Kilo kaybı için sıkı kefir diyeti

Kefir son derece sağlıklı bir fermente süt içeceğidir, genellikle gastrointestinal sistem (GİT) ile ilgili sorunlar için reçete edilir, mikrofloranın dengesini hızla geri kazandırır ve "ağır" yiyeceklerin daha iyi emilmesine yardımcı olur. Düşük kalorili içeriği ve açlığı hafifletme özelliği nedeniyle kefir diyetlerde sıklıkla kullanılmaktadır. Nitekim, bu ürünün doğru tüketimi, size bu fazla kiloları oldukça kısa sürede kurtarabilir. Ancak, başka yerlerde olduğu gibi, burada böyle bir diyete başlamadan önce bilmeniz gereken kontrendikasyonlar var.

Kefir diyetindeki kız

Kefir diyeti nasıl çalışır?

Bir ürünün bileşimi, etkinliğinin ana göstergesidir. Yararlı bakteriler sayesinde kefir, bol miktarda besin, vitamin ve eser elementlere sahiptir. Metabolizmayı hızlandırmaya, vücuttaki toksinleri ve toksinleri atmaya ve yağları parçalamaya yardımcı olurlar.

Probiyotiklerin içeriğinden dolayı kefir, gastrointestinal sistemin işleyişini iyileştirir, antibiyotiklerin ve zararlı bakterilerin etkilerini etkisiz hale getirir.

Bu fermente süt içeceği protein açısından zengin olduğu, ancak neredeyse hiç karbonhidrat içermediği için, vücudun bunları sindirmek için rezervlerinden enerji harcaması gerekir. Böyle bir diyetle 10 kilograma kadar kaybedebilirsiniz. Önemli olan bazı basit kuralları takip etmektir:

 • sadece yağ oranı düşük taze kefir içmelisiniz;
 • yatmadan en az 2 saat önce yemek yiyin;
 • her yemekten önce bir bardak temiz su içmek zorunludur;
 • diyetinizi günlük olarak vitaminlerle doldurun;
 • diyetten sorunsuzca çıkın.

Kefir diyeti ve spor

Yalnızca kefire dayalı beslenme oldukça zor kabul edilir, bu nedenle vücuda ek olarak spor yüklememelisiniz. Vücudu kurutmakla meşgul olanlar için böyle bir diyet açıkça uygun değildir. Hafif egzersize ve yürümeye izin verilir. Bununla birlikte, başınız dönüyorsa veya başka bir şekilde kendinizi iyi hissetmiyorsanız, derhal durmanız önerilir, aksi takdirde daha ciddi sağlık sorunları olabilir.

Ekmekli kefir

Diyette kefiri nasıl değiştirebilirsiniz

Kefirin tadı hoşunuza gitmiyorsa, bu fermente süt içeceği yerine fermente süt, ayran veya doğal yoğurt koyun. Kompozisyon ve eylemde benzerler. Diğer şeylerin yanı sıra, bu ürünleri hemen hemen her mağazada satışta bulmak kolaydır.

Hangi kefir yararlıdır

İstenilen sonucu elde etmek için, sadece yağ oranı düşük (% 1, 5'ten fazla olmayan) kefir kullanmanız gerekir. Böyle bir ürün 100 gramda 40 kcal içerir, ancak özellikleri daha yağlı (% 2, 5 ve% 3, 2) muadillerine benzer.

Saklama süresine özellikle dikkat edin. Oldukça uzunsa, üretici çeşitli katkı maddeleri kullanmıştır. Böyle bir içecek işe yaramayacak. Hava ile temas ettiğinde, buzdolabında bile tüm değerini kaybedecek ve hızla ekşiye dönecektir.

Kefir neden faydalıdır

Kafkasya, bu eşsiz fermente süt ürününün doğum yeri olarak kabul edilir. Tarif uzun yıllar boyunca sadece aile üyelerine babadan oğula geçti. Gelecekte, kefir hızla popülerlik kazandı ve herkes tıbbi özelliklerini öğrendi. Burası gerçek bir vitamin deposu. İçeceğin bileşimi, kolayca sindirilebilir bir biçimde eser miktarda kalsiyum ve potasyum, proteinler, sağlıklı yağlar ve karbonhidratlar içerir. Bu kompozisyon sayesinde kefir vücuda yardımcı olur:

Bir şişe kefir ile kız
 • besinleri yeniler;
 • "ağır yiyecekleri" sindirmek daha iyidir;
 • metabolik süreçleri hızlandırır;
 • fazla sıvıyı ve tuzu uzaklaştırın;
 • bağırsak mikroflorasını normalleştirir;
 • yağları parçalar;
 • toksinlerden ve toksinlerden kurtulun;
 • açlığın üstesinden gelir.

