24 etkili asana zayıflama evde

Şimdi insanların büyük miktarda vardır, kimin konuşmaları ve düşünce döner etrafında sadece onlar gibi bir sürü aşırı kilo ve nasıl başlamak yine de kilo vermek, eğer bir şey çalışmıyor. Ben denedim tüm olası diyet okudu 5 kez makale hakkında vücut ve yeniden tüm video hakkında eğitim. Biliyor musun? Hiçbiri işe yaramadı! Ama sevindim böyle oldu, çünkü umutsuz döndü yoga ve asana. Ve evet, ben düştü, çok aşırı kilo.

kilo kaybı için yoga

Birçok kişi şüpheci, yardımcı olur mu yoga kilo...

Ama haklı olarak, hakkında konuşmak,yoga

Alabilirim, kilo vermek, yoga ile? Tabii ki! Konuşalım bu makale hakkında asanas yardımcı sıkın ve vücut kilo.

Kilo kaybı için yoga, yeni başlayanlar için

Eğer hiçbir deneyimi varsa ve eğer nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız ve nasıl doğru yapmak, var temel asanalar yeni başlayanlar için, resim başlıkları ve açıklama tekniği gerçekleştirmek.

Yoga egzersizleri zayıflama yüz (yaklaşık 2 dakika)

1. Simhasana

Ayrıca duruş aslan

Çalışma prensibi

Bu asana, bilindiği gibi, yüz kasları tonda. Bu temel ve basit bir duruş, ve bu nedenle, herkes için gerçekleştirmek, yaşı ne olursa olsun. Çekerken poz aslan ve gerek dürt dil, yüz kasları ile birlikte göğüs kafesi ve omurga, gerilir. Eğer ihtiyacınız varsa sil, ikinci bir çene, o zaman bu mükemmel bir asana.

Önlemler

Hayır, herhangi bir potansiyel risk. Varsa, herhangi bir kötü duygular, bu duruş, taşınmaya , sandalye, bunu gerçekleştirmek için.

2. Jalandhar' Bandha

Çalışma prensibi

Bu biridir en çok aranan asan yeni başlayanlar için. Gerek basın, çene, göğüs, arasında, sizin yastıkları köprücük, bir umutla. Bu duruş, yoga da çalışır acuendo jawline.

Önlemler

Eğer bir sorununuz varsa, solunum yapın bu asana gözetiminde sertifikalı bir yoga eğitmeni. Etmeye çalışmayın, ona, varsa, yüksek tansiyon veya kalp sorunları.

Egzersiz kilo kaybı için yoga el (yaklaşık 5-6 dakika)

3. Adho Mucha Shvanasana

kilo kaybı için yoga simhasana

Ayrıca köpek burnu aşağı

Çalışma prensibi

Bu sözde «ağırlık» duruş. Gerek hareket üst vücut ağırlığını kollar. Bu harika bir yoldur yukarı çekin ve kol kasları ve pazı.

Önlemler

Yapmayın bu asana, çektikleri sendromu, karpal tünel.

4. Chaturanga-Dandasana

Ayrıca duruş personeli, dört ayaklar, duruş düşük çıtaları

Çalışma prensibi

Bu duruş gerektirir, bir yerden sökülüp, vücudu destekleyen, el ve kas gerilmesini kabuğu. O sadece sesleri eller, ama aynı zamanda güçlendirir ve sesleri sizin biceps ve triceps. Bu asana gerçekleştirebilirsiniz evde bile etkili kilo kaybı için.

Önlemler

Etmeye çalışmayın, bu bir duruş, bir acemi iseniz, ya da, varsa, travma, omuz veya kalça. Daha iyi çalışmak sertifikalı yoga eğitmeni, yardımcı olabilecek varyasyonları ile.

5. Ardha Tutam Mayurasana

Ayrıca duruş yunus

Çalışma prensibi

Ellerinizi temel olacak bir denge için tüm üst vücut kadar çalışıyoruz «ayakta kalmak», yani dengeyi tutmak için. Bu duruş güçlendirmek için yardımcı olur ve sesi pazı, triceps ve eller.

Önlemler

Bu basit bir asana, istediğiniz her şeyi yapabilir. Ancak, dikkatli olmak gerekir, varsa, yaralanma, boyun veya omuz.

6. Urdhva Mucha Shvanasana

De — poz köpek burnu yukarı

Çalışma prensibi

Evde yoga — bu ilginç ve yararlı bir eğlencedir. Ve bu asana en güçlü ve verimli, tonu, elleri, pazı ve tricep. O varsayar germe kasları, el ve dengeleme vücut ağırlığı ve yapılabilir hatta ev.

Önlemler

Önlemek için daha iyidir bu asana, eğer var ağır boyun veya omuz yaralanmaları.

