Diyet, kadınlar için

Belki de her kadın hayatında en az bir kez bir sorun ile karşı karşıya, aşırı kilo. Tercih fişi çekin kendinizi elinizle, devam ziyafeti, tatlılar, yemek abur cubur ve aylık satın almak için yeni şeyler her zaman daha büyük boyutta. Birisi istemiyor katlanmak durum ve inatla mücadele devam ediyor ile gereksiz kilo almasına, kendini açlık veya kullanarak, bir başka popüler diyet kadınlar için. Ne üzücü, ve birinci ve ikinci durumda, sonuç aynıdır: kilo azalmaz. Ve eğer başarısız olursa biraz kilo vermek, kilo yakında tekrar geri geliyor.

Diyet, kadınlar için menü

Obezite kadınlarda

Hakkında obezite, kadın ve erkeklerde konuşmak durumunda, vücut kitle indeksi 25'ten fazla. Hatırlayın, o formülle hesaplanır: ağırlık (kilogram) bölünmüş boy (metre) kare. Norm olarak kabul edilir, vücut kitle indeksi (VKİ), içinde yalan 19 22,9. Oranı 23 ila 24,9 diyor durumu hakkında aşırı kilo. BMI değeri aşan 25, açıkça diyor obezite hakkında. Bazı diyetisyenler teklif kullanmak için daha basit bir hesaplama formülü: bir büyüklüğü büyüme (cm) çıkarma miktarı, vücut ağırlığının (kg), mecburuz sayısı en az 100. Aksi takdirde bir yere sahiptir aşırı kilo riski artar obezite kadınlarda.

Nasıl önlemek için aşırı kilo kadınlarda? Cevap açıktır: her gün tüketmek gerekir kadar kalori, ne kadar tüketilen bir yiyecek.

Eğer kilolu bir kadın zaten, o zaman tüketmek gerekir, daha fazla enerji, daha fazla gelir yemek. Bu durumda çalışan mekanizmaları, harcama birikmiş «rezerv» yağ.

Norm kalori kadınlar için

Bilindiği aslan payını enerji, alınan gıda ile tüketilen organizma sağlanması, özel yaşam. Ayrıca bilindiği metabolizma yaşla birlikte değişir: genç metabolizması daha hızlı gitmek ve daha aktif, yaşla birlikte, onlar yavaşlatmak.

Ayrıca, sayısı, harcanan kalori bağlıdır kişinin cinsiyeti, görüntü hayatının oranı bir miktar yağ ve kas dokusu. Son temel bir öneme sahiptir, çünkü kas dokusu tüketir üç kat daha fazla enerji, daha eşit kütle bir miktar yağ dokusu. Bu nedenle, sonuç, kadın, sahip aynı vücut ağırlığı, ama çok farklı kas ve yağ dokusu ihtiyacınız olacak, farklı miktarlarda enerji: norm kalori, kadınlar için daha ağır kas daha yüksek olacaktır.

Bu yüzden şaşırtıcı bir şey yok ki, iki kadın yemek aynı, ama biri kalmaya devam ince, diğeri olacaktır tombul.

Günlük kalori tüketimi kadınlar için, göz önüne alındığında, yaşam tarzı ve yaş ise aşağıdaki değerler.

Bir sedanter yaşam tarzı:

 • kadın 19-25 yaş – 2000 kcal;
 • kadın 26-50 yıl – 1800 kcal;
 • kadın 51 yıl ve üzeri – 1600 kcal.

Ortalama etkinliği:

 • kadın 19-25 yaş – 2200 kcal;
 • kadın 26-50 yıl – 2000 kcal;
 • kadın 51 yıl ve üzeri - 1800 kcal.

Aktif yaşam tarzı:

 • kadın 19-30 yaş – 2400 kcal;
 • kadın 31-60 yaş – 2200 kcal;
 • kadın 61 yıl ve üzeri – 2000 kcal.

Hareketsiz olarak kabul edilir böyle bir yaşam tarzı, bir kadın ayırıyor motor aktivite en az 30 dakika bir gün. Altında motor aktivite anlaşılır değil sadece egzersiz, ama aynı zamanda yürüyüş, merdiven çıkma, ev temizliği, iş, arsa ve daha fazlası.

Ortalama etkinlik anlamına gelir böyle bir yaşam tarzı, hangi motor aktivite başına günlük 30 ila 60 dakika.