Alınan bilgileri inceleyerek, kefirin sadece kilo vermek için değil, genel sağlık gelişimi için de mükemmel olduğunu güvenle söyleyebiliriz. Pek çok beslenme uzmanının hastalarına tavsiye etmesine şaşmamalı.

Kefir diyetinin dezavantajları

Kefir diyeti 10 kg kilo vermek için en zor diyetlerden biri olarak kabul edilir. Onu seçen insanlar genellikle aç kalmalı, belirli besin ve vitamin eksikliklerini deneyimlemelidir, bu da kronik hastalıkların alevlenmesine yol açar. Ayrıca vitamin eksikliği, tedavisi zor olan bazı hastalıkların gelişmesine neden olabilir. Bu nedenle, sağlığınızı izlemek ve çeşitli vitamin kompleksleri almak çok önemlidir. En kolay yol onları bir eczaneden satın almaktır, ancak ondan önce doktorunuza danışmanız gerekir.

Yukarıdakilere ek olarak, katı bir kefir diyetinin uzun bir yan etkileri listesi vardır:

 • zayıflık ve baş dönmesi;
 • güç kaybı;
 • migren;
 • sindirim bozuklukları, mide bulantısı, ishal;
 • kişi ciddi bir psikolojik stres yaşıyor. Sinir krizleri mümkündür.
Kefir

Kefir diyetinin kimler için kontrendike olduğu

Kefir diyeti kronik mide hastalıkları, bağırsak disfonksiyonu, ülseri olan kişiler için kontrendikedir. Ve ayrıca diabetes mellitus, bozulmuş böbrek fonksiyonu, kalp problemleri, laktoz alerjisi ile.

Hamile ve emziren kadınlar hiçbir durumda kefir diyetine girmemelidir. 16 yaşın altındaki çocuklar da çekimser kalmalıdır.

Kefir diyetinde ne kadar oturabilirsiniz

Herhangi bir diyetin süresi bir doktor tarafından belirlenmelidir. Bununla birlikte, çoğu zaman güzellik arayışında olan kadınlar, İnternet'ten bilgi almış olarak kendilerini yiyecekle sınırlandırmak için atarlar. Sorunu dikkatlice incelerseniz ve vücudunuzu dinlerseniz, bu seçenek faydalı olabilir. Normal sağlık durumundan herhangi bir sapma sizi derhal uyarmalıdır. Halsizlik, depresyon, baş ağrısı yaşarsanız, hemen diyetinizi daha dengeli bir diyetle değiştirmelisiniz.

Kilo kaybı için kefir diyeti için en güvenli terim, sağlığınızın günlük olarak izlenmesine bağlı olarak 3 gün ile bir hafta arasıdır.

Kefir diyetini kendimiz seçiyoruz

İnternette kilo vermek için kefir diyetlerinin birçok açıklaması var, bunlardan en popüler olanlarını topladık. Hangisini seçeceğiniz size kalmış.

Elmalı kefir

Şarkıcının Kefir Diyeti

Efsanevi şarkıcının menüsü, profesyonel beslenme uzmanları tarafından özel olarak tasarlandı. Oldukça hızlı bir şekilde yıldızın tamamen dönüşmesine ve ağırlığını normale döndürmesine yardımcı oldu. Temel prensip, diyetin tamamen tuz, şeker ve diğer baharatlardan yoksun olmasıdır. Yedi gün için tasarlanmıştır, istenirse her ay tekrarlayabilirsiniz. Günde pişirilen yiyecekler 5 eşit porsiyona bölünmelidir. En son öğün akşam 7'de.

