aşırı kilo nedenleri

Kesinlikle sorunlardan biri olan ilgi her kadın belirli bir süre - bu ekstra kilo. Bu sorun için çeşitli yollar vardır çözümler. Ama en etkili bu mükemmel bir prensibi yapmamak, aşırı kilo, bulmak ve ortadan kaldırmak için bir sebep, bir yol, istenmeyen vücut ağırlığı.

Ortadan kaldırmak, aşırı kilo nedenleri

Var mı kilo?

Başlamak için ihtiyacınız olup olmadığını öğrenmek Eğer bu ekstra kilo. Bugüne kadar yetiştirilen mükemmel hemen hemen her değeri. Büyüklüğü bu denilen vücut kitle İndeksi (ingilizce adıyla Body Mass Index (BMT) veya BMI. Bu kodu öğrenmek için izin verir kişiye bağlı olarak büyüme, ne onun vücut ağırlığı: düşük, normal veya aşırı.

Bir örnek verelim: diyelim ki, ağırlığı 80 kg, ve büyüme 1m 80 cm Endeksi ise: 80kg/ 1,85*1,85 = 23,3 olduğunu bir göstergesidir optimum bir denge boy/kilo. Eminim Size de ilginç olacak her türlü endeks değerleri:

  • 16 ve daha az - bir kişinin büyük bir kütle eksikliği;
  • 16-18,5 - nispeten küçük bir eksikliği vücut kitle indeksi;
  • 18,5-25 - size en uygun kilo boy oranı;
  • 25-30 - kilolu;
  • 30-35 - obezite, birinci derece;
  • 35-40 - obezite ikinci derece;
  • 40 ve daha fazla obezite, üçüncü derece.

Bu arada, belirtmek gerekir ki, bu endeks tasarlanmış daha 1869 yılında belçikalı sosyolog ve istatistikçi Adolphe Quetelet, ve hala temel ve en popüler yöntem varlığı ya da yokluğu belirlemek için aşırı kilo.

Eğer hesaplamak istediğiniz kişisel bir kodu olmadan hesap makinesi, telefon, zihin ya da kalem kağıt ile yararlanabilirsiniz veri takvimi:

Sonra ise, hesaplamalar, bulduk, kilonuz normal ise, biz de sizi tebrik ederiz, değilse, ne yaptıysam olmadı. sebebi nedir bunun.

Fizyolojik nedenler, aşırı kilo

İlk etapta arasında fizyolojik nedenleri duruyor, yanlış bir metabolizma. Bilim adamları, insanların eğilimli dolgunluk, vücut yavaş yavaş geri dönüşüme besinleri vücuda girer gıda ile birlikte ve daha sonra dönüştürülür enerji.

Bu sonuç, fazla yatırılan kişinin vücut olarak yağ depolar. İçin normal metabolizma geri, belirlemek ve ortadan kaldırmak, nedenleri, provoking.

İkinci sırada Genetik değer bir insan. Kesinlikle heard hikayeler hakkında ne varsa tüm aile eğilimli dolgunluk, ve er ya da geç zenginleştirin kendi saflarına. Hepsi bu kadar olmasa da - genler sorumlu aşırı yağ, çıkan vücut, ancak kalıtım, hangi haklara sahipsiniz, sadece belirler yapı ve daha fazla değil.

Üçüncü nedeni, aşırı kilo hastalık vardır. Eğer tüm girişimleri ağırlık azaltmak değil are crowned başarı başvurmanız gerekir yetkili bir uzman tarafından yapılmalıdır. Geçirdikten sonra bir anket başlatmak gerekir tedavi.

Hastalık, provocative aşırı kilo arasında endokrin hastalıkları: hipotiroidizm ve diyabet ve diğer birçok. Ayrıca, unutmayalım ki, kendisi aşırı kilo gelişimine yol açar birçok hastalığın. İlk etkilenen kalp ve damar sistemi, daha sonra kas-iskelet vb Birçok algıladıkları oldukça ciddi bir neden ekstra ağırlık bir dizi kullanarak psikotrop ilaçların. Çok iyi bir nedenle. Çünkü mekanizma etkileri nöroleptikler vücut kitle hala yeterince çalışılmış.Belki de tam olarak budur çekiş konaklamanız boyunca size en tatlı döneminde kullanımının bu ilaçların.

