Tembeller için diyet: yorumlar, her gün için menüler

Tembel Diyet, kelimenin tam anlamıyla bu tür insanlar içindir. Ve tembellik, menünün gelişmesi, yemek pişirme ve yoğun fiziksel aktivite ile uğraşma konusunda isteksizlikle ifade edilir. İncelemelere göre, haftada 5 kilogramdan kurtulabilirsiniz.

Diyetin özü

tembeller için diyet kuralları

Çeşitli kaynaklarda su olarak da adlandırılan bu diyetin özü, suyu doğru şekilde içmektir. Yani, belirli bir zamanda - yarım saat içinde yemekten önce ve 2 saat sonra. Herkes, hatta küçük bir atıştırmalık veya bir fincan kahve bile bu ritüele eşlik etmelidir. Arada herhangi bir içki içmek yasaktır. Bu ilke, mideye yiyecekle giren herhangi bir sıvının mide suyunun bileşimini ve konsantrasyonunu olumsuz etkilemesine dayanmaktadır. Buna göre sindirim yavaşlar ve yanlardaki rezervler yenilenir. Ayrıca tüketilen su midenin belirli bir bölümünü kaplar ve yenen yemek miktarının daha az olması garanti altına alınır.

Doğal olarak, bu gıda sistemindeki ilk sıvı tabaklar da hoş karşılanmaz.

Kilo vermenin olabildiğince verimli olabilmesi için, diyete başlamadan önce birkaç gün bol miktarda yeşil çay içerek hazırlanmanız önerilir. Vücudun kendini temizlemesine ve metabolizmayı harekete geçirmesine yardımcı olur.

Bir kilogram ne kadar kaybedebilirsiniz?

Tam bir rakam vermek zordur, herhangi bir ayrıntı her durumda bir aldatmaca olabilir. Kaybedilen pound miktarı birçok faktöre bağlıdır:

 • Başlangıç ​​ağırlığı.
 • Yaş.
 • Yaşam Tarzı.
 • Cinsiyet.

Ancak incelemelerin analizi, insanların böyle bir gıda sisteminde ortalama olarak haftada 3 ila 9 kg kaybettiğini gösteriyor. Diyetinizi kendiniz test ederek kesin rakamı belirleyebilirsiniz.

Kurallar

Herhangi bir beslenme sistemi gibi, tembeller için bir diyet ancak belirli kurallara bilinçli bir şekilde uyulursa işe yarayacaktır.

 1. Doğru iç:
  • zaman aralıklarına bağlı kalın;
  • su oda sıcaklığında olmalıdır;
  • acele etmeyin ve küçük yudumlar alın.
  • Kendinize sağlıklı bir sekiz saat uyuyun. Araştırmalar, fazla kilolu insanların% 70'inden fazlasının yeterince uyumadığını gösteriyor. İyileşme, vücudun işleyişinde önemli bir aşamadır. Organizmanın üretkenliği, özellikle metabolizma, yararlılığına bağlıdır.
  • Yavaşça yiyin ve her parçayı iyice çiğneyin.
  • Mümkünse, en azından yürüyüş ürünleri veya evde dans ederek en sevdiğiniz müzikle fiziksel aktiviteye bağlanın.
  • Şeker ve beyaz un içeren ürünlerden tamamen kaçının. Yanlara, mideye ve kalçalara ilk yerleşen tam olarak böyle bir gıda olduğu gerçeğinin yanı sıra, sağlık açısından da kesinlikle hiçbir değeri yoktur.

Kontrendikasyonlar

İlk bakışta bol su içmek hiçbir zarar vermez. Ancak, tembeller için diyetin kurallarına uyarsanız, kelimenin tam anlamıyla her parçadan önce 2 bardak su gelmelidir. Sonuç, makul bir günlük yer değiştirmedir. Bunun böbrekler ve üriner sisteme bir yük olduğu gerçeğinin yanı sıra mide de gerilir. Bunu hatırlamaya ve diyetinizi doğru planlamaya değer.

Temiz su makul miktarlarda zarar veremeyeceği için, sağlık nedenleriyle bu yaklaşımda özel bir yasak yoktur. Ancak izin verilen ve yasaklanan ürünler, hastalıkların varlığına ve doktorların tavsiyelerine göre belirlenmelidir.

Tembel Diyet Menüsü

Önerilen menü kilo vermek için en iyi diyettir. Sadece diyet ürünlerini tüketmek için katı bir gereklilik yoktur, ancak bu yaklaşımla etki en üst düzeye çıkarılacak ve sağlık durumu iyileşecektir. Yani gün boyunca su ve yiyecek alımı:

tembeller için örnek diyet menüsü
 1. Uyandıktan hemen sonra küçük yudumlarla 2 bardak su için.
 2. 20 dakikada - şekerleme ve unlu ürünler dışında tüm ürünlerin kahvaltısı. Bizim seçeneğimiz granola.
 3. 2 saat sonra - 2 bardak su.
 4. 20 dakikada - herhangi bir meyve, kuru meyve, çay veya kahve ile diyet bisküvileri.
 5. 2 saat sonra - 2 bardak su.
 6. 20 dakika sonra - herhangi bir biçimde, tercihen haşlanmış veya buharda pişirilmiş sebzeler ve herhangi bir tabak yağsız et.
 7. 2 saat sonra - 2 bardak su.
 8. 20 dakika geçti - bir bardak kefir veya başka bir içecek, bunun yerine herhangi bir çiğ sebze kullanabilirsiniz.
 9. 2 saat sonra - 2 bardak su.
 10. 20 dakika içinde - herhangi bir protein ürünü içeren akşam yemeği: yumurta, balık, et, baklagiller ve salata.
 11. 2 saat sonra - 2 bardak su.

