Faydaları zayıflama

Kilolu artırır, uzun vadede hastalıklara yakalanma riskini azaltabilir yaşam gibi diyabet ve kalp-damar hastalıkları. Önleme bu ciddi hastalıklar için genellikle bir ana motif zayıflama.

faydaları zayıflama

Artan hastalığı gelişme riski

Azalma riski, ciddi hayatı tehdit eden hastalık olacak önemli bir faktör sağlığını geliştirmek. Birçok kişi, görme geliştirmek, anlamak, iyi bir ödül için zayıflama - duygu sağlık. Eğer fark başlar görünür, daha fazla enerji ve iyileştirilmesi fiziksel form.

Sadece 30 dakika bir gün

Hatta 30 dakika bir gün - üç kısa 10 dakikalık bir egzersiz yeterli olabilir artırmak için bazal metabolizma hızı (BMR), etkileyen, hız, kalori yakma ve sonuçta, kilo, kilo olup olmadığını veya bulunduğunuz, aynı ağırlık. Bazal metabolizma yaklaşık 60 ila 75% ek olarak, size her gün yakmak.

 

Hissetmek için egzersiz yararına, gerek yavaş yavaş yoğunluğunu ve sıklığını egzersiz. Bu en önemli faktör, toplam kilo kaybı. Bu nedenle, egzersiz gerekir her gün veya en azından haftada beş kez.

Önemi, beden kitle indeksi (BKİ)

Doğru vücut ağırlığı, oluşan yağ ve kas belirleyebilirsiniz bilerek büyüme, ağırlık, bel çevresi ve kalça oranı ve deri kıvrım kalınlığı.

Aşırı ağırlık varsa, genellikle iki yaklaşım hesaplama ekstra kilo: vücut kitle indeksi (BMI) ve bel çevresi. BMI belirlemek için yardımcı olur, kaç kilosunuz onun büyüme. Bel çevresi hakkında bir fikir verir, yağ olarak vücutta dağıtılan.

BMI en yaygın bir şekilde ortaya varlığı, aşırı kilo ya da önemli aşırı kilo (obezite). Ölçer sıcaklık arasında ağırlık ve büyüme. BMI 30'dan fazla obezite anlamına gelir. Obezite fırsatları daha fazla zarar için, sağlık için, daha kilolu. BMI fazla 25 ila 30 - kilolu. Kilolu bunun gibi mutlaka sağlık sorunlarına neden olur, ama bunu yapmak için, eğer bir kişi zaten vardır, bazı hastalıklar gibi diyabet, ikinci tip.

Bu yolu belirlemek için BMI yararlı ve kullanışlı bir hesaplama, hesap değil vücut ve kas kütlesi bir kişi.

Tahmin obezite riskini

Ölçümü vücut çevresi daha doğru tahmin etmek için geliştirme, obezite. Yağ dağılımı önemli bir prognostik risk faktörü obezite olduğunu. Belirlemek için vücut kompozisyonu dikkate kol çevresi, bel, kalça, uyluk.

 

Bel çevresi nispeten kalça çevresi hakkında bir fikir verir, yağ olarak vücutta dağıtılan. Eğer çok miktarda yağ karın, bu hastalığa yakalanma riski yüksektir. Oranı bel çevresi / kalça oranı, bel / kalça, bel çevresi ya da boyun sağlamak, doğru bilgi hipertansiyon, metabolik sendrom, tip 2 diyabet, dislipidemi, koroner damarların tıkanması ve erken ölüm.

Faydaları zayıflama

  • Artan kas kütlesi ve yağ kütlesi azalmış
  • Artan verimliliği yağ ve karbonhidrat gıdalar
  • Artan metabolizma ve enerji tüketimi sırasında bile tatil
  • İyileştirme faaliyetleri, kalp damar sistemi
  • Düşük kan basıncı
  • Riskini azaltır ve kalp-damar sorunları ve hastalıkları metabolizma.
  • Düşük düzeyde LDL (zararlı kolesterol), trigliserid ve birikimi, viseral yağ.
kilo nasıl

Eğer düzenli olarak hareket, kilo vermek için daha kolay olacak, daha insanlar sedanter. Neden zayıflama etkili, tam bir egzersiz programı içermelidir gibi, vücut geliştirme ve aerobik egzersiz için artırmak ve kas getirmek için vücudun sesi, çünkü kas için gerekli kalori yakma ve kilo kaybı.