Başka bir fizyolojik nedeni kümesi ekstra kilo için bir dengesizlik işçiliği kadın hormonları. İhlali, hormonal sistem, birçok durumda, bir engel haline için ideal kilo. Sonuçta, hormonlarınızı düzenler, tüm özellikleri, hücre ve dokuları. Bu yüzden bir göz tutmak gerekir, vücudunuzun worked out onları doğru miktarda, ama aşırı.

Son listemize, ama son bir önemi koyduk gebelik. Gebelik döneminde vücutta herhangi bir kadın ciddi değişiklikler olur: başlıyor üstünlüğü toplaması ve inşaat süreçleri. Bu metabolizma için oldukça normaldir, hamile bir kadın, çünkü o programlanmış bir doğa vermek için besin, doğum, yeni bir hayat, kendi rahminde ve daha sonra emzirme sırasında.

Oldukça sık görülen bu tür metabolik kalır ve gebelik sonrası değerlendirilen bir birikmesi yağ mevduat. Onlardan kurtulmak gözden geçirerek, onun yaşam tarzı ve diyet.

Psikolojik nedenler, aşırı kilo

Psikolojik nedenler, aşırı kilo

Psikolojik nedenler aksine fizyolojik dolaylı nedenleri aşırı kilo.

İlk etapta biz karar verdik "Fakat" bir sorun. Bu tecelli, sıkılmış ya öfkeli ya da üzgün, bütün sebep yatıyor psikolojik rahatsızlık (örn. baş). Böyle anlarda ne çok şey yenilebilir. Ancak bu gibi durumlarda gerekli onların dürtüleri dizginlemek, çünkü istiyorum bir sorun ile başa çıkmak tüketimi ile farklı güzellikler. Böyle anlarda beyin geçer öğün ve geçici olarak susturur duygular nedeniyle tat refleksleri. Bu unutulmamalıdır, her zaman denemek ve bu durumlardan kaçınmak için.

İkinci bir neden, genellikle bir evlilik. Hayır, biz hiçbir şekilde teşvik değil evlenmek, tam tersi. Ancak, evli, zaten bir süre sonra ince bir kız haline disorderly bunny. Birçok psikolog açıklamak bu kadın olmaktan predator. Onun amacı elde fazla bir anlamı yok fethetmek için insanlığın güçlü yarısı onun bir rakam.

Üçüncü neden, bizce en önemli, sevmediğim bir kadının kendisi için.Bu overeating daha eğilimli olacaktır insanlar çok kendini seven, kendi önemini hafife.

İstatistiklere göre: insanların yaklaşık %80'i, zayıflama kullanarak diyetler, iki yıl boyunca gelir yine onun hala ağırlık veya kazanmaktadır daha fazla kilo. Bu demek oluyor ki, iş değiştirmek için, form vücudunun sürmek gerekir ile baş değil, lafın gelişi. Arasında bizim fiziksel beden ve bizim ruh var sıkı bir karşılıklı ilişkidir. Ve kadar çözülmüş psikolojik nedenleri dialing kilo, diğer yöntemler - yürüyüş gym, diyet, her türlü detoks uygulamaları, vb - tüm onlar-ecek var olmak sadece bir anlık bir etkiye sahiptir. Sabitlemek için uzun süreli bir sonuç için harekete geçmeliyiz iki yönde de. Yapılması gereken psychotherapeutic bir iş ve de bağlayabilir ve çeşitli dış yöntemleri: spor ,hareket, doğru beslenme, vb

Örneğin, bir kadın düşük benlik saygısı, o hissediyor, o onun görüşü önemli birisi. Tabii ki, o büyük bir çaba hissetmeye başlamak için weightier ve значимее. Sahip değil, diğer yollardan elde etmek, ve o bilinçaltı düzeyde seçmek için en kolay yolu: "artırmak" sınır kendinizi fiziksel dünyada. Yani artış miktarı veya rampa yağ tabakası. Bizim bilinçaltı anlamıyor şeklindeki ifadeler ve algıladığı her anlamda tam bir adam gibi görünüyor "çok" kötü.

