Evde kilo nasıl verilir - ipuçları, teknikler, kurallar

evde kilo verme yöntemleri

Fazla kilo sorunu çok önemlidir, bu nedenle çoğu kişi evde hızlı ve kolay bir şekilde nasıl kilo verileceğini bilmek ister. Obezite ile mücadelede pek çok yol, diyet ve yöntem vardır, ancak bunlardan sadece bazıları etkilidir.

Yöntemlerin kendi üzerinizdeki etkisini deneysel olarak kontrol etmelisiniz. Herhangi bir yöntem belirli bir sonuca ulaşmanıza izin verse bile, çoğu kişi onu düzeltmeyi başaramaz.

Kilo Verme Kuralları

Birkaç kurala dikkat edin. Onları takip ederseniz, etkili bir şekilde kilo verebilir ve kilonuzu belirli bir seviyede tutabilirsiniz.

 1. Yavaş yavaş kilo verin. Haftalık kilo kaybı 1 kilogramı geçmemelidir. Özel haplar almayın, sadece dengeli beslenin.
 2. Yalnızca kesin bir karar etkili bir şekilde kilo vermenize yardımcı olur. Konuya sorumlu bir şekilde yaklaşmanız önerilir. Lezzetli bir şey sunsalar bile reddedin.
 3. Sağlıklı bir diyetle egzersizi birleştirin. Yağlı yiyecekleri diyetten çıkarın, bir eğitim sistemi düşünün. Yalnızca entegre bir yaklaşım sonuçların elde edilmesine yardımcı olacaktır.
 4. Kişisel bir zayıflama programı oluşturun. Bitmiş program çalışmayabilir.

Bunlar uyulması gereken temel kurallardır. Daha fazla konuşma sırasında, konuyu daha derinlemesine inceleyeceğiz ve etkili bir kilo verme yöntemi bulacağız.

Evde kilo vermek için 15 ipucu

Kısa etekler ve açık elbiseler moda. Her kız figürü hakkında düşünüyor. Beslenme uzmanlarına göre kilo vermeye başlamak için beslenme alışkanlıklarınızı gözden geçirmeniz ve sağlıklı yiyecekleri tercih etmeniz gerekir.

 1. Acıktığınızda yiyin. Gerçek açlığı tanımlamayı öğrenin.
 2. Yağ oluşturan yiyecekleri ortadan kaldırın. Patatesler, tatlılar, tahıllar, ekmek. Fazla yağ, tuz ve şeker kilo alımına katkıda bulunur.
 3. evde nasıl kilo verilir
 4. Vücutta yağ oluşturmayan yiyecekleri ölçülü olarak yiyin. Listede sebzeler, meyveler, süt ürünleri, et, balık var.
 5. Beslenme uzmanları, obezitenin nedeninin ilk yemekte yoğun, ikinci yemekte garnitür ve üçüncü yemekte tatlı olduğunu garanti eder.
 6. Evde Kilo Verme Programı, yağ ve karbonhidratları azaltarak yüksek kalorili yiyecekleri kısıtlar. Vitaminleri, mineral tuzlarını ve proteini azaltmayın.
 7. Yağlarla doymuş gıdalardan kaçınmak vücutta belirli vitaminlerin eksikliğine yol açar. Bu nedenle her gün bir kaşık bitkisel yağ tüketin.
 8. Sarımsak, yaban turpu biberi, hardal ve diğer baharatlar sizi acıktırır. Tüketimlerinin minimumda tutulması tavsiye edilir.
 9. Diyetinize yüksek lifli sebze ve meyveler ekleyin. Çabuk doluyorlar.
 10. Artık yiyeceklerin sizi ikna etmemesi için yiyecekleri az miktarda pişirin. Zamanla tokluk hissi geliştikçe mümkün olduğunca yavaş yiyin.
 11. Ziyaret edeceksen bir bardak kefir iç. Açlığı hafifletecek. Hatta yemek yedikten sonra markete git.
 12. Yemekten önce belinizin etrafına bir kemer bağlayın. Yemek sırasında size ne zaman durmanız gerektiğini söyleyecektir.
 13. Bir Hollywood yıldızının fotoğrafını mobilya veya ev aletlerine ekleyin. Atıştırmalık yemek istiyorsanız, fotoğrafa bakın. Böyle bir figüre sahip olma arzusu, açlığı boğacaktır.
 14. Kilo vermek istiyorsanız, günlük besin alımınızı yedi parçaya bölün. Bu, vücutta insülin salınımını yavaşlatacak ve yağ dokusu birikimini azaltacaktır.
 15. Yemekten önce su için. Su mideyi doldurur.
 16. Hoş ve güzel bir ortamda yemek yiyin. Mutfakta güzel bir iç mekan düzenleyin.

