Karpuz diyeti

En sevdiğiniz yiyecekleri yerken yiyecek kısıtlamalarına uymak ve soruya evet yanıtı vermek kolaydır - kilo vermek mümkün mü? Karpuz diyetini çekici kılan da budur. Doğru, sadece ana hasat mevsiminde, kitlesel olgunlaşmanın nitratlarla doymuş meyveler satın alma riskini azalttığı zaman mümkündür.

Karpuz Salatası

Doğru karpuz nasıl seçilir

Herhangi bir diyet kısıtlaması yalnızca kaliteli ürünler kullanıldığında etkilidir. Sıkı bir diyet sırasında sağlıklı meyve ve sebzeleri seçmek özellikle önemlidir. Bununla bağlantılı olan, vücut için stresin derecesi ve sonuçtur. Minimum nitrat içeriğine sahip olgun meyveler zevk verecek, kilo verme sürecini kolaylaştıracak ve rejimden daha fazla çıkacaktır.

Alınan gıdanın kalori içeriği bir kişinin enerji harcamasını aşarsa yağ aktif olarak biriktirilmeye başlar. Bu durumda deri altı yağ, yağ birikintileri şeklinde yavaş yavaş ve eşit olarak vücuda yayılmaya başlar.

Olgun bir karpuzun parlak ve zıt bir rengi vardır, kavun üzerinde uzandığı tarafta hafif bir benek vardır. Sert kabuk bir tırnakla kolayca delinmemelidir ve olgun bir meyvenin gövdesi ve dalları tamamen kurudur. Avuç içi ile yapılan bir darbe, fetüsün titreşimine, bükülmüş parmakla bir darbeye - zil sesi, uzunlamasına sıkıştırma - orta derecede bir çatırtıya neden olur.

"Normal" karpuzun tohumları kahverengiden siyaha, eti mat değil, karakteristik tanelerle parıldıyor.

Kesikteki ekşi koku yenmezliği gösterir. Böyle bir meyve zehirlenebilir ve karpuz diyeti planlanan sonucu getirmez.

Mevcut ortalama örnekleri alın, kimyayla aşırı beslenmezler ve yeterince olgunlaşırlar.

Nitrat ölçer ile ölçüm, meyvenin sağlığınız için güvenli olmasını sağlar. İzin verilen maksimum 100 g hamur için 90 mg nitrattır. Cihaz yoksa, hamurun rengine bakın. Mor renk sizi uyarmalı. Bir parça posayı temiz suya batırın. Suyun rengi kırmızıya dönerse, nitrat içeriği kabul edilebilir olandan daha yüksektir.

Kırık veya kesilmiş meyve kullanmayın. Kesilen ve çatlaklardaki bakteriler besleyici ortamda hızla çoğalır.

Satın alınan karpuzun yüzeyini akan suda yıkamak yeterlidir. E. coli ve diğer sorunların garantili olarak ortadan kaldırılması için bunu sabunla yapın.

Karpuz sizin için iyi mi?

Mükemmel tada ek olarak, karpuz meyveleri vücuda yeterli besin sağlar, ancak en besleyici maddeleri getirmez:

 • C, E, PP, grup B vitaminleri vücuttaki metabolik süreçleri destekler, kan damarlarının duvarlarını "zararlı" kolesterolden korur;
 • Karotenoid bir madde olarak likopen, hamurun rengini belirler, bir antioksidan görevi görür;
 • Mikro ve makro besinler - potasyum, sodyum, magnezyum, fosfor, demir, çinko, manganez vücudun asit-baz dengesini normalleştirir, hematopoez, kalp, sindirim, endokrin bezleri sürecini harekete geçirir;
 • Lif, sindirim sisteminin işleyişini iyileştirir;
 • Sindirilebilir şekerler, meyvelerde depolama sırasında oluşan glikoz, fruktoz ve sükroz içerir,Güzel, olgun, kırmızı karpuzun iştah açıcı dilimlerive proteinler diyet sırasında vücut için yeterli enerji sağlar, ancak yağ hücrelerinde depolanacak kadar değildir. 100 gramlık bir parçada sadece 38 kilokalori vardır.
 • Yağlar sadece tohumlarda bulunur.

Yağda çözünen vitaminler (A, E, D, K) yağ tüketmeden emilmeyecektir. Çekirdekli karpuz eti yenmesi tavsiye edilir.

