Zayıflama banyoları

Güzel bir figür için mücadelede insanlar farklı yöntemler kullanırlar. Bunların arasında banyolar var, hangisini kullanırken kilo kaybı oluyor. Bu tür prosedürlerin ana odak noktası yağ yakmadır. Sonucu elde etmek için, banyoya eklenen bazı bitkilerin, yağların ve diğer bileşenlerin ne gibi bir etkiye sahip olduğunu bilmeniz gerekir. Bu, her birey için en uygun malzemeleri seçmenize izin verecektir.

Kilo vermede banyoların etkinliği

zayıflama banyolarının etkinliği

Yağ yakmaya yönelik özel banyolar sonunda 5 ile 10 kg arasında kilo kaybı olur. Ancak bu, kendinizi yemekle sınırlamazsanız ve banyo yaparken, diyetinize bol miktarda yağlı yiyecek ve baharat eklemeye devam ederseniz böyle bir sonuç alınacağı anlamına gelmez.

Hamamların doğru şekilde hazırlanmasını ve aynı zamanda aşağıda bahsedilecek olan bir takım kurallara uymanız durumunda kilo vermenin yanı sıra cilt durumunda da bir iyileşme gözlenir. Pürüzsüzlük, hassasiyet ve tazelik kazanır. Çatlaklar gibi bir kusur varlığında, neredeyse tamamen kaybolur ve daha az fark edilir hale gelir.

Ayrıca, bu tür banyolar stresi azaltmaya ve tüm vücudu gevşetmeye yardımcı olur.

Birkaç öneri

Herhangi bir banyo yorgunluğu giderir ve tüm vücudu canlandırır. Ve belirli bileşenler eklendiğinde, yağ hücreleri yakılır ve cilt elastikiyeti artar. Bu prosedür, her biri 15 dakika olmak üzere haftada 4 kez yapılmalıdır. Ancak böyle bir programa uyulursa sonuç elde edilecektir.

Banyo sırasında - optimum su sıcaklığı 38-40 derecedir. Prosedür sırasında su soğur, bu nedenle orijinal sıcaklığı korumak için banyoya periyodik olarak sıcak su eklemeniz gerekir.

Banyo otururken yapılır. Bu pozisyonda su sadece bel bölgesini örtmeli ve göğse ulaşmalıdır. Kalbe kuvvetli bir yük bineceğinden ve kalp atış hızında artışa yol açacağından büyük miktarda işe alınmamalıdır.

Ayrıca banyo yapmadan önce bir saat ve bu işlemden sonra bir saat yemek yemek tavsiye edilmez. Banyo yapmak için en uygun zaman akşamlarıdır (yatmadan önce).

Banyo yaparken en iyi etkiyi elde etmek için egzersiz yapmalı veya en azından günlük sabah egzersizleri yapmalı ve ayrıca fazla yiyecek kullanmamalısınız.

Banyo için kontrendikasyonlar

Herhangi bir hastalık sırasında banyo yapmak yasaktır. Kritik günlerde bu prosedürü uygulayamazsınız. Bu tür küvetleri kalp damar hastalıkları için kullanamazsınız. Kronik hastalığı olan kişiler için kilo vermek için banyo yapılması önerilmez. Yine de, bunu kabul etme arzusu karşı konulmazsa, o zaman bu konuda uzman doktorunuzdan tavsiye almak daha iyidir. Bu tür banyoları hamile ve emziren annelerin yanı sıra tansiyonu düşük olan insanlara yapamazsınız. Kilo kaybı ve mastopati hastalarının yanı sıra epilepsi ve miyom hastaları için banyo yapamazsınız.

Banyo yaparken masaj yapın

banyo yaparken nasıl kilo verilir

Banyo yaparken, deri altı doku ısıtılır ve bunun sonucunda damarlar genişler. Bu, kilo kaybının gerçekleştirilmesi nedeniyle yağın harekete geçirilmesini teşvik eder. Bu işlemi daha etkili kılmak için banyo yapılırken hafif bir masaj yapılması önerilir.

Banyo yaparken çeşitli masaj seçenekleri vardır. En yaygın olanı, alttan göğse doğru nazik okşama hareketleriyle vücuda masaj yapmaktır. Bu işlem bir el bezi, özel fırça veya selülit önleyici eldivenler kullanılarak gerçekleştirilebilir. Bu durumda, asıl şey, belirli bir masaj vücut parçalarına uymaktır. Masaja boyundan başlanması, yumuşak bir şekilde göğse doğru hareket etmesi ve ellere indirilmesi önerilir. Sırt ve karın bölgesine masaj yapmak ve ancak o zaman bacakları ve kalçaları okşamaya devam etmek gerekir.

