Evde zayıflama diyetleri

evde etkili kilo verme diyetleri

Çoğu insan iyi yemeyi sever ve çoğu zaman iştahını her zaman kontrol edemez. Sonuç olarak, bir noktada kişi, kurtulması gereken fazla kiloları olduğunu fark eder.

Durum çok kritik değilse ve fazladan birkaç kilo vermeniz gerekiyorsa, bu sorunla evde kendiniz başa çıkmayı deneyebilirsiniz. Ancak bu, tüm öneri ve ipuçlarına bağlı kalarak doğru şekilde yapılmalıdır. Bu makale, evde kilo vermek için hangi diyetlerin en iyi olduğunu ve basit ipuçlarını kullanarak nasıl hızlı bir şekilde kilo verileceğini tartışacak.

Önemli İpuçları

Evde vücut ağırlığını azaltmak için en uygun diyeti seçmeden önce, sağlıklı beslenmek isteyenlerin uyması gereken bazı önemli kurallar vardır. Nitekim evde kilo vermek için bazen diyette sadece ufak değişiklikler yapmak yeterlidir.

 • Her şeyden önce, doğru yemek programını takip etmek önemlidir. Vücuttaki metabolik süreçlerin doğru şekilde "çalışması" için öğünlerin düzenli olması ve kişinin aç hissetmemesi gerekir. En iyi seçenek, günde beş öğün öğündür. Dahası, her bir porsiyon küçük olmalıdır - yaklaşık 200 gr.
 • Fazla yememek için kalori saymanız önerilir: Bir kişi pasif bir yaşam tarzı sürüyorsa, ancak aynı zamanda kilo vermek istiyorsa, 1400'den fazla kalori tüketmemelidir.
 • Yemeğinize başlamadan önce bir bardak su için.
 • Ne tür bir diyet seçilirse seçilsin, bol kalorili yiyecekler derhal diyetten çıkarılmalıdır. Pastalar, hamur işleri ve diğer tatlılar tabudur.
 • Soda, sade temiz su ve şeker ile bal ile değiştirilmelidir. Kişinin alerjisi olmaması şartıyla az miktarda bal yenmelidir. Ayrıca, vücut üzerinde kötü bir etkiye sahip olabileceği için şeker ikamelerinin tüketilmesi tavsiye edilmez.
 • evde kilo vermek için diyetlere genel bakış
 • Tüm yiyecekler biraz az tuzlanmış olmalıdır. Çok yağlı yiyeceklerin yanı sıra tütsülenmiş etler diyetten çıkarılmalıdır.
 • Meyve suyu sevenler sadece yarı yarıya su ile seyreltilmiş taze doğal meyve sularını içmelidir. Poşet sularını unutun.
 • Bir diğer önemli ipucu, olumlu olmak ve olumlu bir sonuca inanmaktır.

Tabii ki, evde kilo vermede ana "vurgu" diyet ve fiziksel aktivite üzerinde olmalıdır. Modern dünyada insanlar çok çeşitli diyetler uygularlar. Ancak hangisinin kullanılması tavsiye edilir, büyük ölçüde bir kişinin ne kadar kilo vermesi gerektiğine bağlıdır.

Kısa diyetler

Tam teşekküllü diyetler yapmadan bile biraz kilo verebilirsiniz. Haftada 1-2 kez yapılan oruç günleri yardımıyla figürünüzü normale döndürebilirsiniz. Böyle bir gün boyunca belirli bir ürünü (kefir, salatalık, karabuğday ve diğerleri) yemelisiniz. Bu tür bir boşaltma, metabolik süreçleri uyarmaya ve vücuda fayda sağlamaya yardımcı olur.

Birkaç fazla kilodan bahsediyorsak, birkaç günlük orta düzeyde beslenme ile bunlar alınabilir.