Basit matematiksel hesaplamalarla günde içtiğiniz su miktarının 12 bardak, yani 3 litre olduğunu belirleyebilirsiniz. Bu kadar çok içmek zorsa veya alışılmadıksa, her bir bardağa limon dilimleri suyunu sıkarak tadını iyileştirebilirsiniz.

Popüler Tembel Diyetler

Çoğu kilo verme sistemi gibi, tembel diyetin de farklı tat tercihlerine sahip kişiler için çeşitli varyasyonları vardır. Birçok yıldız ve doğru beslenmenin destekçisi, yaşamları boyunca bol miktarda içme ilkesine bağlı kalıyor ve diyeti kendileri için uyarlıyor.

Normal suda

Bu, tembeller için klasik diyettir. Oda sıcaklığında çiğ su tüketmelisiniz, uyandıktan hemen sonra bir çay kaşığı bal ve gün boyunca taze sıkılmış limon suyu ilave edilmesine izin verilir. Kilo vermenin yanı sıra, içmek vücudun içeriden metabolizmasını ve hidrasyonunu hızlandıracaktır. Bunun cilt, saç, tırnakların durumu ve ayrıca sağlık üzerinde olumlu bir etkisi olacaktır.

Pek çok insan karakteristik dehidrasyonu vitamin eksikliği ile karıştırır. Kırılgan saçlar, kuru cilt, çatlamış dudaklar, dirsekler ve topuklar, kepek ve göz altı torbaları su dengesizliğinin belirgin belirtileridir. Bu nedenle vitamin kullanmadan önce içmeyi denemek daha iyidir. Sonuç bir hafta içinde görünecek.

Tembel eksi haftada 5 kg diyet

Su diyeti gerçekten de bazı kişilerin kurallarına uyarken 5 kilo vermesine yardımcı olur. Bu, hem hızlandırılmış metabolizma hem de öğünler arasındaki geçici boşluklar nedeniyle olur.

Böyle bir sonuca ulaşmak için, kalori alımını önemli ölçüde azaltmak, fiziksel aktiviteyi ve sargıları birbirine bağlamak gerekir. Bu durumda işlemlerin evde mi yoksa salonun duvarları içinde mi yapılacağı önemli değildir. Sargılar cürufları yerel olarak suyla birlikte temizler. Ve sürekli yenilenmesi sağlıklı bir cilde katkıda bulunur.

Tembel Bal Diyeti

Bal diyetinin özü, balı yutmak için kilo verme sürecinde ve kozmetik bir ürün olarak kullanmaktır. Bal maskeleri ve sargıları işe yarayacak ve sabahları bir bardak suya eklenen ve limon suyu ile tatlandırılmış bir çay kaşığı doğal bir ürün sindirim üzerinde faydalı bir etki yaratacaktır.

Bal kullanmaya ek olarak diyetin de ayarlanması önerilir:

 • meyveler, ekmek ve tahıllar kahvaltıda kullanılır;
 • sebze ve et - öğle ve akşam yemeklerinde;
 • Atıştırmalıklar için
 • kurutulmuş meyveler.

Bu tür yiyeceklerden birkaç hafta sonra 8 kilogramdan kurtulabilirsiniz. Bal ürünlerine karşı bireysel hoşgörüsüzlüğü olan kişiler için kontrendikedir.

Tembeller için kolay bir diyet

Su diyeti için en kolay seçenek, kurallara uygun su içmek ve diyette en basit yiyecekleri bulundurmaktır. Isıl işlem görmemiş sebze ve meyveler, haşlanmış et, balık ve yumurta, minimum yağ içeriğine sahip kefir ve süzme peynir olabilir. Pişirmek için ne kadar az zaman alırsa, bu kilo verme sistemi için o kadar iyidir. Ana kural, her şeyi çiğ yemektir.

Çok miktarda lif ve fermente süt ürünleri nedeniyle, 7 günlük bir diyet vücuttaki toksin ve toksinlerin iyi temizlenmesine yardımcı olur. Bu süre zarfında 3-4 kilo verebilirsiniz.

Tembeller için sirke

Bu varyasyonda yemeklerden önce tüketilen her bardak suya 10 ml elma sirkesi eklenir. Sağlığa birçok faydası vardır ve limon suyuna harika bir alternatiftir. Kullanılan suyun içinde olmasının yanı sıra salata ve diğer yemekleri süslemek için de kullanılabilir.