Bu nedenle kilolu muzdarip genellikle çekingen ve utangaç kadınlar ve kızlar, olanlar zor kendi görüşünü savunmak için kullanılan "akış ile gitmek". Ama benzer bir şey görüyoruz ve hayvanlar aleminde. Hayvanlar, kendilerine tehdit de istedikleri boyutlarında artış: yükselme altındaki yumuşak yün, pusat tüyler, arch sırt. Bunun dışında, fazladan yağ kütlesi bir çeşit koruyucu bir kabuk, içinde, adam tait en korunmasız "Ego". Ve bazen, bir kişinin kişiliği çok задета. Örneğin, bir kız kurbanı oldu tecavüz. O zaman şöyle düşünebilir: "Eğer ben var olmak daha az çekici, benimle olsaydı, bu hiç olmamış" (ancak, bu görüş yanlıştır: çirkin kızlar aynı şekilde mağdur, cinsel şiddet, nasıl ve güzellik). Ne zaman bu ekstra kilo bir rol oynamaktadır korumak, hatta azaltarak, ağırlık, böyle bir kadın giyiyor olacak baggy elbise için değil çekmek için kendi biriyle ekstra bir erkek dikkat. Bu Korku kadın olmak.

Ne bir işaret sizin ekstra kilo

Özel büyük önem kaplamalar yağ da işaret açıkça etiketlenmiş psikolojik sorunlar. Örneğin, dolgunluk, bel ve karın sık sık ile ilgili непринятием onun kadın başladı. Ne zaman bir kız bir bel vardır, bulanık görme (sözde, "rakam ve erkek tipi"), bu ne diyor, o kabul etmiyor, onun kadınlık, korkuyor olmak, zayıf ve koşullara bağlı veya insan, onu çevreleyen duygu değil, onlara destek.

Masif alt vücut (bacaklar, uyluk, kalça) sık görülür kişilerin meyilli olan hiper tenezzül sevdiklerini. Bu, büyük olasılıkla kadın, örnek bir anne, eş ve ev kadını (veya olmak istiyor onu). Ve sadece onun aile bireylerinin sadece bir "boğulma onun çelik kollarında", ferahlık veren ne de özgür bir kimlik, ne de bağımsız bir karar verme.

Yani "aşk bir hayal"? Birçok psikolog, bugün iddia kilolu görünen yetersiz sevgi kendisi. Ama az bize açıklamak, öğrenmek, kendini kabul etmek ve herhangi bir eylem olabilir alınması kendiniz için seviyorum. Tam da bu nedenle yanıltıcı tipik bir çoğu için, "kendini sevmek" anlamına gelir satın almak pahalı şeyler, led kendinizi lüks spa uygulamaları sunulmaktadır. Öyle değil. Sevgi ve değer kendi kişiliğini ve vücudunu gösterir kurulması, onunla temas ve beceri duymak, onun gerçek ihtiyaçlarını. Başlamak gerekir öğrenmek için bir ilişki kurmak için güven ile kendisi - o zaman vücut kaybolur koruma ihtiyacını veya tazminat düşük benlik saygısı kullanarak vücut yağ.

Standartlara uyum, güzellik

Standartlara uyum, güzellik

Bu dönemde Rubens bebek olarak kabul edildi bayanlar vücut, bugün, ince, benzer, artık kadınlar daha ziyade gençler. Zaman derinleşen bir hikaye olduğu açıktır ideali her zaman düşünülen bir şey elde etmek zor.

Örneğin, Ortaçağ'da (Rubens) daha fazla sayıda kişi istihdam edilmiştir ve ağır fiziksel emek, birçok malnutrition ya yedik, basit bir kaba bir yemek. Tam böyle bir diyet ve yaşam tarzı için çok zor oldu. Bu nedenle, elde etmek için ağız sulandıran rubens formları başardı biraz - sadece sınırlı bir katmana zengin olabilecek herhangi bir çerçeve şımartmak için gıda zevkler.

Bugün durum değişti: insanların büyük bir kısmı çalışan ofisleri (az hareket) doya doya yemek olabilir hemen hemen her (ama bu not useful, ve çok high-calorie gıda). Gider, obezite, beach modernite. Bizim koşullarda değil, herhangi bir kız kalır ince cane.

Sonuç olarak, tavsiye vermek istiyorum: kendinizi eğitin var bilinçli. Hemen hemen, bu gibi görünebilir: eğer ortaya aniden bir arzu, bir şey yemek, bir şey için acele etmeyin ve kendinizi dinleyin: tahrik olup Size açlık ya da başka bir nedeni var prompted Sizin masaya oturmak. Tutun mümkünse, daha aktif bir yaşam tarzı, ve sen sonsuza kadar ortadan kaldırmak için tüm nedenleri aşırı kilo.