24 yolu ağırlığı azaltmak uymadan diyet

etkili kilo kaybı

Doğru beslenme

Bir zamanlayıcı ayarlayın 20 dakika ve yavaş yavaş yiyin. Bu en iyi biridir alışkanlıkları zayıflama olmadan zor bir diyet. Keyfini çıkarın, her bir dilim yiyecek kadar will begin to sound buzzer. Yavaş tempolu büyük bir zevktir küçük porsiyon ve çalıştırır, tokluk hormonları vücutta. Ne zaman bir kurt gibi, tutup yemek acele, mide hiçbir zaman iletmek için beyin sinyal hakkında, o hasta. Bu overeating yol açar.

Daha fazla uyku, daha az ağırlığında

Göre araştırmacılar, Michigan Üniversitesi, ek, uyku, 1 saat boyunca gece için bir kişi yardımcı olabilir sıfırlamak için 6 kg / yıl. Deney bir bilim adamı olduğunu gösterdi, eğer yerine yatmadan basit işlem ve sıradan akılsız atıştırma - kolayca sayısını azaltmak için kullanılan kalori, %6. Sonuçları değişir, her insan, ama uyku da yardımcı olabilir başka bir yolu. Kanıtlar var uyku boyunca 7 saatten az artırır iştahınızı yapma, alışılmadık aç.

Daha fazla sebze yiyin

Kendinizi koyun bir tabağa üç sebze ve bir - ve daha fazla yemek. Kullanımı, daha fazla meyve ve sebze için harika bir yoldur kilo. Yüksek lif içeriği ve su will saturate Sizi daha az kalori ile. Hazırlayın onları yağ eklemeden. Baharat onları limon suyu ve otlar değil, girinti, onların yararlı özellikleri soslar veya pompa ile yağ oranı yüksek.

Daha fazla uyku, daha az ağırlığında

Çorba ağırlığı azalır

Ekleyin diyet çorba bazlı suyu, ve Sen, iyi beslenen, daha az kalori ile. Tüketilen çorba, özellikle iyi yemeğin başında yavaşlatır çünkü beslenme ve iştah quenches. Başlayın yemek ile tuzsuz et suyu ekleyin, daha sonra taze ya da dondurulmuş sebze ve kaynatın kısık ateşte. Kaçının krem çorba, içerebilir çok miktarda yağ ve kalori.

Gidin, tam tahıllı ürünler

Tam tahıllı gıdalar, gibi kahverengi pirinç, arpa, yulaf, buğday, ve tahıl buğday için de geçerlidir Sizin belirlenemeyen bir strateji, kilo kaybı. Yardımcı olurlar will saturate daha az kalori ile ve ayrıca kolesterol geliştirmek. Tam tahıllı ürünler şu anda temsil - waffle, ekmek, makarna ve beyaz ekmek.

Deneyin onun geçmiş giysiler

Asın eski bir favori elbise, etek ya da kot pantolon göze çarpan bir yerde, nereye onlar-ecek düşmek Size göz her gün. Seçin bir kıyafet sadece biraz dar gibi, nispeten hızlı bir şekilde istenen amaca ulaşmak mümkün olduğunda önerilir. Sonra çıkar geçen yıl abiye ve yapın, bir sonraki küçük bir adım atın, bu kısmını göstermek.

Yiyin pastırma

Tüketmeyin, kahvaltı ya da sandviç pastırma. Bu basit bir adım kurtaracak yaklaşık 100 kalori bir gün eklemek için 4 kg kilo kaybı bir yıl. Buna ek olarak, bazı sandviç, domates, kırmızı biber, taneli hardal ya da daha kolay yayılması flavored peynir.

Seçin ve sebze topingler pizza için

Seçin ve sebze topingler pizza yerine et ve yönetmek, ortadan kaldırmak için başka bir 100 kalori onun yiyecek. Gitmek kolay ya da yağsız peynir kullanın ve ince bir pasta.