İkinci masaj yöntemi dairesel hareketlerdir. Başlangıçta kollar, ellerden başlayarak ve omuzları kavrayarak masaj yapılır. Bir önceki aşamanın sonunda göğüs etrafındaki vücut bölgeleri çalışılır, ardından bacaklara inip ayak parmaklarından başlayıp kalçalara doğru kademeli olarak yükselen masaj yapılır. Karın bölgesinde göbek çevresinde dairesel hareketler yapılır. Ve son olarak, saçtan başlayıp omuzlara doğru hareket eden boyun masajı yapılır.

Banyoların verimliliğini artırma

Mümkün olan en iyi etkiyi elde etmek için duş alın ve cildinizi herhangi bir kirden arındırmadan önce iyice yıkayın. Bu, koruyucu yağ tabakasının vücut yüzeyinden çıkarılmasına yardımcı olacak ve hazırlanan banyonun besin maddelerinin deri altı tabakasına girmesini sağlayacaktır. Hamamın sonunda duş almanız veya kendi kendinize kurulamanız tavsiye edilmez. Bu durumda en uygun olanı, ıslak bir vücuda giyinmiş bir havlu bornoz olacaktır. Bu formda ılık bir battaniyenin altına yatmanız gerekir ve suya eklenen vücut ağırlığını azaltacak maddeler bir süre daha yağ yakmaya devam edecektir.

Evde su eğitimi

Selülit önleme ve yağ yakma programlarından biri de su eğitimi. Kilo kaybı için deniz banyolarından iyi bir etki elde edilebilir Bunun için suya 0. 5 kg deniz tuzu veya 2 gr normal sofra tuzu ilave edilir. Su eğitimi sırasında, birkaç kat katlanmış bir havlu başınızın altına yerleştirilmelidir.

Küvetin kenarlarında elinizi tutarak, dizlerinizi bükmeden sırayla bacaklarınızı yukarı kaldırmalısınız. Bu egzersizin birkaç kez yapılması gerekiyor. İkinci egzersizde, düz bacaklar kaldırılmalı ve daha sonra dizlerden bükülmeli ve mideye doğru çekilmelidir Üçüncü egzersiz "makas" tır. Dördüncü egzersiz, yan yatarak yapılır. Bu pozisyonda üstte bulunan bacak yükselir ve sonra düşer. Birkaç kez yaptıktan sonra, diğer bacak ile benzer bir egzersiz yapılmalıdır. Ve son egzersiz yatay pozisyonda yapılır. Bunu yapmak için ellerinizi banyonun dibine koymanız ve kalçayı alttan kaldırarak vücudu kaldırmanız gerekir. Başlangıç ​​pozisyonuna döndükten sonra egzersiz tekrarlanır.

Kilo Kaybı İçin Banyo Tarifleri

Uçucu yağ zayıflama banyoları

  • "İnce". Deri altı yağ hücrelerini yakma sürecine yardımcı olan uçucu yağların eklenmesine dayanır. Onların yardımıyla cilt sıkılaştırılır, selülit görünümü azalır ve çatlaklardan kaynaklanan izler daha az fark edilir hale gelir. Belirli bir sorunu çözmeye yardımcı olan bir şifa banyosu hazırlamak için kullanılabilecek birkaç bileşim vardır. Kilo vermek için greyfurt, hindistan cevizi, çam, ardıç, biberiye ve limon gibi yağların karışımı kullanılır. Kilo kaybı için tüm banyo yağları 5 damla alınır. Aynı sorunu çözmek için 6 damla ardıç yağı, 2 damla selvi yağı ve aynı miktarda limon ve portakal yağı karışımı kullanılabilir.

Selülit hastası olanlar için 3 damla ardıç yağı ve aynı miktarda greyfurt, 4 damla limon ve 5 damla çam yağından oluşan bir karışım uygundur. Bu sorunu çözmek için 3 damla portakal ve aynı miktarda mandalina yağı, 4 damla biberiye ve 5 damla bergamot yağından oluşan bir karışım da uygundur.

