Zencefil zayıflama: mitler ve gerçekler

Zencefil yaygın bir doğu baharat sahip bir özel tedavi edici özellikleri vardır. Sağlıkçılar antik çağlardan beri takdir zencefil için yeteneği iyileşmesi, çeşitli hastalıkların ve evrensel olarak kullanılan bir baharat pratikte. Aşçılar, fark muhteşem bir tat baharat ilave edildi onu çorbalar, ana yemekler, tatlılar, yemek tonlama ve ferahlatıcı içecekler servis edilmektedir.

zencefil

Kompozisyon zencefil

La spezia içerir vitamin A, c, B1, B2, ve kolin (vitamin B4) ve nikotinik asit (vitamin PP). Öğe içerir, sodyum, kalsiyum, magnezyum, demir, potasyum, fosfor, germanyum, krom, alüminyum, manganez ve krom. Kompozisyon dahil pek çok esansiyel amino asitler, özellikle asparagin, bir düzenler, sinir sistemi. Dahil bu tür yağ asitleri, kaprilik, oleik, linoleik, ve aynı zamanda lif ve uçucu yağlar. Tsingiberen verdiği özel tat, gingerol vardır güçlü bir iyileştirici etkisi, insan vücudu üzerinde.

Zencefil: yararlı özellikleri ve kontrendikasyonları

Yararlı özellikleri

, Baharat hazırlanan içecekler tedavisinde kullanımı:

 • Soğuk algınlığı
 • Astım
 • Kısırlık
 • İktidarsızlık
 • Karaciğer hastalıkları
 • Hastalıkları gastrointestinal sistem.
 • Bozuklukları bağırsak. 1/2 su bardağı yoğurt eklenir 1/4 çay kaşığı hindistan cevizi ve 1 çay kaşığı zencefil.
 • Diş ve diğer hastalıklar ağız. Yeterince çiğnenmiş bir parça kök ve tutmak için hasta yerde ortadan kalkması için hoş olmayan duyumlar.
 • Deniz tutması. Kıyafet 1/2 çay kaşığı zencefil bir çay ve tüketilen 30 yemeklerden önce dakika.
 • Boğaz rahatsızlıkları. Zencefil bir parça yavaş yavaş çiğnemek kadar boğazda başlar hafif bir karıncalanma.

Zencefil içecek katkıda temizliği, bir vücut toksinler ve olumlu etkiler metabolizma. Çaylar baharat mücadele ile hastalık yapan bakteriler de kullanılmaktadır kurtulmak için parazitler. Zencefil temizler ve damarları güçlendirir, kolesterol seviyelerini azaltmaya yardımcı olur, hafızayı güçlendirir.

Kontrendikasyonları

zencefil zayıflama

Zencefil kökü denilen olamaz, her derde deva olduğu, hatta doğal ilaçlar sağlayabilir olumsuz etkisi, yanlış kullanıldığında. Satılmamaktadır baharat:

 • Ülser, iç organların ve ülseratif kolit
 • Yüksek vücut ısısı
 • Safra taşı hastalığı
 • Bağırsak iltihabı
 • Alerji
 • Yüksek vücut ısısı
 • Ciddi karaciğer hastalıkları gibi siroz ve hepatit
 • Varsa böbrek taşı
 • Kanama için yatkınlık
 • Artmış mide asit (içerdiği alkaloidler teşvik ayırma mide suyu, gelişmesine neden olabilir ülser veya gastrit).

Dikkatli alınması gereken içecekler kalp hastalıkları ve yüksek basınç. Hamilelik ve emzirme döneminde kullanımı, zencefil çayı değil yasaklandı, ama önceden görüşmek gerek bu soru ile doktor. Kabul edilir içecek zencefil ile bile yatıştırmaya toksisite belirtileri gebeliğin erken dönemlerinde.

Zayıflama zencefil ile: mitler ve gerçekler

Baharat, şehrin en popüler zayıflama ürünleri. Kim ve ne zaman ileri sürülen bu teori ve orada gerçek bir bilimsel onay? Japon biyolog L. K. Han geçirdi deneyim, laboratuvar fareleri üzerinde vererek güç olarak yağlı, kalori yiyecek ve ekleyerek diyet zencefil parçaları. Sonuç olarak, ağırlık fareler başlamıştı artık, ve termogenez olarak artmıştır. Bu nedenle başarılı olduğunu kanıtlamak için ağırlık artar yiyerek daha az yemek, ancak, bu sonuçlar, olamaz, bundan yeteneği zencefil, yağ yakmak ya da azaltmak için kilo.

Dahası, insanlar üzerinde çok araştırma gerçekleştirilmiştir. Olsa mantıklı olurdu bölmek gönüllüler üzerinde deneysel grup ... ... beslenen, farklı düzenleri: kullanımı zencefil ve o olmadan eklenmesi ile, zorunlu egzersiz programının ya da bunlar olmadan kullanılabilir. Başka bir deyişle, bulgular uzmanları ile ilgili, tamamen farklı bir alanda, ama sorunsuz «geçti» yeteneği zencefil azaltmak için kilolu. Ancak herhangi bir ölçüm ve metabolizmayı hızlandırmak olmamıştır.