Asana zayıflama omuz ve üst sırt (yaklaşık 4-6 dakika)

7. Bharadvajasana

De — büküm Bharadwaja'

Çalışma prensibi

Asana işaret sadece derin bir dönüş, bu yüzden zorluk seviyesi oldukça ortalama. Herkes usta kolay ile pratik. Bu duruş geliştirir doğal bir esneklik üst vücut tonlama yardımcı olur bölgesi kanatları.

Önlemler

Çalışmayın onu çalıştırmak, varsa, baş ağrısı, uykusuzluk ya da regl.

8. Ardha Matsyendrasana

Çalışma prensibi

Bu duruş gerektirir aynı anda taşımak omuz, boyun ve omurga. Yoğun bir dönüş (bir tarafı bir kez) yardımcı tonlama yanal, üst vücut ve karın kasları.

Önlemler

Çalışmayın onu çalıştırmak, varsa, baş ağrısı, uykusuzluk ya da regl.

Yoga duruşları için karın ve alanında diyafram (yaklaşık 5-7 dakika)

9. Naukasana

Ayrıca duruş tekne

Çalışma prensibi

Tokatlamak ile paralel bir tekne gerçekleştirirken, bu asana. O da aynı şekilde çalışır, ve diyafram alanı haline tabanı için, vücudun dengeleme. Eğer başarısız kaybetmek o en inatçı yağ, işte verecektir görünür sonuçlar. Bu büyük bir adım, düz karın.

kilo kaybı için yoga Ordina muchna

Önlemler

Yapmayın bu asana, eğer uykusuzluk muzdarip, fıtık ya da omurga yaralanması.

10. Duruş Matsyasana

Ayrıca duruş balık

Çalışma prensibi

Her şey çekme, sizin alt vücut, yani kalça, bağırsak ve karın kasları. Her asana içerir büküm ve çekme, yardımcı yanma aşırı yağ depolanan en ünlü ve «sorunlu» gibi yerlerde karın ve kalça.

Önlemler

Önlemek için daha iyidir bu asana, varsa yüksek tansiyon, fıtık, migren, adet.

11. Anantasana

Ayrıca duruş Vishnu

Çalışma prensibi

Bu duruş sesleri ve karın kasları güçlendirir. Odak kayması her iki taraf için vücut kadar tractum. Bu asana aynı zamanda kan dolaşımını artırır ve sindirimi kolaylaştırır.

Önlemler

Eğer rahatsızlık yaşarsanız, bir doktora danışın önce gerçekleştirmek için bu asana.

12. Bhujangasana

De — kobra poz

Çalışma prensibi

Ana poz Surya-İn Namaskar — bu zarif asana çalışan bir üst vücut. Verir karın kasları için mükemmel bir germe ve katalizör görevi görür yakma istenmeyen yağ.

Önlemler

Etmeye çalışmayın, bu asana, eğer hamile iseniz ya da var fıtık.

Kalça için (yaklaşık 6-8 dakika)

13. Baddha konasana

Ayrıca duruş kelebek

Çalışma prensibi

Bu asana çalışan iç ve dış kısmında, uyluk. İlginç bir varyasyon bu duruşu — bacaklarınızı hareket ettirin, taklit mahi kelebek kanatları — bu sebebi de adlandırılır Poz kelebek. Bu poz için çok iyi bir rahatlama ayak.

Önlemler

Tavsiye edilmez, yerine, varsa bir diz yaralanması veya bir adet.

14. Malasana

Ayrıca duruş çelenk

Çalışma prensibi

En uygun duruş olanlar için oturur bütün gün. O uzanır uyluk, kasık ve kalça kasları. Ayrıca, esnekliği artırır ve rahatlatır, iç / dış kalça.

Önlemler

Tavsiye edilmez, yerine bir diz ağrısı ya da kalça.

15. Anjaneyan

Ayrıca duruş düşük hamle ileri

Çalışma prensibi

Hem kilo vermek, yoga ile? Sadece! Ve bu duruş size yardımcı olacaktır. O uzanır, bacaklarını, hamstrings ve kalça, böylece yardımcı sesi kaslar kalça ayak bileklerine kadar. Yanı sıra serbest voltaj ve daha esnek hale getirir.

Önlemler

Tavsiye edilmez yürütmek, varsa yüksek tansiyon, ağrı/yaralanma diz boyu. Birkaç seçenek vardır insanlar için ağrısı, boyun ve omuz.

16. Ardha bhekasana

Da — yarı kurbağa poz

Çalışma prensibi

Yarım kurbağa poz — en zor şeylerden biri, ama o size harika sonuçlar. O uzatır ve güçlendirir, kalça, quadriceps kasları ve hamstring. Hissedeceksiniz uyanık, çünkü o başka ve kan dolaşımını uyarır.

Önlemler

Önlemek için daha iyidir bu asana, varsa, boğaz boyun, omuz veya bel. Ayrıca iyi bir ders almak var, bir yoga eğitmeni, önce kendi gerçekleştirmek.