Banyoyu hazırlamadan önce en uygun karışım seçilir. İki yemek kaşığı iki kapaklı köpük banyosu ile karıştırılır. Elde edilen karışıma 2 yemek kaşığı miktarında bal eklenir. kaşıklar. 50 gr yulaf ezmesi bir gazlı bez veya bez torba içinde toplanır ve musluğa asılır, böylece banyo doldurulurken pullardan su akar.

  • Ahududu ve balla kilo vermek için deniz banyoları.Yemek pişirmek için, içine 100 gr kuru ahududu yaprağı dökmeniz ve kaynar su eklemeniz gereken bir termosa ihtiyacınız var. 30 dakika sonra suyu süzün ve bir bardak sıvı bal ve yukarıda açıklanan herhangi bir uçucu yağ bileşimini ekleyin. Toplanan banyoda 500 gr çözülür. Deniz tuzu ve hazırlanan karışımı dökün.
  • Narenciye yağları ile zayıflama banyoları. Kilo vermek için herhangi bir narenciye banyosu yağı, kilo vermek için tuzlu bir banyo hazırlamak için uygundur. Banyoya 25 gr deniz tuzu ve 15-16 damla narenciye yağı eklenir. Birkaç tür narenciye yağı eklenebilir. Bu zayıflama banyosu 30 dakika süreyle alınır. İlk alımdan sonra ortaya çıkan etki, canlılığın artmasıdır.
  • Zayıflama banyoları "Gurmeler için". Bu banyoyu tuzla kilo vermeye hazırlamak için bir bardak deniz tuzu ve aynı miktarda sodaya ihtiyacınız olacak. Suya 2 yemek kaşığı ekleyin. kahve kaşığı ve birkaç damla deniz topalak yağı. Ayrıca 200 ml ananas suyu eklemelisiniz. Kilo vermek için tuz ve soda içeren bir banyo, toksinlerin ve fazla sıvının atılmasına yardımcı olur.

Ihlamur Zayıflama Banyoları

kilo kaybı için banyo tarifleri
  • Linden Blossom Zayıflama Banyosu.Ihlamurun terlemeyi ve toksin atılımını arttırması nedeniyle, çok çeşitli zayıflama banyoları arasında çok popülerdir. Böyle bir banyo hazırlamak için ıhlamur ağacının herhangi bir bölümünü kullanabilirsiniz: tomurcuklar, ağaç kabuğu, yapraklar ve çiçek salkımları. 5 litre miktarında kaynar su ile 300 gr ıhlamur dökülür. 30 dakika sonra et suyu hazır. Yatmadan önce uygulanması önerilir.

Hardal Zayıflama Banyoları

  • Hardal Esintisi Zayıflama Banyosu. Hazırlık için, homojen bir çözelti elde edilene kadar bir kapta ılık suyla seyreltilmiş bir bardak kuru hardal tozu kullanılır. Elde edilen çözelti toplanan banyoya dökülür. Bu prosedürün süresi 10 dakikadır, daha sonra vücut ılık temiz suyla durulanmalı, ılık giyinmeli ve battaniyenin altına yatırılmalıdır.

Kilo vermek için süt veya bal ile deniz banyoları

  • Kilo kaybı için banyo “Kleopatra'nın Sırrı”.Hazırlamak için 1 litre almanız gerekir. süt ve 100 gr. bal. Balın daha iyi çözülmesi için sütün biraz ısıtılması, ancak kaynatılmaması tavsiye edilir. 150 gr'dan oluşan karışım ayrı ayrı hazırlanır. ekşi krema ve aynı miktarda tuz. Başlamak için, vücut hazırlanan karışımla 15 dakika sürülür, ardından ılık bir duşla yıkamanız gerekir. Bundan sonra banyoya ılık su alın ve hazırlanan süt solüsyonunu içine dökün. Böyle bir banyodan sonra cilt tonlanır ve sıkılaştırılır. Bu prosedürün süresi 25 dakikadır.
  • "Kepek" zayıflama banyosu.Yemek pişirmek için 2 litreye ihtiyacınız var. 1 kg kepek ilave edilen süt. Elde edilen karışımda hala 1 yemek kaşığı dökmeniz gerekiyor. bir kaşık bal. Elde edilen karışım toplanan banyoya dökülür. İşlemin süresi 30 dakikadır. Böyle bir işlemden sonra cilt tazelenir ve sıkılaştırılır.