Diyet "Maggi"

Maggi Diyeti bir protein diyetidir. Onun "metresi" nin, kendisi için ABD'nin en iyi beslenme uzmanları tarafından geliştirildiği Margaret Thatcher olduğuna inanılıyor. "Demir kadın" ın kendisine göre, vücudunu yıllarca mükemmel bir şekilde korumasına yardımcı olan bu beslenme seçeneğiydi, dolayısıyla diyetin adı: Margaret'in kısaltılmış adı.

Maggi diyet menüsünde yumurta

Elbette, Barones'in gençlik yıllarında sıradan insanlar tarafından bulunamayan birçok ürünün mevcut olması nedeniyle zamanla diyet değişti. Maggi'de başarılı kilo vermenin en önemli koşulu menüye sıkı sıkıya bağlı kalmaktır: bunu veya bu ürünü ondan hariç tutabilirsiniz, ancak değiştiremezsiniz.

Bu diyet aynı zamanda "yumurta" olarak da adlandırılır, çünkü onu takip eden insanlar çok fazla yumurta yerler, ancak içinde bol miktarda başka proteinli besin vardır. Thatcher, haftada yaklaşık otuz tavuk yumurtası yediğini söyledi. Bence bu çok fazla, bu yüzden aşırıya gitmeyeceğiz ve menüyü dengeleyeceğiz, böylece önerilen ürünlerden hiçbiri tiksinti yaratmayacak.
Meyveleri, etleri, süt ürünlerini yemek hoş olduğu için kendimizi aç bırakmayacağımız karbonhidratların "stresli" azaltılmasındaki etkinliği.

Açıklanan diyetin bir başka sırrı da yemeklerinkesinlikle her gün aynı saattealınmasıdır, ister tatil günü ister hafta içi olsun. Diyelim ki, haftanın beş günü sabah dokuzda kahvaltıya oturursanız, geri kalan günlerde buna bağlı kalın. Yenen miktar menüde belirtilenle tamamen aynıdır. Burada karmaşık bir şey yok: kalori sayma yok, açlık grevi yok. Ancak kararlılık ve azim burada yersiz değildir.

Maggi diyetinin kontrendikasyonları

 • Gastrointestinal hastalıklar.
 • Basınç çok düşük veya çok yüksek.
 • Hamilelik sırasında emziren anneler.
 • Alerjinin önerilen gıdalardan birinde bulunması koşuluyla, alerji hastaları: yumurta, turunçgil veya inek proteini.

Bir "arıza" varsa, diyete yeniden başlamanız gerekir.
Diğer herhangi bir diyette olduğu gibi, spor salonunda egzersiz yapmanızı ve uzun yürüyüşler yapmanızı, bol su içmenizi öneririm: bu kasların iyi durumda olması için gereklidir, metabolizma hızlanır ve sonra sadece sizi sıkan yağlardan kurtulmakla kalmaz, aynı zamandabir spor figürünün ve güçlü bir dokunulmazlığın sahibi olacaksın.

Başlangıç ​​ağırlığı çok büyük bir rol oynar: ne kadar fazla kilo olursa, her hafta o kadar çok gider. Ve tam tersi: Yaklaşık 5 kilo vermek istiyorsanız, yaklaşık iki ila üç hafta sürer, ancak kilo kaybı sağlığınız için keskin ve tehlikeli hale gelmez ve kademeli olarak azalması ve düzenli spor aktiviteleri sayesinde "fazladan" kalmazsınız. zaman zaman estetik olarak fazla yağdan daha az hoş görünen cilt.

"Maggi" nin sonuna kadar bir ay boyunca direnen kişilerin incelemelerine göre (başlangıç ​​ağırlığı yüksek), on beş, hatta yirmi kilogramdan kurtulabilirsiniz. Bu çok dramatik bir kilo kaybı olarak kabul edildiğinden, örneğin yazın kilo vermek için yılda bir kez diyete devam etmenizi tavsiye ederim. Herhangi bir diyetten yetkin bir şekilde "çıkış" da çok önemlidir: bir süre sonra önceki hareketsiz yaşam tarzınıza ve uygun olmayan diyetinize geri dönerseniz, kilogramlarınız geri gelir ve "yanınızda arkadaş edinir". Bazı basit "çıkış" kurallarına uyarsanız, ağırlık sadece geri gelmeyecek, aynı zamanda biraz daha azalacaktır.