 • Birinci gün. Yarım litre haşlanmış patates ve yarım litre kefire ihtiyacımız var. Bütün gün bunu yiyin, temiz tatlı su içmeyi unutmayın. Hacmi bir buçuk litre olmalıdır.
 • İkinci gün. Gün boyunca yarım kilo haşlanmış tavuk göğsü ve 0, 5 litre kefir dağıtın. Suyu hatırlıyoruz.
 • Üçüncü gün. 1 kg meyve (muz ve üzüm hariç) veya sebze, yarım litre kefir. Salatalık salatası yapabilirsiniz.
 • Dördüncü gün. Haşlanmış veya buharda pişirilmiş 0, 5 kg balık ve 0, 5 litre kefire izin verilir. Su içtiğinizden emin olun.
 • Beşinci Gün. Üçüncü gün menüsünü tekrarlayın.
 • Altıncı gün. En zor. Yarım litre kefir ve iki litre su içmek caizdir.
 • Yedinci Gün. 1 kg elma, 0, 5 l kefir.

Diyetten sorunsuz bir şekilde çıkın. Çabalarınızı boşa çıkaracağından, büyük porsiyonları hemen yemeye başlamayın. Doğru yaklaşımla, böyle bir kefir diyeti, haftada 6 kilograma kadar vermenize yardımcı olacaktır.

Kefir diyetinde kilo kaybı

Üç Günlük Kefir Diyeti

En hızlı, ancak en zoru. 5 kg'a kadar kaybedebilirsiniz. Ancak, sağlığınıza tamamen güveniyorsanız, böyle bir menü seçmek daha iyidir. Her gün sadece 1, 5 litre az yağlı kefir ve 2 litre su içilmesine izin verilir. Bu, eşit porsiyonlarda kesinlikle programa uygun olarak yapılmalıdır. Vücut buna dayanamazsa, diyet derhal durdurulmalıdır.

Kilo verme diyeti sırasında un, tatlılar, yağlı ve tütsülenmiş yiyecekler, tuz, şeker, alkol gibi yiyecekler yasaktır.

İki hassas seçenek vardır.

 1. Birincisi kilo vermek için salatalık-kefir diyetidir. Bazen karın ve yanlarda kilo vermek için diyet denir, çünkü tüm süre boyunca belde 4 cm'ye kadar kaldırabilirsiniz. Menü benzer ancak buna 1 kilograma kadar salatalık ekleniyor. Hem ürünlerin bağımsız kullanımına hem de salata hazırlanmasına izin verildi. Örneğin: pansuman için bir demet ot, salatalık, limon suyu.
 2. İkincisi, pancar-kefir diyetidir. Yalnızca iki bileşen ve su içerir. Pancarın kalorisi düşüktür, ancak lif bakımından zengindir, kefir yağ yakmaya yardımcı olur. Böyle bir diyet, kendinizi zararlı toksinlerden arındırmaya, bağışıklık sistemini güçlendirmeye ve mikroflorayı geri kazanmaya yardımcı olacaktır. Ortalama olarak, 4 kilogram kilo verebilirsiniz, ancak bu, vücudun mükemmel bir şekilde temizlenmesi görevi görecektir. Ancak 3 gün boyunca kesinlikle diyete bağlı kalmanız gerektiğini unutmayın.

Dokuz Gün Katı Diyet

Koşullu olarak, her biri üç gün süren üç aşamaya ayrılabilir.

 • Birinci aşama. Günde sadece bir buçuk litre kefir içebilirsiniz.
 • İkinci aşama. Sadece elma, tercihen şekersiz çeşitleri yeriz. Günde 1. 5 kilogram yemesine izin verilir.
 • Üçüncü Aşama. Yine Kefir, ancak% 3. 2 yağ içeriğine sahip.

Tüm diyet 6 eşit porsiyona bölünmüştür, en son öğün saat 19: 00'dadır. Günde iki litre temiz, durgun su içtiğinizden emin olun.

Gördüğünüz gibi diyet çok zordur ve 9 günlük süre nedeniyle bozulmalar mümkündür. Ancak tamamlayabilenler yaklaşık 9 kilo kaybedecek.

