Zayıflama yolları, yorumlar

Zayıflama yöntemleri farklı: verimli, verimsiz, güvensiz. Ayrıca, en son bağlanabilir gibi etkili yöntemler, hem de çok. Eğer çok acele öğrenmek için aşırı kilo kurtulmak için, yoksa motivasyon değiştirmek için bir yaşam tarzı sunuyoruz nedenleri aramak gerekir zayıflama yöntemleri kadınlar için bir örnek uygulama.

kilo nasıl

Neden ince olmak

1. Olacak sağlıklı. Uzun zamandır kanıtlanmış, şişman insanlar için büyük bir şans var, hasta, diyabet, kanser ve deri hastalıkları vb. şüphe ve ne şişman kişilerin daha fazla risk altında kalp-damar hastalıkları, ateroskleroz, hipertansiyon. Ve bu hiçbir şekilde tüm listesi.

2. İle ilgili fıkralar yalvarır basit çekme — şişman insanlar daha az yaşıyor.

3. Fiziksel ve psikolojik sorunlar. Onlara biz atfedilen nefes darlığı, yetersizlik işlemek için egzersiz. Örneğin, tam insan dayanamaz dağlara yürüyüş. Tam bir kadın her zaman büyük görünüyor onun yıl ve daha az ilginç erkekler, daha ince bir bayan. Şişman insanlar daha çok acı hiperhidroz (aşırı terleme).

İşte sadece bir kısmını nedenleri öğrenmek için en iyi yolu, zayıflama uzmanları ile profil oluşturma (tıp) mezunu.

Ne zaman düşünmek zamanı kilo? Hissediyorum zaman bozulma nedeniyle kilo, ve eğer kitle indeksi, vücut normalin üzerinde. BMI hesaplamak için, bölmek gerekir bir ton kilogram vücut büyüme kare. Örneğin, bir kadın bir büyüme 172 cm, ağırlık 85 kg.

1,72 x 1,72 = 2,96

85 : 2,96

Yani 28,71

Ve değerleri sonuçlar şunlardır:

18,5-24,9 normal ağırlık:

25.0-29,9 — önce obezite;

30,0-34,9 – 1 obezite derecesi;

35,0-39,9 – 2 obezite derecesi;

40 ve üzeri 3. derece obezite.

Böylece, incelenen bize kadın şimdi önce obezite ve rakamlar zaten yakın 1 derece. Bu ne aramak için zaman hızlı bir şekilde kilo vermek kadar, durum daha da kötü oldu. Ve hiçbir şekilde dinlemek isteyenler diyor, ne tam bir kadın, özel bir cazibesi! Pekala, işte başlıyoruz kilo!

Beslenme

Kabul edilir ki, aşırı kilolu (BMI 25 daha fazla, ama en az 30) yeterli olacaktır değiştirmek için güç. Ve zayıflama sürmüyor. En önemlisi, bu ne olduğunu anlamak için «tedavi» olmalı, tabiri caizse, kronik. Yani doğru beslenme olmadan sade olmalı değil geçici bir tedbir, bir yaşam biçimi haline, olağan, değil yazılımlarının psikolojik bir rahatsızlık. Tam da bu nedenle, en etkili zayıflama yöntemleri — bu tamamen dengesiz, ve hatta bazen tehlikeli sıkı bir diyet. Bu basitçe bir değişiklik beslenme kurallarına uygun beslenme. Ve ilk etapta azalma kalori. Öğrenmek ne kadar kalori olmalıdır sizin beslenme (gün) başlamak için kaybetmek ağırlık, çok kolay. Çarpmak gerekir 20 istenilen miktarda kilo (istenilen vücut ağırlığı). Örneğin, tartmak isteyeceksiniz 60 kilo, demek gerekir her gün tüketmek en fazla 1200 kcal.

Ve burada önünüzde ayağa kalkar seçenek — düşük kalorili beslenme hemen ya da yavaş yavaş. Tabii ki, tüm bağlıdır, ne kadar alışık var ve gastronomik tercihlerini. Azaltabilirsiniz kalori yavaş yavaş, ama o zaman kazanıyor işlemi ideal rakam değil hızlı.

Ne var gerekir:

zayıflama yöntemleri
  • hayvansal yağlar (tereyağı ve erimiş yağı, balık yağı, yağ vb.);
  • tatlı;
  • unlu mamuller;
  • füme;
  • kızarmış;
  • fındık.

Sınırlamak için yaklaşık 2 kat:

  • baklagiller;
  • patates;
  • makarna;
  • doğal meyve suları.