Azaltın ve şeker kullanımı

Yerine tatlı bir içecek, normal veya maden suyu - kaçınmak gerekir yaklaşık on çay kaşığı kadar şeker. Ekleyin limon, nane ya da donmuş çilek için koku ve tat.

Sıvı şeker, yiyecek ve içecek gibi görünüyor, atlar normal sinyalleri vücudun hakkında tokluk. Bir çalışmada сравнило ekstra 450 kalori bir gün, çikolata ve şekerli içecekler.

İnsanlar, who had eaten şeker, farkında olmadan kullanılan genel olarak daha az kalori, ama bu dava, insan, употреблявших şekerli içecekler. Onlar daha fazla puan her 1 kg için 4 hafta.

Kullanın yüksek, ince bardak

Kullanın ince, yüksek bardaklar yerine, düşük ve geniş, sayısını azaltmak için sıvı kalori azaltmak kilo, uygun olmayan karmaşık diyetler. Yani bir şekilde Size içme %25-30 daha az meyve suyu, şekerli içecekler, şarap veya başka bir içecek.

Nasıl çalışabilir?

Brian Wansink, ph. d., görsel sinyalleri, bizi kandırmak için kullanılan daha büyük veya daha küçük miktarda sıvı. Yaptığı deneyler Cornell Üniversitesi'nde bulundu, tüm insanlar içiyorlar daha fazla kullanıldığında, düşük, geniş bardaklarda hatta deneyimli barmenler.

Sınırlayın alkol

Sınırlayın alkol

Eğer bir partide alkol hizmet, sonra ilk içki içecek alkolsüz içecekler , düşük kalorili içecekler gibi gazlı su yerine bir sonraki коктейлю, bira veya bir bardak şarap.

Alkol daha fazla kalori birim ağırlık (7 cal/g), karbonhidrat (4 kal/g) veya proteinler (4 kal/g). O da zayıflatabilir, irade ve neden, ne olacak sersemce süpürür cips, fındık veya diğer gıdalar genellikle sınırlamak.

İçecek yeşil çay

İyi bir strateji için ağırlığı azaltmak için de olabilir yeşil çay kullanımı. Bazı çalışmalar göstermiştir ki, bu geçici hızını artırmak, kalori yakma, vücut - belki nedeniyle eylem phytochemical maddeler başlıklı kateşinler. Her iki durumda da, içki, serinletici bir içecek olmadan büyük miktarda kalori.

Zayıflama hapları ve ilaçları kullanın

Olmayacak bir haber ya da bir sır ne bir hedefe ulaşmak için iyi elbette. Bu kural için de geçerlidir mücadele ile kilolu. Bu nedenle burada bekle, tereddüt veya korku ilaçlar kullanmak zayıflama. En önemli şey abartmak değildir ve tüketmek için sadece önerilen bir araç.

Yoga yapın

Araştırmaya göre, dergide yayınlanan Amerikan diyet derneği, kadınlar, yoga yapan, daha az tartmak eğilimindedir diğerleri ile karşılaştırıldığında.

İlişki nedir? İnsanlar, düzenli olarak yoga yapan, sahip daha "anlamlı" bir yaklaşım beslenme. Örneğin, onlar, bir kural olarak, fark büyük porsiyon restoranlarda, ama sadece yeme kadar yeterli tokluk hissi. Araştırmacılar düşünüyorum sakin öz-bilinç, gelişmiş yoga ile yardımcı olabilir, insanlara karşı overeating.

Yemek ev yemekleri

Yiyin, ev yapımı yemekler, en azından haftada beş kez. Zor geliyor? Yemek-ebilmek var olmak düşündüğünüzden daha kolay. Mağazalarda satın alınabilir ürünler kolaylaştıracak pişirme: önceden doğranmış yağsız et, yıkanmış marul yaprakları, dilimlenmiş sebze, konserve fasulye, pişmiş tavuk eti veya balık.