Yani Maggi diyetinden çıkış yolu:

 • Seçeneklerden biri, o en iyisidir, en etkili ve doğrudur - doğrudan doğru beslenmeye gitmektir. Tüm kurallara ve düzenlemelere uymak. O zaman aşırı kiloları sonsuza kadar unutabilirsiniz.
 • Alkolden kaçınmak
 • İkinci seçenek, diyet sırasında yediğiniz yiyecekleri kullanmaya devam etmektir. Bir veya daha fazla - önemli değil. Örneğin greyfurt, mandalina, süzme peynir yemeye devam edebilirsiniz. En az birkaç hafta daha onları menünüze ekleyin ve ağırlık aynı seviyede kalacaktır.
 • Ve üçüncü seçenek:"Eksi 60" kilo verme sistemine göre diyete bağlı kalmaya başla. Ancak kilo verme maratonumuzdan sonraki on dört gün boyunca, kendinizi tatlılar ve zararlılıkla sınırlamanız gerekecek.

Size alkolün elbettetamamen ortadan kaldırılması gerektiğinihatırlatmama izin verin.

Bu diyet "kimyasala" aittir: belirli bir gıda kombinasyonu vücutta aktif olarak mevcut yağı yakan kimyasal işlemlerin oluşumunu tetikler.

Tüm unlu mamulleri, makarnaları, tahılları, patatesleri menüden tamamen çıkarıyoruz - bunlar karbonhidratlardır, vücudun yağ kullanmaya başlamasına izin vermezler. Tabii ki yağlı eti hariç tutuyoruz.

Aşağıda kişisel deneyimlerime göre derlediğim bir aylık menü veriyorum, fazla kilom olmamasına rağmen yirmi sekiz günde 9 kilo verdim. Bir mutfak tartısı satın alın ve benim tarafımdan belirtilen bitmiş yemeğin kütlesinden sapmayın. Menüde ağırlık yoksa, yemek istediğiniz miktarda tüketilebilir.

4 haftalık Maggi Diyet Menüsü

İlk on dört gün birkaç haşlanmış yumurta ve yarım büyük narenciye ile kahvaltı yapıyoruz.

Birinci hafta.

1. Gün
Öğle Yemeği: aşağıda listelenen meyveler.
Akşam yemeği: Kızartılmış, pişmiş, fırınlanmış beyaz et, 250 gram.

2. Gün
Öğle yemeği: her türlü beyaz et, 200 gram.
Akşam yemeği: sade salata: salatalık, domates, dolmalık biber, marul yaprağı, sadece 150 gram. Greyfurt veya portakal, kruton, birkaç yumurta.

3. Gün
Öğle yemeği: bir kızarmış ekmek, çok yağlı olmayan peynir, birkaç domates, marul yaprağı.
Akşam Yemeği: Et, istediğiniz gibi pişirilir, 250 gram.

4. Gün
Öğle Yemeği: meyvelerden oluşur.
Akşam yemeği: salatalık salatası, domates, tatlı biber, toplam 150 gram;
her tür kümes hayvanı filetosu, 250 gram.

5. Gün
Öğle Yemeği: En fazla 2 haşlanmış yumurta, yeşil bezelye gibi suda haşlanmış sebzeler (püre haline getirilebilir), baklalarda fasulye, kabak, havuç. Sadece 250 gram.
Akşam yemeği: 250 gram haşlanmış balık. Salata önceki günlerdeki ile aynı, bugün 150 gram. Greyfurt.

6. Gün
Öğle yemeği: meyveler. İstediğin herhangi biri.
Akşam yemeği: buharda pişirilmiş et, 200 gram. Bir pembe domates.

7. Gün
Öğle yemeği: 250 gram haşlanmış sebzeli diyet et, sadece 150 gram yenebilir. Orta boy greyfurt.
Akşam yemeği: haşlanmış veya buharda pişirilmiş havuç, kabak, yeşil bezelye. 150 gram.

