Koşarak zayıflama: şayet bir etkisi olup olmadığını, nasıl ve ne zaman koşmak?

Koşu temel bir faktör, izin, korumak, ruh ve beden uyum içinde. Bu basit bir fiziksel egzersiz olumlu yönde etkilediği tüm vücudu aktive ederek çeşitli süreçler, sürekli artan potansiyeli insan.

koşu zayıflama

Koşmak saati: sabah, zaman, kan yükseltilmiş hormon seviyesi, koşu tahmini için doğal bir ilaç deşarj ve geri dönmek için fırsat, vücudun uyum içinde.

Akşam koşu için ideal önlenmesi deneyimi gerilim, dinlenmek için izin verir, şarj enerji ve uykuya sağlam, sağlıklı bir uyku. Çünkü stres ve yorgunluk birikir vücutta bozunma ürünleri yol yorgunluğu.

Koşmak için yılın herhangi bir zamanda ve herhangi bir yerde, evde, stadyumda, sahilde, ormanda ya da parkta. Çevre, doğa ve kuş sesleri sağladığı olumlu duygular bir sürü.

Aynı zamanda, uzun soluklu bir koşu için elverişli serbest kan serotonin — mutluluk hormonu, belli bir konsantrasyon, hangi, neden bir kişinin durumu koşulları coşku.

Daha başka yararlı koşu?

Sürekli eğitim geliştirmek kişisel özellikleri: yetiştirme bağlılık, kendini kontrol etme, irade. Var böyle insanlar, yeterli ve ölçülü benlik saygısı,boşuna değil demek ki sağlıklı bir vücut sağlıklı bir zihin!

Yükselir, zihinsel aktivite, sanki kendisi geliyor, önemli sorunları. Sürecinde çalışan kan oksijenli, aktif kan dolaşımı ve metabolizma. Neden daha aktif çalışır sinir sistemi ve beyin.

Sistematik bir koşu bağışıklık geliştirir, artırarak kandaki hemoglobin ve eritrosit. Egzersiz sırasında çalışan bir azalmaya neden kan kolesterol normale metabolizma artırmak, sindirim süreci ile sonuçlanan, azaltılmış açlık hissi ile sonuçlanan, zayıflama, vücut ve cilt gençleştirme.

Koşu artırır oksijen kapasitesi kan tüm organlara ve hücrelere dokulara bol kan, zenginleştirilmiş oksijen ve besin. Mademki:

 1. Geliştirilmiş çalışma kalp ve damar — kalp kası güçlenir.
 2. Kaldırılır yük ile böbrek, iyileştirilmesine katkıda bulunmak, onların işleyişi.
 3. Olur kısmi karaciğer rejenerasyon. Ama seçim cüruf kan oluyor sadece yoluyla karaciğer.

Koşarken dahil hemen hemen tüm organ ve sonucu, herhangi bir çalışan, herhangi bir fiziksel efor, terleme teşvik yardımcı olur sadece, vücudun toksinler ve toksinler.

Sürekli eğitim güçlendirmeyi hedefliyoruz inatla iskelet sistemi, özellikle önemli ve yararlı bir insan yaşlı olarak uyarılır dejeneratif değişiklik, kas ve kemik dokularında.

Garip, ama bu bile önemli deri hasarı, yırtık, doku ve kılcal damarlar, morarma ve iç hematom tedavi yoluyla güçlendirilmiş dolaşım sürecinde koşu.

Koşu aynı şekilde kurtulmak için yardımcı olur, hipertansiyon, nefes darlığı, soğuk algınlığı ve hatta düztabanlık, ancak ders yapılmalıdır özel ayakkabı.

Ve en önemlisi, koşu için yararlıdır özellikle kadınlar için bebek bezleri. Yani Michelle Norris — araştırmacı, university of Portsmouth, İngiltere, sırasında bilimsel araştırma sonucuna yoğun trafik meme, toplam 15 cm kadar, her adım, sağlar değil sadece güçlendirmek için (daha fazla bilgi için egzersizler hakkında meme dikleştirme), ama engeller ve meme kanseri.

Sabah veya akşam koşmak — ne verimli mi?

Soru: Hangi koşu daha iyi: sabah veya akşam? Olabilir değil kesin cevap. Sabah koşu için ideal bir fırsat uyandırmak ve neşelendirecek bir organizma. Ama ağır fiziksel yük için tamamen uyanmış bir organizma olabilir doludur bazı sorunlar, özellikle eğer bir kişi acı, herhangi bir ciddi bir hastalıktır.

Ancak bu durumda bile değmez vazgeçmek jogging. En önemlisi, almak uygun yük ve iyi hareket, alternatif, koşu, yürüyüş.

kullanım koşu

Akşam koşu çoğunluğuna göre, antrenörler, daha yararlı işler gibi, vücudun aktif ve bütün yük yönelik kas kütlesi, koşu gibi birçok stres rahatlatmak ve vücudunuzun rahatlamasını.

Ama «arka tarafı» — büyük bir birikimi makineleri çevreyi kirletmez, ve daha fazla sağlık için zararlı. O zaman nasıl temiz sabah hava üzerinde olumlu etkisi vardır, vücut ve ücretleri gücü bütün gün.

Ne daha iyi bir koşu ya da yürüyüş?