Teknik, aşırı derecede karmaşık ve doğal olmayan hiçbir şey sağlamaz, ancak irade gereklidir. Bazen bir parça kek veya bisküviden vazgeçmek çok zor olabilir.

Abdominal Zayıflama Tekniği

evde kilo vermenin etkili yolları

Fazla yağlar başlangıçta karın ve kalçalarda bulunur ve ancak o zaman vücuda yayılır. Bazı durumlarda, çıkıntılı bir karın, belirli bir hastalığın sonucudur. Bazen hastalığa neden olan karın içindeki yağ birikintileridir.

Egzersizi seçerken diyetisyeninize danışın. Sağlığınızı, genetik faktörlerinizi, vücut şeklinizi, obezite derecenizi dikkate alacak ve en uygun kilo verme programını seçecektir.

Kalıcı ve hızlı bir sonuç hayal ediyorsanız, bir spor salonuna kaydolmanız gerekecek. Eğik kasları, alt ve üst karın kaslarını çalıştırmanız önerilir. Spor salonunu ziyaret edecek vaktiniz yoksa, işte etkili egzersizler ve evde yapmak için kurallar listesi.

 1. Günlük egzersiz yapın. Yükü kademeli olarak artırın. Egzersiz yapmadan önce kaslarınızı iyice ısıtın.
 2. Yemek yedikten sonra egzersiz yapmayın. Sabah ve akşam dersleri için uygundur.
 3. Bir eğitim seansı çeşitli egzersiz türlerinden oluşmalıdır. Her egzersizi iki yaklaşımla 20 defaya kadar tekrarlayın.
 4. Egzersiz sırasında nefesinizi, tekniğinizi ve sağlığınızı izleyin. Hoş olmayan sırt veya boyun ağrısı, uygunsuz egzersizi gösterir.
 5. En etkili egzersizler çemberle yapılır. Başlangıçta hafif bir kasnak kullanın, sonunda ağır olana gidin.
 6. Göbek yağları için koşu, yüzme, yoga veya bisiklete binmeye özellikle dikkat edin.
 7. Karın germe, olağanüstü bir etki gösterir. Karnı kısa aralıklarla içeri çekmeyi ve gevşetmeyi içerir.

İstenilen sonucu elde ettiğinizde rahatlamayın. Önceki diyete ve pasif yaşam tarzına dönmek yeterlidir ve düz bir karın yıldırım hızıyla kaybolur. Unutmayın, midede kilo vermek geçici bir meslek değil bir yaşam biçimidir.

Bacaklarda kilo kaybının 3 bileşeni

Pek çok insan yazdan sonra kısa etek giyemeyince sinirleniyor. Aynı sorunu yaşıyorsanız endişelenmeyin. Güzel ve ince bacaklar elde etmenin kanıtlanmış yolları vardır. Sadece ısrarcı ve sabırlı olun.

Unutmayın, vücudunuzdaki yağ birikintilerini azaltırsanız bacaklarınızı zayıflatacaksınız. Bir bölgede yağ dokusunu azaltmak son derece sorunludur.

Egzersiz

 1. Yürümek harika bir bacak egzersizidir. Bacaklarınızda kilo vermek için kardiyovasküler antrenman ve hafif kuvvet antrenmanı yapın. Bu tür egzersizler kalp atış hızınızı artırır. Sonuç olarak yağ yakma oranı artar.
 2. Bacaklarınızda kilo vermek için yüzmeyi, koşmayı veya bisiklete binmeyi deneyin. Önemli olan, normal derslerin sıkıcı ve eğlenceli olmamasıdır.
 3. Özellikle sürekli egzersiz alışılmadıksa, antrenmanınıza yavaş başlayın. En uygun fiziksel aktiviteyi bulun ve bunu her gün çeyrek saat yapın.
 4. Evde ve spor salonunda antrenman yapabilirsiniz. Evde ciğer ve ağız kavgası yapın.