İkinci hafta.

1. Gün
Öğle Yemeği: İstenildiği gibi pişirilmiş et, 250 gram. Hepsi aynı salata, 200 gram.
Akşam yemeği: iki haşlanmış yumurta, bir greyfurt.

2. Gün
Öğle yemeği: 200 gram haşlanmış tavuk göğsü, 200 gram salatalık, domates, biber salatası.
Akşam yemeği: iki haşlanmış yumurta, bir greyfurt.

3. Gün
Öğle yemeği: 200 gram pişmiş et, bir domates.
Akşam yemeği: iki haşlanmış yumurta, bir greyfurt.

4. Gün
Öğle yemeği: 200 gram az yağlı peynir, 150 gram pişmiş sebze.
Akşam yemeği: iki haşlanmış yumurta, bir portakal.

5. Gün
Öğle yemeği: Haşlanmış veya kızarmış deniz ürünleri (balık, kalamar, karides) 200 gram.
Akşam yemeği: iki haşlanmış yumurta, bir domates.

6. Gün
Öğle Yemeği: 200 gram haşlanmış veya fırınlanmış et (tercihen sığır eti), marul.
Akşam yemeği: meyveler (istediğiniz kadar yiyebilirsiniz ve ne olursa olsun, bu diyette kesinlikle yasaklanmış olanlar dışında, aşağıda tariflerle birlikte yasaklanmış meyve ve sebzelerin bir listesini vereceğim)

7. Gün
Öğle yemeği: Herhangi bir pişirme seçeneğindeki tavuğun herhangi bir kısmı, 250 gram. İki domates, bir portakal.
Akşam yemeği: bir büyük turunçgil, 150 gram haşlanmış et, 50 gram haşlanmış yeşil bezelye.

Üçüncü hafta.

Bu hafta daha fazla sebze ve meyve sunuyoruz. Düzenli aralıklarla bütün gün yiyeceğiz.

1. Gün
Herhangi bir miktarda meyve.

2. Gün
Sebzeler. İstediğiniz kadar açlığın üstesinden gelmenize gerek yok. Bir kilo elma yemek istersen, onu yediler. Haşlanmış sebzeler veya salatalarda.

3. Gün
Sebzeler ve meyveler. Salatalar, güveçler, ne istersen.

4. Gün
Vitamin salatası (lahana, salatalık, havuç), 250 gram haşlanmış beyaz tavuk eti. Sebzeleri kaynatın.

5. Gün
250 gram haşlanmış balık, 150 gram haşlanmış sebze.

6. Gün
Bütün gün greyfurt ve elma yeriz.

7. Gün
Bir parça meyve. Ama sonra sınırsız miktarlarda.

4. Hafta.

Son haftada, istediğimiz zaman ve kişisel olarak ihtiyacınız olan miktarda yemek yeriz, ancak belirli bir günde ne tür yiyeceklerin yenmesi gerektiğine sıkı sıkıya bağlıyız, kendi takdirimize bağlı olarak ürünleri, benzerleriyle bile değiştirmeye değmez.

1. Gün
200 gram haşlanmış tavuk göğsü, 600 gram salatalık ve domates salatası, pomelo veya greyfurt, küçük bir kruton.

2. Gün
Tuzlu suda kaynatılmış 200 gram et, bir kruton, istenirse bir meyve, salatalık ve domates salatası 600 gram.

3. Gün
Salata: salatalık ve domates, bugün 300 gram. Bir turunçgil, kızarmış ekmek, 150 gram buharda pişirilmiş sebze, 150 gram az yağlı süzme peynir.

4. Gün
Bir büyük tavuk göğsü, salatalık-domates salatası: 150 gram, bir narenciye.

5. Gün
İki domates, buzdağı yaprağı, bir narenciye ve tabii ki yumurta.

6. Gün
300 gram haşlanmış tavuk fileto, yaklaşık yüz gram az yağlı süzme peynir, bir kruton, salatalık, 200 ml kefir% 0, 1, bir narenciye meyvesi.