Koşu ve aktif yürüyüş olsun, doğada veya evin merdiven üzerinde, aynı derecede yararlı bir iş için kalp-damar ve solunum sistemlerini güçlendirmek, bacak kasları ve kalça, kurtulmak aşırı kilo ve karın. Ancak burada kendi nüansları vardır.

Koşu için tavsiye edilir, bu durumda, eğer geliştirmek istiyorsanız bacak kasları ve kalça. Ama, isterseniz, kasları güçlendirmek torakal ve sırt, omuz ve kol zayıflama karın veya azaltmak için bel — ecek lüzum bir alternatif stilleri hareketleri: koşma, yüksek yükseltmeleri ile diz bu zahlest ve adım.

Bu nedenle sahip olmak istiyorsanız, dayanıklı bir vücut güçlendirmek, solunum ve kardiyovasküler sistem, o zaman gereken yoğun bir yük, yani, tercih edilir bir koşu.

Ancak, bir koşu sağlar, zaman zaman her iki ayak havada asılı, ve koşan dönüşümlü toprakları ağırlığı tüm vücut bir bir, sonra diğer ayak. Bir fazla kilo, böyle bir hareket vardır, belli bir omurga üzerindeki yükü, dolu olabilir yaralanmalar vertebral diskler. Koşma olayını çok arzu edilen hasta:

 • tansiyon ve göz basınç
 • astım ve kalp-damar sistemi
 • ciddi yaralanmalar, ayak hastalıkları, kemik ve eklem
 • diğer ciddi hastalıklar.

Bu durumlarda tercih edilen yürüyüş, ayakları ile sürekli temas halindeyiz toprak — omurga ve diğer organları için yaşar güçlü yükler. Ve sonra vücut kasları ve eklemleri birkaç güçlü olsun, sen alternatif yürüyüş ile koşu kısa mesafelerde ve doktorunuz ile görüştükten sonra.

Etkinliği ile ilgili yürüyüş ve koşu zayıflama, onlar hemen hemen eşit görünüyor, çünkü ekstra ağırlık kurtulmak ve bir çalışan ve bir günlük hızlı bir yürüyüş. Tek fark, bu koşu daha hızlı yağ yakar ve yürüyen daha yavaş.

Ama her durumda, böyle bir egzersiz olmalıdır, sistematik, üç ya da dört kez bir hafta, her gün. Program yeni başlayanlar için — en az yarım saat, bir sonraki gün ders artırmak gerekir.

Doğru beslenme oynarken koşu

Koşu sağlar sağlıklı bir yaşam tarzı. Bu nedenle, üzerinde karar verirseniz, egzersiz, daha az değil dikkat etmek önemlidir diyet. Dengeli olmalıdır, dahil etmek, mümkün olduğunca daha fazla yağlı ve sebze gıda, zengin vitamin ve eser elementler:

 • sebze ve yeşillik: domates ve tatlı biber, lahana ve kereviz, havuç ve kırmızı pancar, maydanoz ve dereotu ve diğer
 • kuru meyveler: hurma, kuru üzüm, kuru erik, fındık, fıstık, bal
 • meyveler: narenciye, elma, frenk üzümü, kuşburnu, deniz topalak, kızılcık ve diğer
 • balık ve deniz ürünleri, bitkisel yağlar: zeytinyağı, keten tohumu, ayçiçeği ham, soğuk preslenmiş.

Tüm bu ürünler kaynak: potasyum, kalsiyum, çinko, fosfor, demir, vitamin A, B, E. Ve temsil, belirli bir değer olarak zayıflama, sağlık ve genç bir cilt ve tüm vücudun ve kurtarma kemik ve eklem.

Nasıl doğru koşmak?

Başlamadan önce, antrenman, maç ve rahat ayakkabılar pamuk nefes spor giyim dışında uygun çalışan, özen sağlık.

Rağmen, göreli kolaylığı, çalışan, burada, vardır, kendi kuralları:

Doğal bir ivme. Başlamadan önce koşu çalışın hızlandırmak için bir adım, sonra en doğal bir şekilde tercüme koşu, bu hareket olmalıdır pürüzsüz ve düzgün, hiçbir gerizekalı ve ani hareketler.

Vücut pozisyonu. Gövde hafifçe eğin, ileri kollarınızı bükün dirsekler hafifçe bastırarak gövde, bir koşu gerçekleştirebilirsiniz doğal yoğun trafik – ileri geri. Ancak açmayınız el gövde boyunca ya da yapmak «süpürme» hareket. Deneyin düşürmek için her bacak üzerinde çorap.

Nefes. Nefes olmalı, ölçülü ve doğal, nefes almaya çalışın burun. Olsa da, birçok sporcu, güçlendirilmiş eğitim, uygulama bir nefes alın — burun, gürültülü nefes — ağız. Eğer darlığı vardı, çalışın düşürmeniz ve nefes almak.

Biten bir koşu. Bitirin koşu aynı şekilde yavaş yavaş geçiş, hızlı adım, sonra normal bir yürüyüş. Geri nefes ve kalp atışı.

teknikleri koşu

Koşu teslim etmelidir eğlenceli, stressiz ve karıncalanma gibi yan. İle başlayın, küçük, yavaş yavaş artan yük, ve unutmayın, fırsatı vücudumuzun sonsuzdur.