Aktif bir yaşam tarzı fiziksel aktivite orta şiddette her gün vardır, bir gün daha fazla saat.

Göre verilen veri, kolay, makyaj, diyet, kadınlar için bir ... ... bulunan, günlük beslenme 200-300 kcal daha az tüketir.

Diyet, kadınlar için

Ayrıca, muhasebe, diyet, kadınlar için tercih olurdu çalışmak için iki yönde. Bir yandan ayarlanmalıdır menü, verilen kalori kadınlar için. Öte yandan, gerekli etkinliğini artırmak, en azından orta seviye.

Menü diyet zayıflama kadınlar için

Diyet zayıflama kadınlar için aşağıdaki ilkelere dayanmaktadır:

 • beslenme olmalı 4-5-çıkar, küçük porsiyonlar;
 • menüsünde bulunması gerekir gibi proteinler ve karbonhidratlar;
 • tercih edilen bitkisel yağlar – lineis ve zeytin;
 • menüsünde mutlaka bulunması gereken taze sebze ve meyve;
 • uglevodosoderzhaschie ürünleri tüketilmesi tavsiye edilir sabah, tercihen bu ürünler, düşük glisemik;
 • akşam yapılacak değil daha sonra, daha önce 3-4 saat uyku;
 • tuz ve şeker bir diyet, kadınlar için tamamen vazgeçmek değil zorlar, ama bunların kullanımı kesinlikle sınırlamak;
 • her gün içmek için en az 1,5 litre filtrelenmiş su;
 • sınırlı kullanımı, beyaz ekmek, zengin maya hamur işleri, tatlılar ve çikolata;
 • üst üste tabu, her türlü fast-food ve gazlı içecek;
 • tavsiye edilir tam bir alkol.

Örnek menü diyet kadın zayıflama.

 • Kahvaltı. 50 g müsli ve 150 gr az yağlı yoğurt veya yoğurt, bir bardak çay veya kahve (zayıf) şekersiz. Veya: yulaf ezmesi, su ile kuru kayısı, kuru erik veya elma dilimleri, gül kalça bir kaynatma. Seçenek olarak: ince bir dilim siyah ekmek ve 30 gr peynir yağ daha yüksek, 45%, sütlü kahve ve 1 çay kaşığı şeker.
 • İkinci kahvaltı. Taze meyve: elma veya portakal, iki kivi, bir ya da iki mandalina.
 • Öğle yemeği. Küçük bir tabak çorba üzerinde az yağlı tavuk suyu, tavuk göğsü garnitür ile haşlanmış bakla fasulye, taze salata domates ve salatalık ile 1 çay kaşığı bitkisel yağ. Seçenek olarak: 150-200 ml vejetaryen sebze çorbası, 2-3 yemek kaşığı patates püresi ve tavuk, balık kıyma, dilimleme, taze sebze.
 • İkindi çayı için. Bir bardak kefir 1-faiz yağ veya yoğurt, bir avuç çekirdek, ceviz veya fındık.
 • Akşam yemeği servisi yapılmaktadır. Karabuğday lapası ve taze lahana salatası. Ya da: haşlanmış karnabahar 100 gr buharda pişmiş pembe somon. Seçenek olarak: 70-100 gr az yağlı peynir ve bir bardak bitkisel çay veya komposto, kurutulmuş meyve, şekersiz.
Diyet, kadınlar için bir hafta

Porsiyon boyutu bağlıdır yaşam ve yaşlı kadın.

Kilo kaybı sırasında bu diyet, kadınlar için gider yavaş yavaş. Vücut deneyimleri, stres, metabolizma iyileştirilmesi, normalleştirir, kandaki şeker miktarını. Cilt sarkma gibi olur ani kilo kaybı. Açlık hissi nedeniyle sık sık öğün dağıtmaz rahatsızlık. Kilolu kadınlarda, genellikle, bu sonsuza kadar gider, nedeniyle ağrısız sağlıklı beslenme için geçiş.

Eğer istersen bir kaç sürecini hızlandırmak, zayıflama, haftada 1 kez (daha fazla değil!) burada çeşitli boyutlardaki toplantı salonlarında kendinize bir vaziyette bir gün yiyerek sadece su. Sonra günlük kullanım için tavsiye edilir tekrar dönmek önerilen diyet menüsü kadınlar için.

En iyi etkiyi ulaşmak için yönetmek eğer bir diyet yemek, kadınlar için ile birleştirmek yorucu egzersiz aralığı yöntemi.