Aşırı kilo

Tam insanların sağlığını korumak süre: zayıflatır, kalp, ağrıyan eklemler, kalp basıncı ve kan şekeri. Aşırı kilo - aşırı artan yağ dokusu oluşturan bir tehdit yaşam ve insan sağlığı. Ekstra ağırlık kazanmaktadır görünmez, ama ondan kurtulmak oldukça zor, özellikle ne zaman ortaya çıktı, sağlık sorunları.

Obezite gibi toplu hastalık haline neden alarm ortasında XX, bugün ondan etkilenen 1,5 milyar insan gezegende. Liderliğini ABD ve Avrupa, her üçüncü sorunum aşırı kilo. Rusya 25% insanların sağlıksız dolgunluk, ama o değil, bir hastalık olarak kabul edilir. Uzman yardımı ile mücadele için kilo almak zor herkes için çalışır bir sorun ile başa çıkmak tek başına. Bilimsel çalışmalar uzun doğruladı nedenleri, obezite oranları kültür "fast food" ile birlikte hareketsiz yaşam tarzı. Görünüşte, ne basit: balance güç, запишись spor salonu - ve sana sağlık ve mutluluk. Eğer söz konusu 5-10 ekstra kilogram, belki de böyle bir plan başarıya götürecek. Ama ne zaman vücut yükü onlarca aşırı kilo, uzman yardımı olmadan: psikolog, endokrinolog, diyetisyen, - yapamaz.

Tanı aşırı kilo

Vücudumuzun eğilimli gurur, ama kim çocukluğundan beri alışkın, aktif bir yaşam tarzı, algıladığı barış gibi bir rahatsızlık. Bu insanlar hemen hissediyorum bu ekstra kilo çıkarmak ve duyurmak, onlara savaş açtı. Diğer kadınlar ve erkekler ilk belirtileri aşırı kilo fark edilmez, ve zayıflama biriken sonra. Bazı düşmek diğer aşırı peşinde пресловутыми "90-60-90" ayarlanır kendini iştahsızlık, başlangıçta vardı, normal bir vücut.

Peki kilolu ve gerektiğinde alarm çalması onun hakkında

Tıp düşünen aşırı kilo sonucu olarak metabolik bozukluklar gerçekleştiği aşırı yağ dokusu birikimi ve koşullar oluşturulur gelişimi için ölümcül bir hastalık. Tanı için aşırı kilo doktorlar kullanıyor, vücut kitle İndeksi (VKİ, BMI). Dijital gösterge, tanımlar, ne kadar ağırlık bir kişinin karşılık büyüme. Hesaplamak BMI bağımsız: kendi ağırlığı (kg) bölünmüş olmalıdır büyüklüğü büyüme (m), возведенную bir kare. Eğer boy 1,66 m ve vücut ağırlığı 85 kg, sonra: BKİ = 85/1,662 = 30,8 karşılık, obezite, 1. derece.

Belirtileri aşırı kilo

Tablodan da anlaşılacağı gibi, bu durum artmış kardiyovasküler hastalık riski, hipertansiyon, diyabet. Ayarlamak için böyle bir ağırlık, tıbbi yardıma ihtiyacı olursa.

Belirtileri aşırı kilo

Aşırı kilo ve obezite aniden görünür. İlk başta stale bel ve kalça sadece çektiriyor, ama telkin alarm. Nasıl bir sorun olur, tehlikeli ve tahammül acil?

İlk belirtileri

Dikkat edin biraz rahatsız edici belirti aşırı kilo:

 • Geceleri görünür horlama, uyku huzursuz olur.
 • Spor, aktif zaten sizin için değil - ne gibi ölçüler!
 • Görünür bölge, selülit, karın ve uyluk.
 • Eğer sürekli bir arzu var, ve bu başarısız olursa, tahriş oluşur.
 • Nöbetleri ve hipertansiyon ortaya çıkar sık sık.
 • Rahatsız eden sırt ağrıları, diz, şişmiş bacaklar.
 • Bel çevresi ve kilo büyümeye rağmen, kısıtlama, gıda.

Fark gibi bir değişiklik sağlığı koyamazsınız doktor ziyareti - ile başlamalıdır herhangi bir doğru zayıflama. Obezite kapsamı endokrinolog, sadece o hesaba tüm bu nedenleri aşırı kilo.

Pratik ipucu: gitmek İçin doğru moduna güç yararlı tavsiye için bir beslenme uzmanı, ve oluşturmak ve kalıcı bir motif, kilo kaybetmek yardımcı olacak bir terapist.

Tanı

Neden öğrenmek için geldi aşırı kilo, yapmak zorunda analizleri. Biyokimyasal bir çalışmada kan kolesterol, glikoz, insülin ne kadar gösterecektir metabolik süreçleri sapmış norm ve nasıl etkilediğini ortaya çıkması, aşırı kilo. Hormonlar kan yükler olup olmadığını kilolu endokrin doğa. Geçmesi gerekebilir tedavi hormonal ilaçlar.

Neden kilo alırsınız

En genel nedeni, obezite - yavaş metabolizma sırasında asimilasyon high-calorie gıda. Aşırı kalori hiçbir zaman vücut tarafından kullanılabilir içine yağ depolar.