Aşağıdaki örnek kullanılarak birkaç gün boyunca kilo vermek için ev yapımı bir diyet yapılabilir:

 • Kahvaltı: yumurta veya 150 gr süzme peynir, kepekli ekmek krutonu, çay veya meyve suyu.
 • İkinci Kahvaltı: Az yağlı yoğurt veya meyveler (elma, turunçgiller, çilek).
 • Öğle Yemeği: küçük bir tabak sebze çorbası, 150 gr haşlanmış et veya balık, bir porsiyon yeşil salata. Diyet öğle yemeği sadece sebze ve proteinli yemeklerden oluşmayabilir. Sebze salatası ile tam tahıllı yulaf lapası da uygundur.
 • Atıştırmalık: Sebze salatası veya meyve.
 • Akşam Yemeği: az yağlı yoğurt veya kefir ve siyah ekmek krutonları.

Bu örnek menüdeki yemekler değişebilir, ancak örnek diyet birkaç gün boyunca izlenmelidir. Bu tür beslenmeyi bir haftadan fazla uygulamamalısınız.

Birkaç gün boyunca "Ekstrem" diyet

Birçok seçeneği bulunan daha radikal diyetler hızlı kilo vermek için tasarlanmıştır. Ancak bu tür gıda sistemleri dengeli olmadığı için, kişi vücudun ihtiyaç duyduğu maddelerden yeterince alamaz. Bu, böyle bir diyetin sağlık durumunu olumsuz etkileyebileceği anlamına gelir. Bu nedenle, bu tür beslenme hiçbir durumda şiddetli kalp hastalığı, sindirim sistemi ve iç organ patolojileri ve diğer kronik hastalıklar teşhisi konmuş kişiler tarafından uygulanmamalıdır. Ayrıca kederli bir anne gibi pratik yapamazsınız. Bu tür kilo kaybının vücut için oldukça aşırı ve stresli olduğu unutulmamalıdır. Ve hızla kaybedilen kiloların yakında geri dönme olasılığı çok yüksek.

 • Böyle bir diyetin ilk gününde sadece kefir (günde 0, 7 litre) içmeniz ve akşamları bir elma yemeniz yeterlidir.
 • İkinci gün, biraz yağla terbiye edilmiş sebze salatası (salatalık, lahana, domates) yemelisiniz. Sadece şekersiz çay içebilirsiniz.
 • Üçüncü gün - kefir orucu günü tekrarlanır.
 • Dördüncü gün - bir yumurta ve bir fincan çay ile kahvaltı yapmalı, küçük (100 gr) haşlanmış et ve 100 gr yeşil bezelye ile öğle yemeği yemeli, öğleden sonra atıştırmalık olarak bir portakal, akşam yemeğinde 2 pişmiş elma ve yoğurt yemelisiniz.
 • Beşinci gün - kahvaltı, öğle yemeği için az yağlı süzme peynir (150 g) olmalıdır - bir bardak kefir, akşam yemeği - az yağlı yoğurt için. Gün boyu şekersiz çay içebilirsiniz.

Böyle bir sistem 5 kg'a kadar vermeyi mümkün kılar, ancak evde kilo vermek ve aynı zamanda sağlığı korumak isteyenler için bu diyetin işe yaraması pek olası değildir.

Çorba Diyeti

Daha dengeli bir diyet, özü sebzelerden yapılan özel bir diyet çorbasının tüketimi olan çorba bazlı bir diyettir.

Bu çorbanın tarifi şu şekildedir: 5 soğan, küçük bir baş lahana, iki dolmalık biber ve ikişer domates, kereviz ve maydanoz almanız gerekir. Bütün bu sebzeler doğranmalı ve kaynar su ile kaplanmalıdır. 20 dakika sonra sebzeler hazır olduğunda doğranmış yeşillikleri ekleyin. Bu yağ yakıcı çorba her gün yedi gün yenmelidir. İstediğin kadar yiyebilirsin. Ayrıca ilk gün çilek ve elma tüketimine izin verilmektedir. İkincisi - tuzsuz ve baharatsız haşlanmış sebzeler ve fırında patates. Üçüncü gün - çorbaya ek olarak haşlanmış sebzeleri de yerler. Dördüncüsü sebzeler ve bir muz. Beşinci ve altıncı gün çorbaya ek olarak haşlanmış et (300 grama kadar) ve sebze yiyebilirsiniz. Son gün menüye haşlanmış pirinç ve şekersiz meyve suyu ekleniyor.