Başka bir önemli açıklama. Bir miktar zencefil, izin verilen, insan tüketimi için, günde geçmemelidir, 4 gram saf haliyle, çünkü etkin maddeler bitkiler, hareket, sinir sistemi, sadece «neden» onu unutmak için gıda uyuşturan bir açlık hissi.

Zencefil zayıflama: kurallar ve tarifler

çay ve zencefil

En yaygın seçenek kullanımı baharat, pişirme çaylar.

Zencefil çayı zayıflama (klasik tarifi)

Bir parça zencefil kökü, soyulmuş deriler, ince rende. 2 yemek kaşığı elde edilen baharatlar konur, kavanoz, kapasitesi 1 l (veya termos). Sıkma limon 60 ml suyu ekleyin, 2 çorba kaşığı bal ve kaynar su dökülür. İyice karıştırın ve ısrar, yaklaşık 1 saat. Bundan sonra ürün kullanıma hazırdır. Almak için tavsiye edilir, içki 1/2 kupası 3 kere bir gün.

Zencefil içeceği zayıflama (büyük şampiyon)

Hazırlamak için ihtiyacınız zencefil ve sarımsak. 20 gr zencefil kökü kesilmiş ince plaka, kıyafet doğranmış sarımsak, kazık, derin bir tencere dökün ve 2 litre kaynar su. İçki demlenir 1 saat sonra gazlı bez ile süzün, katlanmış 2 kat ve tüketilmesi 1/2 bardak yemeklerden önce.

Zencefil zayıflama evde (tarifi kakule ve nane)

İçeceği hazırlamak için 50 g kıyılmış taze nane yaprağı, 20 gram zencefil, bir tutam kakule, döktü, 1,5 litre kaynamış su ve ısrar 1 saat. Sonra süzme karışıma ilave edilir 1/3 su bardağı limon suyu ve 1/4 su bardağı taze sıkılmış portakal suyu. İçki içmek soğuk ve kullanımı, 1/3 bardak yemeklerden önce.

Zencefil zayıflama - yemek tarifi yoğurt ile

300 ml az yağlı süt ürün ekle 2 çay kaşığı toz zencefil, 1 çay kaşığı tarçın ve bir tutam kırmızı yanma biber. İçki hemen önce hazırlanır. İçme yemeklerden önce veya sonra. Dikkatli tüketilmesi ile insanlara hyperacidity, çünkü maddeler teşvik edebiliyoruz işlem şube mide suyu.

Göz önüne alındığında, zencefil artırmak için yardımcı olur bağışıklık vücudun gücünü, içecekler yararlı değil, sadece mücadele ile kilolu, ama bu sezon çok soğuk: soğuk, çünkü yardım ısınmak sonra sıcak elbise ve kuru kalmak yanı sıra yeteneğine sahip zararlı bakterileri yok etmek. Bir kaç seçenek sunuyoruz çaylar.

Sıcak ısıtıcı, çay

içecek zencefil

2 limon konur, birkaç dakika sıcak suya, sonra da bir hata yaptı, kesilir ve sıkılmış suyu. Ayarlanabilir kadar kaynar su 300 ml ekleyin, 2 çorba kaşığı bal ve 10 gr öğütülmüş zencefil. İçecek tüketilebilir 30 dakika ayırarak 2 porsiyon. İstisnai durumlarda ekleyebilirsiniz içki 2 çorba kaşığı iyi bir viski.

Well being içki zencefil ve yeşil çay

Demlenmiş zayıf yeşil çay 5 dakika içinde dökmek infüzyon sıvı termos, kıyafet için 10 gr kıyılmış zencefil ve kıyafet için yine 500 ml kaynar su. İçki ısrar 30 dakika içmek ve küçük porsiyonlar. Böyle bir çay başa çıkmak için yardımcı olur soğuk algınlığı ve bağışıklık sistemini güçlendirmek için.

Zencefil zayıflama: yorumlar thin

Süreç kurtulmak aşırı kilo yeterli oluyor yavaş yavaş, çünkü, daha önce söylediğimiz gibi, zencefil değil fat-burning aracı da iştahı azaltır (ılımlı kullanılmış). Paha biçilmez faydaları içecek tüketiminden zencefil olmasıdır baharat vardır, canlandırıcı etkisi, vücudun direncini artırır, hastalıklara ve vücut görüntüler toksinler yardımcı olur bazı rahatsızlıkları olan.

Küçük bir iştah azalması görülmektedir olması nedeniyle bir kısmını içki tüketilen yemeklerden önce, bir yol, bir addicting küçük bir miktarda yemek. Ayrıca, sunulan yemek tarifleri çaylar zencefil elde edilen oldukça lezzetli ve besleyici olduğunu ve neden olan bir doygunluk hissi.

Genel olarak, içecek oldukça yararlı ve tavsiye ekleyerek günlük diyet. Sürekli kullanılan elde edilebilir, yavaş kilo kaybı 10-15 kg 1 yıl boyunca.