Sirke asidi metabolizmayı hızlandırmaya yardımcı olur. Toplamda, böyle bir diyetin 7 gününde 4 kilograma kadar kaybedebilirsiniz.

Diyet, elma sirkesine karşı bireysel hoşgörüsüzlük ve kronik veya akut formda sindirim sistemi hastalıkları olan kişiler için uygun değildir.

Yazarın model metodolojisi

tembeller için diyetle nasıl kilo verilir

Yazarın, doğru zamanda bol su içmenin yanı sıra, iyi bilinen bir modelin kilo verme yöntemi, yemeklerin basitliği ve düşük kalorili içeriğiyle ayırt edilir - günde 1000'den fazlasına izin verilmez. İzin verilen ürünlerden: et, balık, yumurta, ekşi meyveler, meyveler, sebzeler, süt, az miktarda bal ve kakao tozu. Haftada bir kez patatesli salata sosu verilir. Diyet 3 hafta boyunca hesaplanır, bu süre zarfında 15 kilograma kadar kaybederler.

Böyle bir kilo kaybına dayanmak zordur, bu nedenle ciddi bir ahlaki tutum gerektirir.

Meyve ve sebze

Tembel Meyve ve Sebze Diyeti, hafif diyetin daha sert bir versiyonudur. Hafta boyunca, başta çiğ olmak üzere herhangi bir sebze ve meyvenin kullanımına izin verilir.

Bu, beraberinde bir iyileşme ile birlikte vücudu boşaltmak ve detoksifiye etmek için mükemmel bir seçenektir.

Bu kilo verme sistemi geleneksel olarak 7 gün için hesaplanır, ancak bir, üç ve beş gün için başarıyla uygulanabilir. Günlük 500-1000 gram kaybedilir.

50 yaş üstü kadınlar için

Üreme işlevinde bir düşüşün eşlik ettiği yetişkinlikte, çoğu kadın hızlı kilo almaya eğilimlidir. Bu dönemde metabolizma neredeyse iki kez yavaşlar. Doğru zamanda bol su içmek, onu hızlandırmaya yardımcı olan şeydir. İzin verilen ürün seti oldukça çeşitlidir, aslında bunlar doğru beslenme ile izin verilen isimlerdir. Esansiyel omega asitleri içeren ürünler zorunlu kabul edilir. Kontrendikasyon yoksa suya limon suyu, bal veya elma sirkesi eklenmesine izin verilir.

Besin fraksiyonel: küçük porsiyonlarda günde en az 5 öğün.

Fizyolojik özelliklerinden dolayı 50 yaşın üzerindeki kadınlar daha yavaş kilo verirler ve ortalama olarak tembel beslenme haftada 2 kg verirler.

Neden sonuç yok?

Sindirime zarar vermeden ve metabolizma için faydaları olan su içerken makul derecede başarılı olmalı, herkes onları beklemiyor. Kilo vermemenin nedenleri:

 1. İstenilen etkinin tersi olan içme ve yemek yeme arasındaki zaman aralıklarını koruyamama - sindirim sürecini yavaşlatır.
 2. Normal boyutlarda porsiyon yemek. İki bardak su içilmesi ile birlikte bu miktardaki yemek mideyi esnetir ve iştahı artırır.
 3. Kimyasal katkı maddeleri ve lezzet arttırıcılar içeren aşırı miktarda zararlı ürün.

Dikkatinizi bir kez daha çekmek istiyoruz - tembeller için bir diyet ancak tüm kurallara tam olarak uyulursa sonuç getirir.

Açlığın nasıl üstesinden gelineceğine ilişkin ipuçları

Açlık nedeniyle kilo verirken sert su diyeti seçeneklerine tahammül etmek zordur. Üstesinden gelmek için birkaç numara kullanmanız gerekir:

 • Aç karnına suda bir çay kaşığı bal, kan insülin seviyelerini yükseltir, böylece daha hızlı tok hissedersiniz.
 • Yaklaşık 40 derece sıcaklığa sahip ılık su, daha hızlı bir tokluk hissi yaratır.
 • Ana zorluk, yemeklerden önce gerekli zamanı korumaktır. Mönüyü dikkatli ve katı bir şekilde planlamak ve resepsiyona dahil olmayan yiyecekleri evde bulundurmamak gerekir.
 • İlginç bir şeyler yapın, dikkatini yemekten alıkoyacak aktiviteler bulun.
 • Karbonhidratlı yiyeceklerle atıştırmalıklar hazırlayın: doğru unlu ürünler, meyveler ve kuru meyveler.
 • Sıcak içecekler için doğal tatlandırıcılar kullanın. Güvenli bir tatlılık, şekerleme ihtiyacını yanıltacaktır.
 • Görsel kendini kandırma - Daha küçük tabaklar kullanarak ve tabakları tamamen doldurarak, porsiyonları kesmenin psikolojik rahatsızlığının üstesinden gelebilirsiniz.