Bu diyet bir haftadan daha uzun süre önerilmemektedir. Ancak tüm tavsiyelere uyarsanız, bu diyet bu süre zarfında 4-5 kg'dan kurtulmanızı sağlar.

Evde karabuğdayla diyet

evde kilo kaybı için karabuğday diyeti

Ayrıca, hızlı ve etkili bir şekilde kilo vermenize yardımcı olabilecek daha basit evde kilo verme diyetleri de vardır. Karabuğday çok faydalı bir tahıldır, bu nedenle tüketildiğinde kişi kilo verir ve aynı zamanda vücudu ihtiyacı olan birçok maddeyi alır. Bunun görünüşü üzerinde olumlu bir etkisi var. Doğru, böyle bir diyeti çok uzun süre uygulamak imkansızdır, çünkü bu, uzun süreli gözlemi sağlığı olumsuz yönde etkileyen tek diyettir. Bu nedenle karabuğday üzerinde bir haftadan fazla "oturmamalısınız".

Böyle bir diyetin en basit yolunun özü şöyledir: yedi gün boyunca sadece karabuğday yemelisiniz, akşamları kaynar suyla buharda pişirip gece boyunca demlenmelisiniz. Tuzsuz ve baharatsız yenmelidir. Az yağlı kefir de içebilirsiniz. Günlük doz 250 gr kuru karabuğday ve 1 litre kefirdir. Yeşil çay ve sade su içebilirsiniz. Bu diyetle 7 gün boyunca 5 kg'a kadar verebilirsiniz. İncelemeler, bu tür beslenmeyi sürdürmenin nispeten kolay olduğunu göstermektedir. Ancak diyetin sona ermesinden sonra bir kişi doğru beslenmeyi uygulamazsa, elde edilen sonuçların korunması olası değildir.

Birkaç ay diyet

Daha uzun etkili kilo verme diyetleri evde uygulanabilir. Bir kişinin etkileyici miktarda kilogramdan kurtulması gerekiyorsa, o zaman evde birkaç ay için tasarlanmış daha az hızlı ve etkili bir özel yemek sistemi yeterli olacaktır. Bu tür kilo kaybı için, prensipleri uzun süreli evde kilo vermenin temeli olabilen özel bir sistem uygundur. En az üç ay boyunca gözlemlenmesi tavsiye edilir, çünkü bu süre zarfında vücut özel bir diyete katılır ve onu yeterince algılamaya başlar.

Bu diyet sırasında uyulması gereken bazı önemli ilkeler vardır:

 • Aç kalmayın.Beslenme eksikliği varsa vücuttaki tüm işlemler yavaşlar ve vücut yağ depolamaya başlar. Sonuç olarak kilo kaybı olmaz. Açlığı önlemek için her 3 saatte bir küçük porsiyonlarda yemelisiniz - her biri 200 g
 • Kalori sayın ve kaliteli yiyecekler yiyin.Bu sisteme bağlı kalarak, yiyeceğin kalitesine ve tüketilen kalori miktarına özellikle dikkat etmelisiniz. Kişi fazla egzersiz yapmıyorsa günde 1200 kaloriyi geçmemesi gerekir. Şeker, yağlar, unlu mamuller, alkol, nişastalı yiyecekler menüden çıkarılmalıdır.
 • Yiyecekleri iyice çiğneyin.Sindirimi iyileştirir ve aşırı yemek yemeyi önler, çünkü çiğneme sırasında tokluk hissi, kişinin aşırı yemek yemesinden önce bile yavaş yavaş ortaya çıkar. Bu, kilo vermenizi hızlandırmaya yardımcı olacaktır.
 • Bolca iç.Her gün en az sekiz bardak temiz su için. Ayrıca her gün bir fincan şekersiz yeşil çay içilmesi tavsiye edilir.
 • Hızlı karbonhidratları en aza indirin,bunları tahıllar ve tam tahıllarla değiştirin.
 • Kilo vermeyi yavaşlatan tuz ve şeker yemeyin.