Diyet kullanımına ek olarak, karpuz suyu karaciğer ve üriner sistem hastalıkları için kullanılmaktadır.

Erkek sağlığı her gün sofrada karpuz yemekten fayda sağlayacaktır.

Bu inanılmaz meyvede bulunan sitrülin ve likopen içeriği sayesinde, erkeklerin cinsel gücü hızla yeniden doğar ve yenilenir.

Karpuz posasının idrar söktürücü etkisi gutun önlenmesine yardımcı olur. Büyük miktarda sıvıda çözünen tuzlar, birikmeden hızla dışarı atılır.

Sağlık merkezi müdürü, kitabın yazarı, kilo verme ve sağlıklı beslenme için bir sistemin yaratıcısı olan, 20 yılı aşkın tıbbi deneyime sahip olan Dr. Joseph Mercol'a göre, karpuz metabolik süreçleri hızlandırıyor ve toksinleri etkili bir şekilde yok ediyor. Bunu yaparken, meyve suyundan ziyade meyveyi yeme ihtiyacını vurguluyor. Meyve suyu aşırı fruktoz içerir.

Pulpadaki sitrülinin sağlığını destekler. Vücut, vücuttaki nitrojen metabolizmasının tüm önemli süreçlerinde aktif bir rol alan arginin ondan sentezler. Bu, anti-enflamatuar, vasküler ve dış uyaranlara diğer vücut tepkilerini içerir. Arginin, aktif antrenman sonrası metabolik ürünlerin kaslardan uzaklaştırılmasını hızlandırmak için sporcuların diyetinde takviye olarak kullanılır.

Tıpta arginin, anti-aging, kardiyolojik, immünomodülatör ilaçlar, yanık hastaları için ilaçlar ve HIV ile enfekte ilaçların formülasyonunda yer alır.

Bazı dezavantajlar

Karpuz diyetinin tüm olumlu yönlerine rağmen, aynı zamanda kontrendikasyonları da vardır:

 • Safra kanalları ve böbreklerdeki taşlar;
 • Alerji;
 • Tip 1 diyabet;
 • Peptik ülser;
 • Bağırsak yapışıklıkları;
 • Enürezis;
 • Prostat ve pankreas hastalıkları;
 • Hipertansiyon.

Karpuz hamurunun asidozdaki asit-baz dengesini normalleştirme yeteneği, şeker hastaları için yararlı olacaktır. Bu durumda meyveleri sadece direkt olarak kavunlardan alabilirsiniz. Bu kabaklar sakaroz içermez.

Karpuzun idrar söktürücü özelliği ile sistit, piyelonefrit ve nefrit tedavisi, böbreklerin vücuttan sıvıyı normal bir şekilde uzaklaştırması ile mümkündür. Hastalığın alevlenmesi sırasında, onu reddetmek daha iyidir.

Karpuz kilo vermenize yardımcı olur mu?

Fazla kiloyla başa çıkmanın çeşitli yöntemleri, hayvansal ürünlerin tamamen reddedilmesini veya kısmen reddedilmesini düzenler. Sert karpuz diyeti "eksi haftada 10 kg”7 gün boyunca her şeyi tamamen bırakmayı teklif ediyor.

Herhangi bir hedef diyeti bırakın, sadece karpuz yerseniz kilo verip veremeyeceğinizi belirleyin, doktorunuzun tavsiyesi yardımcı olacaktır. Bir uzman sizin için kişisel bir zaman dilimi ve kısıtlama derecesi seçerse vücut için stres en aza indirilebilir.

Karpuz diyet türleri

Bir gün ile başlayın. Nasıl hissettiğin, devam edip etmeyeceğini sana söyleyecektir. Uzun vadede yemek yemeyi reddetmelerin tahmin edilmesi zor olan uzun vadeli sonuçları vardır. Yeni kilo alma riski olmadan böyle bir diyetten ayrılmak daha zordur.

Katı diyet 3 gün eksi 3 kg

Sıcak havalarda başlamak iyidir. Normalden daha az yemek yemek istersiniz ve karpuz yardımıyla susuzluğunuzu ve minimum iştahınızı giderebilirsiniz.