Diyet

 1. Vücut ısınızı yükselten yiyecekler yemek bacaklarınızdaki kilo kaybını hızlandıracaktır. Sonuç, hızlandırılmış bir metabolizmadır.
 2. Doğru, bazı uzmanlar bu teknik hakkında şüpheci. Bu yiyecekler genellikle yeşil çay, meyveler ve acı biber içerir ve bu da açlığa neden olabilir.
 3. Süt ürünleri, yumurta, yağsız et ve yeşil yapraklı sebzeleri yediğinizden emin olun. Ölçülü olarak tuz ve şeker kullanın.

Stres Azaltma

 1. Stres, kilo alımının yaygın bir nedenidir. Vücut kendini tehdit altında hissettiğinde, vücut yağ depolarını dağıtmaya başlar ve kalorileri yağa dönüştürür. Bu hayatta kalma içgüdüsünden kaynaklanmaktadır.
 2. Bugünlerde çok az insan aç kalıyor ve vücutta yağlanma oluyor. Yoga, seviyesini düşürmeye yardımcı olacaktır. Vücudu sakinleştirecek ve stres hormonu kortizol üretimini azaltacaksınız.
 3. Tek ayak üzerinde dengeyi korumayı içeren pozlar, bacakların tonlanmasına yardımcı olur. Dizleriniz bükülmüş olarak ayakta durmanız gerektiğinde eşit derecede etkili pozlar.

Bacaklarınızdaki yağları kaybetmenin kilo vermenize yardımcı olacağını unutmayın. Dengeli bir diyet yapın, egzersiz yapın ve kendinize iyi bakın.

Sağlığa zarar vermeden bir haftada nasıl kilo verilir

evde bir haftada nasıl kilo verilir

Sağlığa zarar vermeden haftada 3 kilograma kadar kaybedebilirsiniz.

Beslenme uzmanlarına göre, bir haftada kilo vermek, vücudun işlevlerini temel alan yasalara uymak zorundadır. Yağ dökülmesinin belli bir oranda olduğu unutulmamalıdır ve arttırılması tavsiye edilmez.

Kilo vermenin etkinliği yaşa, cinsiyete, hormonal bozulmalara, hastalıklara ve vücudun bireysel özelliklerine bağlıdır.

Gıdaları diyetten çıkarma

 1. alkollü içecekler;
 2. kahve;
 3. yarı mamul ürünler;
 4. peynir;
 5. ketçap, soslar, mayonez;
 6. tatlılar;
 7. unlu mamuller;
 8. tuz ve şeker.

Tuzun kesilmesi zorsa, yemeğinize biraz deniz tuzu ekleyin.

Diyete dahil edin

 1. mevsim meyveleri ve sebzeleri;
 2. yeşillikleri, marul;
 3. fındık;
 4. yağsız et;
 5. yağlı balık;
 6. yumurtaları;
 7. fermente süt ürünleri;
 8. tahıllar.

Kesirli beslenmeye bağlı kalın. Günde yaklaşık 7 defa yiyin. Bir porsiyonun kütlesi 200 g'ı geçmemelidir. Bu tür beslenme metabolizmayı hızlandırmaya yardımcı olur ve vücutta yağ birikmez.

İçecekler

 1. Durgun su, şekersiz kompostolar, taze sıkılmış meyve sularına izin verilir. Ölçülü kahve ve çay için.
 2. Her gün doğru miktarda su için. Kilogram ağırlık başına 30 mililitre sıvı olmalıdır.
 3. Litre su içmenize gerek yok. Sıvı alımını gün boyunca dağıtın.

Haftalık diyet en iyisi egzersizle birleştirilir. Yürüyüş ve yüzme harika seçeneklerdir! Hızlı kilo vermenin hormonal dengesizlik veya şeker hastalığı olan kişiler için uygun olmadığını unutmayın. Kilo vermek yerine daha ciddi sorunlar yaşayabilirsiniz.

Diyet yapmadan kilo vermek mümkün mü?

Diyetler genellikle kötü sağlığın nedenidir. Oruç tutmadan kilo verebilirsiniz. İşte diyet yapmadan kilo vermenize yardımcı olacak bazı yararlı ipuçları.