Diyetinizi aniden bırakmayın. Yeni ürünleri menüye sorunsuz bir şekilde tanıtın, kademeli olarak yapmak daha iyidir. Kefir-salatalık diyeti, elbette hala gücünüz varsa, sonucu pekiştirmeye yardımcı olacaktır. Dokuz günlük diyeti tamamladıktan hemen sonra ona geçmelisiniz.

Haftalık rahat kefir diyeti

Kolaylığı, tüm menülerin baştan sona planlanmış ve tüm günler için aynı olmasıdır.

 • Sabah - bir bardak kefir.
 • İlk kahvaltı - zeytinyağı ile baharatlanmış sebze karışımı.
 • İkinci kahvaltı - buharda pişirilmiş tavuk göğsü (80 gram).
 • Öğleden sonra atıştırması - bir orta boy elma.
 • Öğle yemeği - kefir ile karabuğday lapası. Karabuğday pişirirken tuz ve yağ eklenemez.
 • Snack - haşlanmış yumurta.
 • Akşam Yemeği - Kuru üzüm hariç 100 gram kuru meyve.
 • Salatalık ve otlar ile kefir
 • Akşam - bir bardak kefir.

İstisnasız bütün günler, gazsız temiz su içmelisiniz, planlanan yemekten 30 dakika önce bir bardak içmek daha iyidir. Diyetle ilgili iyi olan şey, 7 kilograma kadar kaybetmenize yardımcı olmasıdır. Elbette sonucun sizi memnun etmesi için orta düzeyde fiziksel aktivite eklemeniz ve kursu bir ay içinde tekrarlamanız gerekiyor. O zaman sonuç uzun süre dayanır.

Beslenme uzmanlarına göre kefir diyeti en etkili olanlardan biridir ve hızlı sonuç verir.

Kefir diyetinden çıkın

Tüm sert diyetler kalori kısıtlaması ilkesine dayanmaktadır. Normal diyetinize geri döndüğünüzde, başarılarınızı kaybedecek ve işinizi sıfıra indireceksiniz. Yanlış beslenme, herhangi bir diyetin ana düşmanıdır. Bu nedenle, yayın döneminde masanızda görünenleri dikkatlice izlemek çok önemlidir. Ürünleri özenle seçmelisiniz ve prensibe göre ne kadar sağlıklı olursa o kadar iyidir. Çeşitli ancak düşük kalorili yiyecekleri seçin. İnanın bana, çok azı yok.

Her gün yeni bir öğün ekleyin. Kısmın küçük yapılması tavsiye edilir. Böylece mide, normal menüdeki değişiklikleri daha iyi tolere edecektir.

Tuzdan tamamen kurtulmaya çalışın. Vücutta sıvı tutulmasını, ödemi teşvik eder. Tatlılar, hamur işleri, alkol kesinlikle yasaktır. Sadece bitter çikolataya izin verilir, ancak makul miktarda.

Egzersiz yapmayı unutmayın. Egzersizleri atlamamaya veya evde düzenli egzersiz yapmamaya çalışın. Egzersizler, figürü sıkılaştırmaya ve ideale getirmeye yardımcı olacaktır.

Kadınlar bazen çok fazla kilo verdikten sonra sarkık cilt problemiyle karşı karşıya kalırlar. Güzellik uygulamaları ve masajlar burada yardımcı olabilir. Diyet yapmaya karar verir vermez onlarla başlamanız tavsiye edilir. Aynı zamanda güzellik salonlarında çılgın paralar vermenize gerek yok, her şeyi kendiniz yapabilirsiniz. Streç film, tuz ovma, mavi kil veya kurutulmuş deniz yosununa ihtiyacınız olacak. Bunların hepsi normal bir eczanede satılmaktadır. Tarif basit:

 • cildi buharlayın ve nazikçe fırçalayın;
 • daha sonra kili suyla seyreltin ve karışımı vücuda uygulayın;
 • sarılmak filme sarın;
 • 30 dakika ile bir saat arası bekleyin;
 • filmi kaldırın;
 • Kalan kili suyla durulayın.

Haftada 2-3 kez böyle bir sarma yapmak gerekiyor, o zaman sonuç harika olacak.

Hafif fiziksel eğitimi atlamamaya çalışın ve sunulan diyet rejimlerine karşı sabırlı olun, ancak o zaman kilo verebilecek ve istenen sonuca yaklaşabileceksiniz.