Diyet Menüsü

Sistem, kilo verme sürecini hızlandıracak haftalık oruç günleri sağlar. Pirinç, elma, karpuz günleri ve diğerlerini düzenleyebilirsiniz.

Menü, aşağıdaki yönergeler kullanılarak oluşturulabilir:

 • Kahvaltıda tahıl barları, tahıllar, meyve ve fındık karışımları, yumurtalı yemekler yiyebilirsiniz.
 • Öğle yemeğinde salata, sebze çorbası, yağsız tavuk, omlet, tam tahıllı gevrekler yemeniz önerilir.
 • Akşam yemeğinde elma, kefir, haşlanmış balık, sebze salatası yiyebilirsiniz.
 • Bitter çikolata, müsli, meyveler tatlı için uygundur.

Karbonhidratsız Evde Beslenme

Böyle bir yemek sisteminin özü çok basittir: sadece bazı ürünleri menüden çıkarmanız gerekir: hamur işleri, bal, süzme peynir, reçel, alkol, makarna, soda, tatlı meyveler.

Diyet Menüsü

 • Kahvaltıda iki haşlanmış yumurta ve bir dilim peynirle çay yiyebilirsiniz. Diğer bir seçenek ise 100 gr haşlanmış dana eti.
 • İkinci kahvaltı için - az yağlı ekşi krema ile 100 gr süzme peynir.
 • Öğle yemeği için tavuk çorbası veya haşlanmış balık yenmesi tavsiye edilir.
 • Öğleden sonra atıştırması için - bir elma, bir fincan kefir veya 100 gr peynir.
 • Akşam yemeği için - pişmiş balık veya otlu et.

Böyle bir örneğe dayalı bir diyet bir ay boyunca uygulanmalı ve aynı zamanda aktif bir yaşam tarzı sürdürülmelidir.

Bu diyet böbrek, kalp, sindirim sistemi hastalıkları olanlar, emziren kadınlar, hamile kadınlar ve yaşlılar tarafından uygulanmamalıdır.

Kilo kaybı için diyet öğle yemeği, fotoğraflı tarifler

Diyetin uzun bir döneminde sıkılmamak için, izin verilen ürünlerden hazırlanan öğle yemeği için diyet yemek tariflerini kullanarak menüyü çeşitlendirmeye değer. İşte bu tür yemekler için birkaç seçenek.

Kabak püresi çorbası

kilo kaybı için çorba yapmak

Gerekli: 200 gr tavuk fileto, 2 küçük kabak, 100 gr az yağlı peynir, 1 soğan, sarımsak, baharat ve tadı tuz, zeytinyağı - 2 yemek kaşığı. l.

Hazırlık: Kabağı ve soğanı tavada kızartın, biraz sarımsak ekleyin. Suyu kaynatın, eti ondan çıkarın. Kızartılmış sebzeleri pişmiş et suyuna koyun, yaklaşık 20 dakika kaynatın. Bundan sonra çorbayı pürüzsüz olana kadar bir blender ile öğütün, tuz, baharat ekleyin, peynir rendeleyin. Et ayrı ayrı servis edilebilir.

Diyet tavuk pirzola

Gerekli: 400 gr tavuk fileto, 1 soğan, 30 gr kefir, 100 gr lahana, susam ve biraz un, 1 tatlı kaşığı. nişasta, tuz, sarımsak, karabiber - tatmak.