Bu durumu yaratan birçok faktör:

 • Aşırı yemek yeme ihtiyacı bol ve lezzetli; yanlış beslenme davranışı (yemek, yolda bol akşam); "tatlı bağımlılığı"; alışkanlık sopa ve stres "delicious"; aşk, bira vb
 • Sedanter yaşam tarzı: slow-hareketli çalışma; hayat sürüyorum; dinlenme, tv ya da bilgisayar.
 • Yaşa bağlı değişiklikler: 30 yıl sonra metabolik süreçleri kişilerde yavaşladı; görünür aşırı vücut ağırlığı normal, beslenme.
 • Eksikliği, önemli vitamin ve eser elementler, gıda.
 • Endokrin hastalıklar: işlev bozuklukları, tiroid bezi, hipofiz, böbreküstü, yumurtalık.
 • Kortikosteroid alımı /antidepresanlar.

Eğer hamile bir kadın yemek karbonhidrat yemek değil, dengeli protein, fetus oluştuğu doğuştan gelen bir yatkınlık obezite.

Mücadele yöntemleri, kilo

Sık sık hata yaparken, kilo kaybetme arzusu - sıfırlamak aşırı kilo ile, herhangi bir yol olup olmadığını, diyet, fitness, hap, diyet Takviyeleri ya da masaj. Başarı için gerçekten ihtiyacım var böyle bir kompleks ile etkili bir araçtır.

Diyet zayıflama

Diyet zayıflama seçemezsiniz çünkü sadece o yardımcı oldu birisi tanıdık. Her diyet kısıtlamaları vardır sağlık ve eksileri olan katlanmak zorunda.

Önemli! Yemek sırasında kilo vermek, çözmek için bir anket sonra, bilerek zayıf ve sağlık sorunları.

Genel şartlar beslenme sırasında kilo kaybı ile karakterize tüm diyetler için:

 • Hariç yüksek kalorili gıdalar: yağlı ve деликатесное et, çörek, şeker ve tatlılar.
 • Tavsiye: sebze, meyve, yağsız et, yağsız balık.
 • İzin verilir: yoğurt kurutulur ekmek, süt ürünleri.

Modunda güç önlemek için önemlidir açlık, yiyecek almak için sık sık ve azar azar değil, atıştırma halindeyken ve vasat bir otel bir gece. Yürüyüş, alışveriş ve ziyaret yapması, tok karnına.

Neden kilo alırsınız

Motor aktivite

Yazma, spor salonu veya koşu sabahları etkili yollar sıfırlamak aşırı kilo, ama onlar yıllardır yatırılır sonra. Başlamak için daha kolay aktif hareket bugün: çift duraklarına yürüyüş ile iş ve günlük lift asansör yerine merdivenleri - bu bir alışkanlık haline ve bir ihtiyaçtır. İyi bir cardioion vermek, bisiklete binme, yüzme, batonlu yürüyüş. Ama eğer adam utangaç onun etkileyici boyutu? Dans mat bir oda için mükemmel bir yol taşımak için, zevk almak için değil, complex ile ilgili olarak, birisi senin dans gibi görünüyor comical.

İpucu. Yolculuğa alarak, ev egzersizleri, yoga birleştirmek cardioion ile güç egzersiz. Doğru seçilmiş bir kompleks yakmak 200-400 kcal başına bir iştir.

Masaj

Kökten kurtulmak kilolu masaj ile çalışmaz, ama bu hizmet için iyi bir ek diyet ve fiziksel stres. Farklı türleri: lenf drenaj, selülit vakum masajı, duş, Douche,- etkileyen sorun alanları geliştirmek, onlara kan dolaşımını artırmak, kas tonusu. Masaj ile önlenebilir sag ve sarkma cilt yerlerde yoğun bir zayıflama.

Hapları ve diyet Takviyeleri

Diyet takviyeleri ve diyet hapları almayın olmadan bir uzmana danışın. Onların tayin getirmek için metabolizma normale döndü. Aynı zamanda bu vitamin eksikliği, diğer bazı eser elementler, üçüncü lazım temizlemek, bağırsak ve çekilme gıdalar paylaşımı. Aşamalarında obezite alakalı hale hormonal ilaçlar. Hatta hapları azaltmak için iştah alamazsın doktorunuza danışmadan. Müdahale için metabolik süreçleri gerek gerekçe ve tam doz.

Daha tehdit kilolu

Daha tehdit kilolu

Kilolu - bu kadar kusur görünüyor, ne kadar devasa bir yük, tüm vücut sistemleri.

 • Kalp kası zorunda vücuda kan pompalamak büyük bir boyut ve gövdesinden onun damarları, cebe kolesterol. Hipertansiyon, ateroskleroz, kalp krizi, inme - doğal bir sonuç obezite.
 • Karaciğer dövülmüş ürünler yağ metabolizması, bu gelişen yağlanma - karaciğer hücre dejenerasyonu.
 • Gastrointestinal sistem üzerinden atlar tüm gıda bolluğu, sindirim organları üzerinde çalışan aşınma: gastrit, ülser, kolesistit, pankreatit, mide ekşimesi, kabızlık, nevralji, - tam bir liste değildir, sorunları aşırı kilo.
 • Endokrin hastalıklar ve başta diyabet - zorunlu bir arkadaşı, aşırı vücut ağırlığı.
 • Kas-iskelet sistemi deforme etkisi altında büyük vücut ağrıları, omurga, eklem, tam adam dooms kendini sedentary hayat.

Kilolu - bu adım tehlikeli hastalıklar. Başlangıçta bu yolun her durabilir ve seçmek tamamen başka bir yön.