Asana zayıflama için evde buzağı, buzağı ve hamstring tendon

17. Padangusthasana

Ayrıca duruş eğim nöbet ayak

Çalışma prensibi

Duruş, tamamen uzanır, hamstrings ve bacak kaslarınızı sıkılaştırır. O güçlendirir, kalça, bacak ve sırt aynı anda çalışmasını uyarıcı, böbrek ve karaciğer.

Önlemler

Bu en temel duruşlar, yapılabilir herhangi biri. Ancak, yeni başlayanlar için ihtiyacınız olacak birkaç pratik dersten önce onlar uzatmak tamamen bütün genlik.

18. Parsvottanasana

Ayrıca duruş piramit

Çalışma prensibi

Onu da denilen duruş, yoğun yan çekiş, içerir çünkü, derin çekme, vücudun her iki tarafında. Bu asana güçlendirir, quadriceps, baldır kasları ve hamstrings. Ayrıca çok etkili bir şekilde sıkılaştırır ve tonlandırır bacak kasları.

Önlemler

Bu duruş için tavsiye edilmez, hamile kadınlar ve bireyler sorunları ile tendon diz altında.

19. Virabhadrasana 2

De — pose savaşçı 2

Çalışma prensibi

Bu duruş, geliştirmenize yardımcı olacak bir dayanıklılık, germe, tüm bacak kasları. Bu ikinci seviye savaşçı pozlar eşliğinde pek çok avantajı bir yana, sadece tonlama ve güçlendirilmesi için ayak.

Önlemler

Kaçının bu asana, varsa kronik diz ağrısı, artrit, yüksek tansiyon ya da ishal.

20. Upavishta konasana

kilo kaybı için yoga matsuena

De — eğim oturma pozisyonu ile yaygın olarak boşanmış tekme

Çalışma prensibi

Bu duruş hatırlatıyor sicim, yalnızca farklı bir eğim ileri. Derin çekme bültenleri kas gerginliği, gövde ve kalça eklemi, tonda uyluk.

Önlemler

Bu, gelişmiş bir duruş, ama o herhangi bir potansiyel risk. Ancak, eğer yara bel koymak, yumuşak bir yastık veya battaniye altında gövde.

Evde yoga zayıflama kalça (yaklaşık 5-6 dakika)

21. Garudasana

Ayrıca duruş kartal

Çalışma prensibi

Duruş kartal — bu bir duruş, bir çalışma kalça, bacak ve ellerini iterek gövde dışında vücut. Dengeleyici bir tork bulmak için size yardımcı olur denge ve sürecinde, güçlendirir, sizin kalp kasları ve kalça kasları. Alabilirim, kilo vermek, yoga yaparken? Tabii ki! Ve bu duruş senin baş yardımcısı.

Önlemler

Kaçının bu asana, varsa ağrı diz, omuz veya ayak bileği. Ayrıca, doktorunuza danışın, hamile iseniz.

22. Ananda balasana

Ayrıca, bir duruş, bir mutlu çocuk

Çalışma prensibi

Yoga yaparken, doğal olarak kilo kaybedersiniz, ama bu duruş, iyi bir amaç için, çünkü o uzanır, tüm alt vücut. Odak femur gider olarak dik yarı. İç kısmı, uyluk, kasık ve popliteal tendon da güçleniyor sürecinde.

Önlemler

Kaçının bu asana, eğer hamile veya regl.

23. Rajakapotasana

De — güvercin poz

Çalışma prensibi

Güçlü germe, bacak, omurga ve göğüs kafesi kalça kasları güçlendirir. Bu asan-si, tüm vücut önünde ve kalça eklemi tek bir vücut parçası kalır geride.

Önlemler

Bu asana, titiz ve imkansız gibi görünüyor, bu nedenle, daha iyi performans, onu gözetim altında sertifikalı eğitmen, özellikle çok iyi bir esneme.

kilo kaybı için yoga kalça için

24. Elit Baddha konasana

Ayrıca duruş açısı sapma ile önce

Çalışma prensibi

Bu asana uzanır uyluk, yanı sıra noktalı çalışma iç uyluk. Balans kaydettiğinizde amerika birleşik ayak birlikte instans parmak teşvik teşvik kasları kalça eklemi. Bu çok rahatlatıcı bir asana o çeker tüm kaslarda gerginlik kalça.

Önlemler

Kaçının bu asana, varsa bel ağrısı ya da yaralanma, diz veya kasık.

Hiç düşündünüz mü, ne yoga, kilo? Yoga bir din değildir; bu bir yaşam tarzı almak için gidiyoruz. Bir ömür boyu. O artırır zihinsel ve fiziksel bağışıklık. Ama her zaman unutmayın ki yoga sadece jimnastik değil, tam bir spor, bu yüzden gerekli danışmanlık uzmanları.

Yani, iyi şanslar yolculukta dünya bir yoga!