Güç Modu

İlk gününüzde karpuz orucu tutmayı deneyin. Norm, 10 kg vücut ağırlığı başına 1 kg, ancak maksimum 7 kg'dır. Bu ağırlığın gün boyunca dağıtılması ve her 3 saatte bir, artı veya eksi yarım saatte bir az miktarda yemesi gerekir.

Temiz durgun su, yeşil, bitki çayları içebilirsiniz.

Ertesi gün şişkinlik, gaz ve kilo verme kararlılığı yoksa, devam edebilirsiniz. Sert rejim maksimum 3 gün sürdürülür.

Katı sofrayı bir hafta uzatmaya karar verenler, her öğünde kepekli undan yapılmış bir parça ekmekle iradelerini koruyabilirler.

Katı diyet 10 gün eksi 8-10 kg

Düzenli öğünlerin on günlük reddi yağsız et, sebzeler, tahıllar ve az yağlı süt ürünleri ile çeşitlendirilmelidir.

Karpuz dilimlerinin günde 5-6 kez dahil edilmesi dikkate alınarak bir günlük örnek menü:

 • Su veya yağsız süzme peynir üzerinde tahıl (darı hariç) yulaf lapası;
 • Taze sıkılmış meyve suyu;
 • Haşlanmış balık veya yağsız tavuk;
 • Haşlanmış sebzeler.

Sıvı atılımıyla ilgili ciddi bir sorun yoksa, katı bir diyet böbrekleri ve karaciğeri harekete geçirebilir. Bu organların durumundaki iyileşme görünümü etkileyecektir. Cilt temiz olacak, hatta rengi ve yapısı tekdüze hale gelecektir. Diyet, 8-10 kg'a kadar kurtulmanızı sağlar.

Son atıştırmalığınızı gece yemeye değmez - bunu tuvalete giderken kesintiye uğratmamak için yatmadan en az 2-3 saat önce yapabilirsiniz.

Hafif diyet ve değişiklikleri

Karpuz diyeti, diğer düşük kalorili yiyeceklerle kombinasyon halinde daha kolay tolere edilir. Böyle bir tablo 1 gün ile 2 hafta arasında uygulanmaktadır.

Günün menü seçeneklerinden biri:

 • kahvaltı için 300 - 400 g posa;
 • 300 - 400 gr çilek ve bir parça kepekli ekmek - öğle yemeği;
 • Öğle yemeği için 200 gr bitkisel yağ ile pişmiş sebze salatası;
 • Birkaç dilim karpuz ve havuç güvecinden oluşan atıştırmalık 100 gr;
 • Salatalık, otlar, zeytinyağlı dolmalık biber ve limon 150 gr.

Karpuz-karabuğday

Tahılların besin değeri yiyeceğe kalori katacaktır, bu nedenle meyve posası miktarı 5 kg, karabuğday - günde 0. 5 kg'a düşürülür.

Diyetinizi taze ve haşlanmış sebzelerle tamamlayabilirsiniz. Salataların zeytinyağı ile baharatlanması, istenirse limon suyu ile asitlendirilmesi sağlanır.

Örnek Diyet:

 • Karpuz, kivi ve şeftalili smoothie 300 gr;
 • Karabuğday lapası 100 g;
 • 3-4 dilim çizgili çilek;
 • Kuru erik ve ceviz ile haşlanmış pancar 80 gr;
 • 500 gr karpuz

Haftada 5 kg ile ayrılabilirsiniz.

Şişmeyi tetiklememek için tuz ilavesini minimuma sınırlayın.

Karpuz ve protein

Protein olarak yağsız tavuk, hindi, tavşan eti, balık, deniz ürünleri ve yumurta çeşitleri kullanılır. Süt proteini de uygundur - az yağlı peynir, az yağlı süzme peynir.

Protein, kas kütlesinin korunmasına yardımcı olur. Vücut, yağ dokusunda yaşamsal işlevler için eksik kalorileri alır. Sonuç olarak kilo verilir.

Böyle bir diyet iki hafta boyunca kolaylıkla sürdürülebilir ve karpuz (1-2 kg) sabahları yenir. Bitiş çizgisine ulaşanlar için kilo kaybı 7 kg'a kadar çıkıyor.

Örnek Menü:

 • Yeşilliklerle haşlanmış yumurta;
 • 150 gr rendelenmiş havuç ve otlar ile yağsız sığır eti salatası;
 • Yağsız süzme peynir 100 gr

Kahvaltı ile öğle yemeği, öğle ve akşam yemeği arasında 0, 5 kg karpuzla kendinizi yenileyin.