Duraklatma sırasında yemek

Çoğu insan hafif bir duraklama yemek sırasında, onlar yumurtalarını fişi birkaç dakika. Keyfini çıkarın konuşma. Bu bip sesi ne hakkında beslenen, ama overeaten.

Çiğnemeyin mint sakız

Kullanın mint sakız, isterseniz bir yemek. Bir partide sosyalleşme, tv izleme, internette sörf - bu biraz tehlikeli senaryo için anlamsız galiba. Sakız ile güçlü bir tat overrules diğer ürünler, bu yüzden onlar hoş bir tat.

Yemek için küçük tabak

İnsanlar, tüketmek yemek için küçük tabak, otomatik olarak daha az yemek. Brian Wansink keşfetti, bu insanlar daha fazla yemek ile büyük bir tabak. Boyut küçültme tabak azaltır kalori miktarı 100-200 günde bir azalma ile sonuçlanan, ağırlığı 5-10 kg / yıl.

Deneylerde Brian Wansink, kimse hissettim aç ve fark zaman, bu görsel etkisini azalttı, günlük tüketim kalori 200.

Çubuk doğru porsiyon gıda

Güzel bir alışkanlık ince insanlar olduğunu, onlar için uygun mütevazı bir porsiyon her öğünde, haftada 5 gün veya daha fazla. Sonra birkaç ölçüm boyutu porsiyon olacak otomatik.

Deneyin genelde 80-20 hukuk bulundu

Sıradan insanlar öğretildi var sürece, onlar memnun, ve sakinleri, Okinawa sürece onlar beslenir 80%. Bile var adı bu doğal alışkanlıkları: "hara khachi boo". Biz öğrenmek için bu yararlı sağlık için bir alışkanlık.

Restoranda yemek

Restaurant yemek çok besleyici, bu nedenle, daha sonra bu özel kurallar tutmak porsiyon kontrolü altında:

  • Bölün, bir ana yemek, bir arkadaşı ile.
  • Sipariş bir aperatif olarak yemek için.
  • Seçin çocuk bir tabak.
  • Alın, yarım porsiyon ev hayvan.

Halide küçük bir ana yemek, salata doğru denge için: yarım tabak olmalıdır dolu bir sebze.

Kullanın düşük kalorili sos

Soslar üzerine bir domates tabanlı, genellikle daha az kalori ve yağ daha soslar bazlı bir krem. Ama unutmayın, bir porsiyon büyüklüğü yine de dikkat edilmelidir. Bir porsiyon makarna - bu yaklaşık boyutu bir tenis topu.

Daha sık yiyin постную gıda

Vejetaryenler genellikle, daha az ağırlık, daha fazla et tüketmek insanlar. Gerçi bunun için çeşitli açıklamalar vardır, baklagiller de önemli bir rol oynamaktadır. Mercimek çorbası ve diğer temel gıdalar baklagiller açısından zengin bitkisel lifler. Çoğu insan olsun yeterli bu önemli besin olan doyurur Sizi daha az kalori ile.

Yakmayın 100 kalori daha fazla

Kaybedecek ağırlığı 5 kg / yıl uymadan diyet yakarak ekstra 100 kalori her gün. Deneyin bu tür bir fiziksel aktivite:

  • Yürüyüş mesafesi 1 mil 20 dakika.
  • Порвите otlar veya bitki çiçek 20 dakika.
  • Yani çim 20 dakika.
  • Ve onu evde 30 dakika boyunca.
  • Run koşu, 10 dakika boyunca.

Kutlayın

Yemek için küçük tabak

Ne zaman kurtuldum içme alışkanlıkları, tatlı su, ya da sadece bir gün geçirdim olmadan aşırı yemek yeme, kendinizi övün. Size yakın bir yaşam худеющего insan, veriyor, ağırlığı azaltmak deli olmadan ya da karmaşık diyet planları. Arayın arkadaşlar, pedikür yapın, satın alın, yeni giysiler veya otelin bazı odaları küçük bir dilim cheesecake.