 1. Uzun uyku. Bilim adamlarına göre uykusuzluk iştahı artırır. Sonuç aşırı yemektir. Günde en az 8 saat uyuyun.
 2. Menüde çorbaları açın. Günlük çorba yemek kalori alımınızı azaltacaktır. Sebze suyu ve yağsız et ile çorbalar yapın.
 3. Küçük giysiyi görünür bir yere asın. Kilo kaybını teşvik edecektir. Güzel ve çekici kıyafetleri asın.
 4. Pastırmayı atla. Sadece bu ürünü diyetten çıkararak yılda 5 kg verebilirsiniz. Bunun yerine tatlı biber yiyin.
 5. Mantar ve sebzeli vejetaryen pizza hazırlayın. Peynirli, sosisli ve yağlı etli normal pizzayı unutun.
 6. Ölçülü olarak şekerli içecekler için. Soda, birçok boya ve karbonhidrat içerir. Sık yemek yemek kiloyu artıracak ve sağlığınıza zarar verecektir.
 7. Küçük bir tabaktan yiyin. Böyle bir tabağa biraz yemek konur.
 8. Yeşil çay için - aşırı kiloya karşı mücadelede müthiş bir silah. Yardımı ile vücudu temizleyin, toksinleri giderin ve sindirim sistemini normalleştirin.
 9. Alkol içmeyin. Alkol kalori bakımından yüksektir. Teyakkuzun körelmesine neden olabilirler.
 10. Yarım porsiyon yiyin. Çok yerseniz, midenizin gerilme olasılığı daha yüksektir. Yarım porsiyon, sesi azaltmaya yardımcı olacaktır. Sonuç kilo kaybıdır.
 11. Diyetinize fasulye ekleyin. Bu lif açısından zengin, düşük kalorili ürün et ürünlerinin yerini alacak.
 12. Akşam 6'dan sonra yemek yemeyin. Daha sonra yemek yemeye alışkınsanız, hafif, az yağlı yiyeceklerle yapılan yemekleri seçin.
 13. Yemek yerken televizyon izlemeyin. Bilim adamları kahvaltı yerken televizyon izlemenin kilo almaya katkıda bulunduğunu iddia ediyor. Masaya oturursanız, bu cihazı kapattığınızdan emin olun. Televizyon izlemeyi çok seviyorsan, reklamlar sırasında egzersiz yap. Böylece fazla kilolardan kurtulur ve sağlığınızı iyileştirirsiniz.

3 kg kaybetmenin kolay yolu

Birkaç kilo vermek mi istiyorsunuz? Daha fazla hareket edin ve daha az yiyin.

 1. Porsiyon boyutunuzu kontrol edin. Bir kaşık veya bardağa kaç gram ürünün sığacağını bilmek yeterlidir.
 2. Yağ, oldukça konsantre bir kalori kaynağıdır. Kesmenin bir yolunu bulun. Örneğin salata sosunun yarısını alabilirsin.
 3. Herhangi bir buzdolabında pek çok cazip yiyecek vardır. Onlardan uzak durun. Kilo verirken sağlıklı yiyecekler yemeleri için aile üyelerini eğitmeye çalışın.
 4. Bir restoranda veya kafeteryada mı durdunuz? Salata veya fırında balık sipariş edin. Ekmeği bırak.
 5. Sebze ve meyve yediğinizden emin olun. Onları pirinç ve yağsız etlerle eşleştirin. Meyveli tatlılar yapın.
 6. Küçük tencere kullanın. Beyninizi küçük parçalara ayırın. Sonuç olarak, açlığı gidermek için daha az yiyeceğe ihtiyaç vardır.
 7. Öğün atlamayın. Düzenli olarak yemek yerseniz, açlık aşırı yemeye neden olmaz. Çantanda bir paket kraker veya biraz meyve bulundur.
 8. Gün boyunca hareket etmeye devam edin. Bu mümkün değilse, kısa molalar verin ve egzersiz yapmak için zaman ayırın. Vücuttaki günlük fiziksel aktivite süresi en az bir saattir.
 9. Bir defter oluşturun ve ilerlemenizi kaydedin. Ne yediğinizi kaydedin. Bu, kilo vermenize yardımcı olacak yiyeceklerin bir listesini yapmanıza yardımcı olacaktır.
 10. Diyetinize lif bakımından zengin yiyecekler ekleyin: fasulye, yulaf ezmesi, karabuğday.