İçin karar vermek için doğru gıda alımı, grev bunun olası nedenleri bütünlüğü, bir günlük tutun, içinde olan her şeyi yazın yemek yemek, bir miktarı yutulur.

Yararlı öneriler beslenme hakkında. Psikolojik anları

1. Yemeyin o zaman, zaman yaşıyoruz değil açlık. Aklımızda aperatifler. Eğer gerçekten istiyorsanız yemek — yemek salatalık ya da elma, ama sadece bir sandviç ve benzeri.

2. Çok yemek için değil, çalışın, yemek yavaş yavaş, ama 5-6 kez bir gün, her 2,5-3 saat).

3. Herhangi bir yiyecek küçük bir tabak.

4. Yemeyin okurken, telefonda konuşurken ya da televizyon izliyor. Bu çok zararlı bir şekil için bir alışkanlık.

Bu yöntemler, hızlı kilo kaybı için çok etkili olacaktır hastaları için değil, çok büyük, aşırı kilo (BMI az 30). Aynı insanlar obezite ile 1 ve 2 derece arzu edilir bir diyet yanı sıra, dahil alışkanlığı, fiziksel aktivite ve ilaç demektir.

Fiziksel aktivite

Olarak fiziksel aktivite tam insanlara en uygun aerobik. Onlara geçerlidir bisiklete binme, tempolu yürüyüş, çeşitli spor oyunları. Çok önemli düzenli egzersiz (ya da yük) — en az 3-4 kez bir hafta. Ve bu zevk, insana, gücü ile siz bir sonuç elde değil, emin olun. Varsa önemli bir obezite veya kardiyovasküler hastalık, başlamadan önce egzersiz doktorunuza danışmanız tavsiye edilir. Ve sırasında yükleri mutlaka kontrol kan basıncı ve nabız. Gelince nabız, mümkün olan maksimum değeri hesaplanır, bu formülde: 220 — yıl sayısı. Örneğin, bir kişi için 50 yıl maksimum nabız egzersiz sırasında efor geçmemelidir 170 dakika.

Eğer dolgunluk engellemez ve sağlık tamam, kadınlar neler oryantal dans (orada dolgunluk, hatta bir anlamda açığız). Bir ders, oryantal dans (yani göbek dansı) iyileştirilmesi koordinasyon hareketleri. Hızlı zayıflama, karın, kalça, el. Egzersiz yağ yakmak yardımcı, yani aynı anda tabi diyet ve fiziksel aktivite ekstra kilo ortadan daha hızlı, ve görülmez olsun azaltmak, kilo, nadir değildir kişilerde, kilo, sadece diyet değişikliği ile.

Mümkünse, yapılacak kapsamlı bir egzersiz tüm vücut parçaları. Ama bu zor bir şey, biz zaten yukarıda yazdığım seçebilirsiniz herhangi başka bir tür yük. Aynı tempolu yürüyüş çok yardımcı olur, kalori yakma. İle başlayın, günde 15 dakika ve yavaş yavaş getir bir saat kadar.

İlaç tedavisi

Hayır, hayır, bu değil, lavman ve diyet Takviyeleri. Lavman hiçbir şekilde yardımcı olur kilo kaybı kurtulmak için yağ dokusu. Teşvik sadece çıkmak için sıvı ve fekal kitleler bağırsak. Ve yapay bir «arınma» vücudun sağlıklı boşaltım sistemi için gerekli değildir, aksine hikayeleri «halk şifacılar». Diyet takviyeleri aynı zayıflama temsil eder, normal bir müshil. Laksatifler, aynı zamanda düzenli asılsız kullanımı yol açabilir, dehidratasyon.

Tıbbi zayıflama yöntemleri evde kabul edilir en etkili. Ama hiçbir şekilde başlayın ilaçları bir doktor tavsiyesi olmadan. Unutmayın, veri ilaçlar, yanı sıra yan etkileri de var bir sürü kontrendikasyonları.

İlaç tedavisi tavsiye edilir insanlar ile BMI 30-35.

doğru beslenme

Cerrahi yöntemler

Bazı durumlarda olmadan ciddi bir ameliyat amaçlayan bir azalma mide. Böyle bir ihtiyaç ortaya çıkar, insanlarda ciddi derecede obezite, BMI 40 ve üzeri. Ameliyat için bir kişi yardımcı olur nispeten küçük bir süre kurtulmak için çoğunlukla aşırı kilo, daha büyük ölçüde yaşam kalitesini artırmak. Diyet sırasında ağır dönemlerinde obezite genellikle kendilerini işe yaramaz. Ayrıca ameliyat, yardım isteyebilir veya yardım için bir psikoterapist.