Pirinç-karpuz

Pirinç oldukça besleyici bir tahıldır, kahverengi daha iyidir. Günde 200-250 gr haşlanmış pirinç ve en fazla 5 kg meyve posası (20 kg ağırlık başına 1 kg) tüketilir. Diğer yiyecekleri tüketmekten kaçınmanız tavsiye edilir. Her öğünde bir şey yemek tercih edilir - pirinç veya çilek. Su yemeklerle değil, 0, 5 saat - ondan bir saat sonra içilir.

İşte günlük atıştırmalıklara bir örnek:

 • Kahvaltı - 100 gr haşlanmış pirinç;
 • Karpuz salatası, rendelenmiş elma, kayısı;
 • 100 gr kuru erikli pirinç güveci;
 • 2-3 dilim çilek;
 • Az yağlı yoğurtla tatlandırılmış 100 gr haşlanmış havuçlu pirinç salatası;
 • Yatmadan 2 ila 3 saat önce bir bardak karpuz suyu.

Böyle bir sofrada 7-10 gün çalışabilir ve 4-6 kg'da "öncesi ve sonrası" farkını hissedebilirsiniz.

Diyet yiyeceklerin kaynatılması, pişirilmesi veya buharda pişirilmesi tercih edilir.

Karpuz-kefir

Kefir, günde 1 litreden fazla fermente süt içmemeniz ve 2 kg'a kadar çilek yemeniz için karpuz ile değiştirilir. Her öğünde yiyeceklerden biri yenir.

Güç Modu:

 • Kahvaltı yerine 400 - 500 gr karpuz tatlısı;
 • Atıştırmalık olarak buharda kaynar su ve doğranmış kuru kayısı ile 250 - 350 gr kefir;
 • Sabah encore;
 • Bir bardak kefir;
 • 400 gr çizgili yemek ikramı.

Bu, karpuz-kefir diyetinin rasyonundaki günlerden biri olabilir.

Mide asidi olan kişiler için tavsiye edilmez. Gastrit daha da kötüleşebilir.

Diyete üç günden fazla devam edilmemelidir. Bu süre zarfında 3 kg kaybedebilir, böbreklerin, karaciğerin, bağırsakların çalışmasını uyarabilirsiniz.

Karpuz-salatalık

Bir gün boyunca bir kilo salatalık ve meyve posası alınır. Akşam yemeğine bir dilim siyah ekmek, geceleri bir bardak kefir eklenmesine izin verilir.

Karpuz ve Salatalık Menüsü:

 • Bir dilim siyah ekmek ile birkaç minke balina dilimi;
 • Salatalık salatası, bitkisel yağlı otlar 200 gr;
 • Sabah ekmeksiz porsiyon;
 • Limon suyu ile tatlandırılmış dereotu ve fesleğenli salatalık;
 • 3-4 adet karpuz.

En inatçı maksimum boşaltmayı 2 hafta içinde yapabilir. 5 ila 8 kg denize bırakabilirsiniz.

Beslenmekarpuz ve kavun

Kilo vermek için 10 günlük karpuz-kavun diyeti için - 7-8 kg verebilirsiniz. Kahvaltıda kavun yiyorlar, diğer ara öğünler sadece karpuz. Karpuz ve kavun birlikte iyi tolere edilmediği için bir öğünde yenemezler.

Tüm porsiyonlar 300-400 g ile sınırlıdır. Protein takviyesi olarak yağsız et, yumuşak peynir, süzme peynir alınır.

Karpuz-kavun diyetiyle diyet:

 • Kavun dilimleri - 3 veya 4 parça;
 • 50 - 80 gr haşlanmış tavuk fileto veya 100 gr balık veya 100 gr laktik asit ürünleri;
 • Diğer tüm yemekler karpuz dilimlerinden oluşur.

Karpuz-elma

10 gün boyunca doğru beslenme ile ağırlık farkı 7 kg'a kadar çıkacaktır.

Her gün meyveler arasında geçiş yapmaya devam edin. Karpuz hamuru, 10 kg ağırlık başına yarım kilogram için yeterlidir, ancak 5 kg'dan fazla değildir ve elmalar - 1, 5 kg'a kadar.

Nazik diyetler, kas aktivitesini sürdürmek için egzersizle güçlendirilir.