Gerçek 10 kg kilo verme ipuçları

10 kilo vermek mi istiyorsunuz? Uzun ve çetrefilli bir yolculuğa hazır olun. Özel haplar veya liposuction olmadan mümkün olan en kısa sürede böyle bir kilo vermek gerçekçi değildir. Bununla birlikte, hap uygulamasından sonra kilo geri dönecek ve ameliyattan sonra ilaç ve antibiyotik almanız gerekecek.

Gerçekten 10 kg kaybetmek istiyorsanız, menünüzü ve yemek planınızı planlarken günde yaklaşık 1. 500 sağlıklı kalori yiyebileceğinizi unutmayın.

 1. Yalnızca sağlıklı kaloriler yiyin, günde toplam 1500'den fazla olmayın.
 2. Kahvaltı hariç yemekler, limon suyu ve zeytinyağı ile tatlandırılmış yeşil bir salata ile başlar. Mayonez kullanılamaz.
 3. Turşular, turşular, unlu mamuller, domuz eti, şeker ve gazlı içecekleri unutun. Pratikte görüldüğü gibi, tek parça yemekten vazgeçmek zordur. Neredeyse düşen pound hızla geri dönecektir.
 4. Sabahları yorucu fiziksel aktivite yapmayın. Dersten sonra iştahınız artacak. Yatmadan önce egzersiz yapın. Yürüyüşe çıkın ve saunayı ziyaret edin.
 5. Kilo vermek için bir hedef belirlediyseniz, zorluklara ve engellere rağmen buna ulaşmaya çalışın. Diyetinizi egzersizle birleştirdiğinizden emin olun. Olumlu bir ruh hali ve bütünsel bir yaklaşımla, daha hızlı kilo verirsiniz.
 6. Elektronik bir tartı satın alın. Onların yardımı ile ilerlemeyi takip edecek ve kilo verme sürecini kontrol edeceksiniz.
 7. Diyetinize başlamadan önce hazırlık yaptığınızdan emin olun. Hazırlık maddi, fiziksel ve ahlaki yönleri içerir. Aksi takdirde, önemli bir mesafenin üstesinden geldikten sonra, gevşeyebilir ve her şeyden vazgeçebilirsiniz. Kaybedilen kilolar geri dönecek, ruh hali kötüleşecek ve zaman boşa gidecek.

20 kg kaybetmeye çalışıyor

Diyetisyenler evde fazla kilolarla mücadele etmek için birçok yöntem geliştirdiler. Bunu yapmak için belirli önerilere uymanız gerekecek.

 1. Güç modunu değiştirin. Sabahları en doyurucu yemeği yiyin. Yulaf lapasını unutma. Lif bakımından zengindir ve vücudu temizler. Yulaf lapasını suda şeker, tuz ve yağ olmadan pişirin.
 2. Değişim kuralını benimseyin. Birkaç gün kahvaltı veya akşam yemeğinden kaçınmak kilo vermenize yardımcı olacaktır. Bugün kahvaltı yapmazsanız, yarın öğle yemeğini atlayın.
 3. Kalorilerinizi minimuma indirin. Bir diyetisyeni ziyaret edin ve tüm kilo verme dönemi için birlikte bir yemek planı hazırlayın.
 4. Sağlıksız yiyecekleri ortadan kaldırın: füme etler, patates kızartması, pastırma, hamur işleri, tatlılar.
 5. Vücudu temizleyin. Toksinleri ve toksinleri uzaklaştırın. Bolca su iç.

Diyet sadece egzersizle birlikte iyi sonuç verir. Spor salonuna gitmek için vaktiniz yoksa aktivitelerinizi yürüyüş ile değiştirin.

Birkaç on kilogramdan kurtulmaya karar veren bazı insanlar, kendilerini dar bir zaman dilimine sokarlar ve sağlık üzerindeki zararlı etkilerini düşünmezler. Yağ vücutta uzun yıllar birikir. Birkaç ay içinde ondan kurtulmak sorunludur. Kendinizi diyetlerle tüketmek bazı organların işleyişini bozabilir.

Hızlı kilo kaybına genellikle su ve kas dokusu kaybı eşlik eder. Sonuç olarak yağ yakımı yavaşlar ve kilo vermek daha zor olur.

Vücudun koşullara uyum sağlamasına izin verin. Ayda 3-6 kilogramdan fazla kaybetmeyin.