Hazırlık: Eti, soğanı ve sarımsağı bir kıyma makinesine çevirin, baharat, kefir ve nişasta, tuz ekleyin. Karışımı iyice karıştırın, ıslak ellerle yuvarlak köfte yapın ve un ve susamla ekmek yapın. Bir fırın tepsisine koyun ve fırında 200 gr'da 20 dakika pişirin. Otlarla servis edebilirsiniz.

Brüksel lahanası çorbası

Gerekli: 300 gr tavuk fileto, 2 patates, 1 dolmalık biber, her biri 1 soğan ve 1 havuç, 300 gr Brüksel lahanası, tuz ve baharat.

Hazırlık: Tavuk fileto suyu hazırlayın, eti çıkarın. Sebzeleri küpler halinde kesin. Önce havuçları ve patatesleri et suyuna koyun, 10 dakika sonra biber, soğan ve lahanayı ekleyin. Her şeyi tuz ve karabiber. Çorbayı kapattıktan sonra kıyılmış eti ekleyin.

Sebzeli morina balığı

Gerekli: 800 gr morina, 300 gr kabak, tatlı biber ve patlıcan, 500 gr domates, 50 gr soğan, sarımsak, limon suyu, zeytinyağı, 100 gr beyaz şarap, tuz, karabiber.

Hazırlanışı: Soğanı ve bir diş sarımsağı ince ince doğrayın, yağda kızartın. Domatesleri soyup doğrayın, tavaya ekleyin ve birkaç dakika pişirin. Başka bir tavada halkalar halinde kesilmiş patlıcan ve kabakları kızartın. Tüm sebzeleri bir kapta karıştırın ve onlara şarap ekleyin. Balıkları limon suyuyla marine edin, tuz ve karabiber ekleyin. Filetoyu sebzelerin üzerine koyun ve her şeyi yaklaşık yarım saat pişirin ve bir kapakla kapatın.

Erkekler İçin Evde Beslenme

Çok sık olarak, sadece kadınların değil erkeklerin de birkaç kilo fazla kilo vermesi gerekir. Başlangıç ​​olarak, erkeklerin yaşam tarzlarını değiştirmeleri, kötü alışkanlıklardan kurtulmaları ve yaşam tarzlarını ve beslenmelerini ayarlamaları gerekir.

Fiziksel olarak çalışan erkekler günde yaklaşık 2. 000 kalori tüketmelidir.

Bu dönemdeki örnek bir menü şöyle olabilir:

 • Kahvaltı - limon suyu ve iki yumurta ile yeşil salata, kahve.
 • Öğle yemeği - 200 gr balık veya et, sebze güveç, meyve suyu.
 • Akşam yemeği - sebze çorbası, fırında patates, çay.
 • Ara öğün olarak kefir, yoğurt, meyve yiyebilirsiniz.

Sonuçlar

Evde her türlü diyeti uygulayabilirsiniz, ancak bunu doğru yapmak ve kendi sağlığınızı dikkatlice izlemek çok önemlidir. Dengeli olmayan beslenme sistemleri uzun süre uygulanamaz. Bir kişinin birkaç kilo vermesi gerekiyorsa, o zaman diyeti sağlıklı yiyecekler lehine ayarlamak ve periyodik olarak oruç günlerini geçirmek yeterlidir. Sağlıklı alışkanlıklar sonsuza kadar kök salarsa, daha sonra elde edilen sonuçlar kurtarılabilir.

Daha fazla kilo vermek isteyenler uzun süreli uygun bir beslenme sistemi seçmelidir. Çoğu durumda, her insan belirli bir beslenme sistemini bireysel olarak algıladığı için onu deneme yanılma yoluyla seçerler. Ancak kilo vermeyi başarsanız bile, diyetin bitiminden sonra, figürünüzü zayıf tutmak için doğru ve fazla yememek önemlidir.