Karne günlerinden biri:

 • Karpuz özü 500 - 600 g;
 • Apple;
 • Meyveli etli salata, 2 - 4 adet kuru incir ile ceviz;
 • Fırında elma;
 • Birkaç parça minke balina.

Diyet kısıtlamaları, 8 saatlik sağlıklı bir uykuya eşlik etmek zorundadır. Şu anda spor ve ağır fiziksel çalışma için içeri girmeniz tavsiye edilmez.

Karpuz-lordiyet

Süzme peynir, kilo verenler için eksik proteini yeniler, açlık hissini maskeler. Böyle bir rejim, mono diyetten daha kolay aktarılır ve sonuç, haftada -4 kg'a kadar ağır bir şekilde elde edilir. Şişkinlik ile ilgili sorunları önlemek için diyet öğeleri dönüşümlüdür.

Günlük karpuz-lor yiyecek oranı:

 • Sabaha 150-200 gr miktarında süzme peynir alarak başlayın;
 • 2 - 3 saat sonra, birkaç dilim çilek yiyin;
 • Süzme peynir alımını tekrarlayın, kuru meyveler veya otlar ekleyerek bulaşıkları çeşitlendirebilirsiniz, bir porsiyonun toplam ağırlığı 100-150 gr;
 • Karpuz, elma ve şeftali salatası 500 gr;
 • Günü yatmadan 2-3 saat önce akşam yemeğinde 400-500 gr karpuzla bitirin.

Ücretsiz Diyet

Sıkı bir diyete girme riskini almayanlar için akşam yemeği yerine 10 günlük hafif yiyecek ve karpuz tatlısı denemeye değer. Kahvaltılar ve öğle yemekleri balık, sebze, tahıllar, tahıllar, laktik asit ürünlerinden oluşur. Yatmadan birkaç saat önce bir karpuz yenir, günlük toplam ağırlığı 30 kg ağırlık başına 1 kg'dır.

Örneğin, bunun gibi:

 • Minke balina dilimleri ve meyve salatası 100 - 150 gr;
 • 3 - 4 adet karpuz;
 • Birkaç somun ekmek, az yağlı peynir 50 - 80 g;
 • Karpuz dilimleri;
 • Haşlanmış yumurta.

10 gün yetecek kadar sıvı içtiğinizden emin olun. Bu ortalama 1, 5 litredir.

Bağırsaklardaki fermantasyon süreçlerini, şişkinlik olaylarını dışlamak içinyememeli veya içmemelidir:

 • taze beyaz ekmek;
 • baklagiller;
 • gazlı içecekler;
 • alkol;
 • şeker;
 • sosları;
 • patates ve nişastalı sebzeler;
 • üzüm;
 • lahana.

Karpuz diyetini başkalarıyla birleştirmek mümkün veya değil

Bu kombinasyonun yararları ve zararları diyetin türüne bağlı olacaktır. Diyet 1, doğranmış tatlı meyvelere izin verir. Karpuz hamurunun iyice çiğnenmesine bile gerek yoktur, bu nedenle gastrointestinal sistem hastalıklarından muzdarip olanlar için kesinlikle endikedir.

Diğer bir soru, ne kadar yiyebileceğinizdir, çünkü mod küçük porsiyonlar öngörür. Bir seferde 200-300 g posayı yiyebilirsiniz. Ürün oda sıcaklığına ısıtılmalıdır. 5. diyette de aynı koşullar gözlemlenir. Karpuz kullanımı karaciğeri, safra kesesini uyarır, porsiyonlar küçükse mide ve bağırsaklardaki yükü azaltır, yemek düzenli ise.

Bu içecek mi yoksa yiyecek mi?

Bazıları içme diyetinde karpuz yemenin uygun olup olmadığını soruyor. Bir parçada kaç kalori olduğuna bakılırsa, içme olasılığı daha yüksektir.

Kilo verenlerin incelemelerine ve uzmanların gözlemlerine göre: Karpuzun menüye dahil edilmesi diyet kısıtlamalarının olumsuz yönlerini azaltır, stresi azaltır.

Hamilelik ve diyet birlikte çalışır mı?

Bu soruya kimse kesin bir cevap vermeyecektir. Bir çocuğun beslenmedeki bu tür değişikliklerden etkilenip etkilenmeyeceğini yalnızca denetleyen bir doktor kesin olarak söyleyebilir.

