Tohumlar, incelik: nasıl kilo tohum kullanarak

Beslenme açtı, rezene tohumu, anason, kimyon, keten tohumu, susam, hardal değil sadece kokulu katkı maddeleri gıda ve ilaçlar geleneksel tıp, aynı zamanda etkili «araçlar» zayıflama.

tohumu zayıflama

Rezene

Uzun vadeli otsu bitki, benzer dereotu, tat ve lezzet daha yakın anethum, ama biraz daha tatlı. Rezene sindirimi uyarır, korur, asit-alkali dengesi, hareket, hafif bir idrar söktürücü ve balgam söktürücü. Ayrıca, bu baharat zenginleştiren yemekler gibi birçok yararlı eser elementler, kalsiyum, potasyum, magnezyum, demir, bakır, çinko, krom ve alüminyum. Ayrıca rezene kullanılır, zayıflama, bitki metabolizmasını hızlandırır, sindirimi kolaylaştırır ve iştahı azaltır.

Önerilen yöntem kullanımı:

Yeterince ekle çorba veya salata, bir çorba kaşığı rezene tohumu.

Anason

Bir yıllık bitki yüksekliği yaklaşık 50 cm, aile umbelliferae olan tatlı ekşi bir koku. Kullanımı, anason tohumu artırır, SİNDİRİM sistemi güçlendirir, antibiyotik eylem uyarır, cinsel dürtü, görüntüler vücuttan toksinleri. Tüm bunlar sayesinde benzersiz bir kimyasal bileşimi: anason tohumu içeren 4-6 oranında uçucu yağlar, %30 yağ yağ ve %20 protein, şeker, asit, vitamin (grup A, c), mineraller, reçine, tanen. Tüm baharat zayıflama anason iyi bir mücadele ile önemli bir nedeni aşırı kilo — aşırı iştah.

Önerilen yöntem kullanımı

Kaynatma anason tohumu içmek, 2 yemek kaşığı 3-4 kez yemeklerden önce bir gün. Hazırlanışı suyu 2 çay kaşığı anason tohumu dökün 1 bardak kaynamış su, ısrar, 30 dakika su banyosu, soğutmalı sonra 10 dakika, filtre ve eklemek 1 çorba kaşığı şeker.

Kullanımı, anason tohumu artırır, SİNDİRİM sistemi güçlendirir, antibiyotik eylem uyarır, cinsel dürtü, görüntüler vücuttan toksinler

Kimyon

Cins veya çok yıllık bitki, iki yıl aile umbelliferae, en çok bilinen kimyon sıradan. Bu oryantal baharat açısından zengin, kalsiyum, potasyum, demir, fosfor, sağlamak için gereklidir, normal bir organizmanın yaşam. Kimyon için mükemmel bir çözümdür, çözüm sindirim sorunları. Ayrıca, olmak, doğal antibiyotik, kullanılır, soğuk algınlığı tedavisinde, nezle, kuru öksürük. Kimyon biri olarak kabul edilir para için zayıflama nedenle hızlandırır ve geliştirir lipid metabolizması vücutta. Bu yardımcı olabilir kilo durumunda ortaya kötü bir metabolizma.

Önerilen yöntem kullanımı:

Ekleyin kimyon küçük miktarlarda yemekler, ana maddeleri olan peynir, yumurta, et, yumurta ve sebze. Zayıflama ve genel vücut güçlendirmek tüketilmesi tavsiye edilir yemeklerden sonra 1 çay kaşığı kara kimyon (günlük doz, hangi aşmayın).

Len

Yıllık otsu bitki yüksekliği en fazla 60 cm, mavi çiçekler ve parlak pürüzsüz tohumlar açık kahverengi renk. Keten tohumu içerir çoklu doymamış yağ asitleri omega-3, omega-6 ve omega-9, dengeyi hangi kolesterol seviyelerini azaltmaya yardımcı olur kan. Bu nedenle, keten tohumu kullanın, önleme ve ateroskleroz tedavisi, inme, kalp krizi, kan pıhtılaşması ve diğer bozukluklar kalp-damar sistemi.

keten tohumu zayıflama

Kullanımı keten tohumu geliştirmeye katkıda durum cilt üzerinde yararlı etkileri görme, beyin aktivitesini uyarır. Ama en önemlisi, keten tohumu, bu zengin kaynağı sebze lif için elverişli değil, sadece kilo kaybı, ama aynı zamanda bağışıklık sisteminin güçlenmesine, hem de riskini azaltmak oncopathologies.

Önerilen yöntem kullanımı:

Ekleyin keten tohumu lapası ve yoğurt (toplam tüketilmesi tavsiye edilir en fazla 5 gram keten tohumu günde bir).

Susam

Bitki, meyve, olan, benzer bir dikdörtgen kutular küçük boyutu, dolu tohum farklı renklendirme, siyah beyaz. Bu susam kavrami madde denir sesamae – güçlü bir antioksidan için yararlı olan birçok hastalığın önlenmesi dahil olmak üzere, kanser.

İçerdiği susam tohumu içerir karbonhidrat, amino asit, protein ve vitamin A, b, E, c, katkıda geliştirmek durumları tırnak ve saç. Susam içerdiği birçok diyetler kilo kaybı için, olduğu gibi davranan, hafif bir müshil.

Önerilen yöntem kullanımı:

1 çorba kaşığı susam tohumu iyice öğütmek için bir kahve değirmeni almak, yemeklerden önce günde 3 kez yeterli miktarda su için.

Hardal

Sebze kültürü turpgillerden. Arasında 40 çeşit bu bitkinin sadece siyah, beyaz ve kahverengi hardal almak için kullanılan baharat ve tohum. Onların tüketilebilir gibi baharat tamamını veya bir çekiç şeklinde.

Hardal tohumu ve yağı bu tohum eskiden beri kullanılan azaltmak için, kas ağrıları, romatizmal ve gut ağrısı. Ve Hindistan, hardal yağı popüler bir araç haline gelmiştir saç büyümesini teşvik etmek için. Hardal tohumu içeren sabit yağ, protein, fosfor, potasyum, magnezyum, kalsiyum, demir, çinko ve sodyum. Hardal tohumlar metabolizmayı hızlandırmak için 15% anlamına gelir, anında kalori yakma hemen sonra yedik.

Önerilen yöntem kullanımı:

Hardal kullanılmamalıdır sürekli ve sadece zaman zaman ılımlı bir miktar, ve sadece gıda takviyesi olarak, ama değil, en saf haliyle. Hardal iyi tüketilen gıda ile birlikte yoğun ve zor sindirilebilir. Ortadan kaldırmak için negatif özellikleri hardal eklenir sirke. Maksimum doz bir defalık alımından hardal içine: ezilmiş tohumu – 10 gr, kepekli tohum – 15'de