7. Gün
Yağlı değil, herhangi bir balıktan 200 gram. İstediğiniz gibi hazırlanır. Zaten tanıdık salata: salatalık ve domates, sadece 300 gram, bir kruton, bir narenciye.

Yukarıda diyetin bırakılması söylendi, şimdi yemek pişirmenin nüansları hakkında daha fazla: tuz ve diğer doğal baharatlar, soğan, sarımsak yemeklere eklenebilir. Tüm salatalar hiçbir şeyle giyinmez, her şeyi yağsız ve diğer yağsız sıcak pişiririz. Ürünlerin çift kazanda pişirilmesine izin verilir, böylece kullanışlı özelliklerini mükemmel şekilde korurlar.

İzin verilen sebzeler şunları içerir:kabak, havuç, salatalık, domates, fasulye, bezelye, patlıcan. Patates ve mısır yok!

Meyve: muz, üzüm, mango, kuru meyveler hariç her şey. Turunçgiller koyuyoruz.

Ayrıca tahılları ve makarnayı da tamamen ortadan kaldırmalısınız.

Yemek sırasında su veya çay içemeyeceğinizi unutmayın, bu öğün aralarında şeker, bal ve diğer tatlılar eklenmeden yapılmalıdır. Şekeri ikame edebilirsiniz.

Fırında balık - diyet yemeği

Diyet Tarifleri

Fırında

Fırında balık, özellikle protein olmak üzere diyet yapanlar için mükemmel bir pişirme seçeneğidir. Bunu yapmak için soymanız, yıkamanız, tuzlamanız ve folyoya sarmanız yeterlidir. Balığınızın büyüklüğüne bağlı olarak kırk dakika ile bir saat arasında pişirin. İstenirse limon suyu ilave edilebilir.

Tavuk göğsüDaha hızlı ve kolay pişirmek için: Bir çekiçle iyice çırpın ve kuru bir tavada her iki tarafını 3-4 dakika kızartın.

Sebzeleryalnızca suda kaynatılabilir. Üstelik her öğün için sadece bir çeşit seçiliyor. Kabağı küp küp doğrayıp tuz, biraz biber karışımı ilave edip ocağa koyun. Tadı taze otlarla biraz çeşitlendirebilirsiniz.

Meyve salatasıSadece narenciye yiyebileceğinizin belirtilmediği günlerde kendimizi şımartalım: bir armut, bir elmayı küplere ayırın, mandalini dilimlere ayırın, kavun ekleyin, hepsini limon suyuyla baharatlayın. . .

Et, sığır eti ise en iyi şekilde pişirilir. Domuz eti ise pişirin. Sığır eti sert ve kuru olduğundan ve domuz eti, yağsız kısımları bile daha yumuşaktır. Domuz pirzolasını tuz ve karabiber karışımı ile ovalayın ve yağsız bir tavada kızartın. Veya fırında folyo içinde kızartın.

Diyet çok etkilidir, sadece zayıflamak ve kurallara kesinlikle uymak istiyorsunuz.

Diyet "Maggi" - bir kez daha diyetin bırakılması hakkında

Elde edilen sonuçlar nasıl kaydedilir? Sadece "Maggi" diyetinden uygun şekilde çıkmanız gerekiyor. Aşağıdaki noktalara bağlı kalabilirsiniz ve sonucunuz sizi çok uzun süre memnun edecektir:

 • Diyeti tamamladıktan sonra yüksek kalorili yiyeceklere daha dikkat etmelisiniz, daha az yemeniz tavsiye edilir.
 • sevdiğiniz ürünler aşamalı olarak diyete girer.
 • Diyetten sonraki ilk 1-2 hafta, Maggi diyetinde yediğiniz yiyecekleri yemeye çalışın.
 • ayrıca diyetten 1-2 hafta sonra tatlı, yağlı, unlu ve baharatlı yiyeceklerden vazgeçin.
 • Maggi diyeti sırasında olduğu gibi aynı miktarda su için.
 • Yatmadan önce üç veya dört saat yemek yememeye çalışın.
 • Mümkünse fiziksel aktivite yapın, temiz havada yürüyün.