Elbette hamile kadınlar ve emziren annelerin karpuz yiyip yiyemeyeceği sorusu ortaya çıkmıyor. Ancak aşırı miktarda, hamilelik sırasında zaten iki kişi için çalışan böbrekler üzerindeki yükü artırmakla tehdit ediyor. Annenin yediği tatlı meyveler bebekte kolik oluşumuna neden olur.

Çocuk doğurmanın ilk üç ayında, süt ürünleri, tahıllar, et ve balığın zorunlu kombinasyonuyla ücretsiz bir diyet alabilirsiniz. Ayrıca, fetüsün tam gelişimi için masada bitkisel ve daha az ölçüde hayvansal yağlar bulunmalıdır. Akşam yemeği tamamen karpuz posası ile değiştirilebilir.

Hamile annenin fazla kilosu, çocuk için gerekli besin kaynağıdır. Dengesiz beslenmeden aşırı derecede büyür. Dokuların uyumlu büyümesi için sadece proteinlere, karbonhidratlara ve yağlara değil, aynı zamanda mikro ve makro elementlere, vitaminlere, gıda asimilasyonunun ara elementlerine de ihtiyaç vardır.

Kilo alımı, sadece açlık tatmin edildiğinde değil, aynı zamanda önerilen besinler doğru miktarda tüketildiğinde daha az korkutucu olacaktır. Aşırı iştah, lif içeriği yüksek yiyecekler veya aynı dilim karpuzla giderilebilir. Sonuç olarak, vücut ağırlığı azalacak ve fazla kilo uzaklaşacaktır.

Sadece diyete uymak değil, aynı zamanda hareket etmeye devam etmek de önemlidir. Bir spor olmasın - yeterince yürüyüş veya bisiklete binme, doğa ile iletişim, yavaş ev ödevi.

Diyetin doğru şekilde tamamlanması

3, 5 ve hatta iki haftalık yoksunluğun cazibesi aşıldığında, birkaç gün içinde elde edileni kaybetmek utanç verici olacaktır. Ölçek iyi sonuçlar veriyor, ancak henüz başarılı değil. Diyetin henüz bitmediğini hayal edin. Bir aylık stabil kilo verme stabilitesinden sonra kendinizi tebrik edebilirsiniz.

Kayıp kilogramın bir kısmı sudur. Gerçek yağ kütlesi kaybı 1. 5-2 kg daha düşüktür.

Umutsuzluğa kapılmayın, çünkü sonuç hala oradadır ve onu kaydetmeniz gerekir.

Menüdeki normal ürünler her geçen gün kademeli olarak geri döner. En yüksek kalorili olanlar sabah yenir. Akşam yemeği hafif bir atıştırmalıktan oluşur ve bir buçuk saat yatmadan önce kefir, yoğurt veya varenet içebilirsiniz.

Günlük tüketilen sıvı miktarı en az iki litre olmalıdır.

Tablosu: Hafta İçerisinde Kısıtlamalara Başlarken Yaklaşık Güç Düzeni.

Öğle ve akşam yemeği arasında ekmek, meyve veya bir bardak taze sıkılmış meyve suyundan yapılan atıştırmalıklara izin verilir. Diyete bir dilim karpuz veya kavun da ekleyebilirsiniz.

kahvaltı öğle yemeği akşam yemeği
Az yağlı süzme peynir 100 gr, kızarmış ekmek 40 gr Buharda pişmiş balık 150 gr, taze sebze salatası 200 gr Haşlanmış esmer pirinç 100 gr, elmalı güveç 100 gr
Süzme peynirli güveç 150 g, elma Haşlanmış yumurta, kızarmış ekmek, az yağlı peynir 50 gr 150 gr haşlanmış tavuk, 40 gr ekmek
Su ve süt üzerinde Herkül lapası 150 gr haşlanmış tavuk fileto, 150 gr haşlanmış karabuğday 150 gr haşlanmış sebzeler, 1 adet folyo içinde fırınlanmış patates
Su ve süt üzerinde darı lapası Sebzeli ve filetolu tavuk suyu 200 gr, çavdar krutonu 20 gr Patates güveç 100 gr, şekersiz yoğurt 200 gr
Haşlanmış yumurta, ekmek 40 gr Haşlanmış balık 150 gr, haşlanmış pirinç 100 gr Haşlanmış sebzeler 150 gr, pişmiş elma 100 gr
Havuçlu salata, 100 gr elma, bir dilim kızarmış ekmek 200 gr haşlanmış brokoli, baharatlı haşlanmış sığır eti 100 gr Krutonlu sebze ve haşlanmış tavuk salatası 200 gr
1 yumurtalı omlet, 40 gr ekmek Az yağlı çeşitlerden oluşan kızartmasız balık çorbası, ekmek 40 g Buharda pişirilmiş sebzeler 150 gr, peynir 50 gr

Karpuz diyetlerinden vazgeçmenin ikinci haftası

Yavaş yavaş az yağlı et suları ve bunlara dayalı çorbalar ekleyin.

Bu 14 gün boyunca, ilk bakışta fark edilmeyen 2-3 kg'lık ek kilo kayıpları meydana gelir.

İdeal olarak, bu kadar düşük yağlı ve karbonhidratlı bir diyet tutarlı bir şekilde sürdürülmelidir.

Karpuz programının etkisini artırmaya yönelik alıştırmalar

Egzersiz, yağ birikimlerinin geri dönüşü için ek bir caydırıcıdır. Yukarıda açıklanan diyet şemasından daha fazla, daha fazla kalori sapması olmalıdır. Ortalama olarak, aktif bir yükün süresi haftada 2-3 kez 50-60 dakika önerilir. Hareketsiz çalışma için sayıyı 2 ile çarpın.

Uyluk ve karın kaslarını güçlendiren komplekslerden birini evde sundu. Tüm egzersizleri 15-20 kez tekrarlayın.

 1. Sırtüstü pozisyondan dizlerinizi bükün. Kalçalarınızı kaldırın ve indirin.
 2. Aynı başlangıç ​​konumu. Bacaklarınızı dizlerinizden önce bir yönde, sonra diğer yönde bükerek bükün.
 3. Aynı başlangıç ​​konumu. Eller başın arkasında kilitlendi. Üst bedeninizi dizlerinize doğru kaldırın.
 4. Sırtüstü pozisyondan bacaklarınızı yavaşça kaldırın ve yavaşça indirin.
 5. Ön kollar ve ayak parmaklarında zemine paralel bir tahta yapın. Bacaklarınızı sırayla belinize göre bükün.
 6. Bacaklarınız dizlerinizi bükerek yere oturun. Bacaklarınızı düzleştirin, hafifçe geriye yaslanın, kollarınızı öne doğru uzatın. Bakiyenizi 10-20 saniye tutun.

Bu egzersizleri düzenli olarak tekrarlamak bacaklarınızdaki, kalçalarınızdaki ve kollarınızdaki kasları güçlendirebilir. Bu, vücudunuzu daha güvenle hissetmenize ve onu koruma kararlılığınızı güçlendirmenize olanak tanır.

Diyete geri dönmemek mümkün mü

Diyet türündeki ani bir değişiklik vücudu her zaman strese sokar. Sık sık pratik yapmamalısın. Ve sonuçlar her zaman cesaret verici değildir. Belki kötü seçilmiş ürünlerden veya titizlik derecesinden kaynaklanmaktadır. Hızlı bir sonuç her zaman iyi bir seçim değildir.

Herhangi bir beslenme uzmanı saat 18: 00'den sonra atıştırmamanın kilo alımının durmasını sağlayamayacağını onaylayacaktır. Bu, katı diyetlere gerek olmayacağı anlamına gelir.

Başka bir küçük koşul, dolgunluğun geri dönme olasılığını azaltabilir. Bu fazla kiloları başarıyla kaybettikten sonra hayatınızda bir değişiklik yapın. Dairedeki mobilyaları yeniden düzenleyin veya ikamet ettiğiniz yeri değiştirin, kıyafet tarzını veya saç stilini değiştirin, kız arkadaşlarınızla (arkadaşlar) bir kafede değil, bowling kulübünde vb. Çevreyi değiştirmek, içten değişmenize izin verecek ve önceki rutine ve önceki ağırlığa dönmenize izin vermeyecektir. Veya son olarak, sizi tüketecek ve çörekler ve kekler için olmayacak bir aktivite bulun.

Sonuçta, kilo tekrar tekrar gelirse, belki de gerçek halinizi sevmelisiniz?