Diyet menüsü ve özellikleri içmek

İçme diyeti, kilo vermenin en radikal yöntemlerinden biri olarak kabul edilir. Adından, başka herhangi bir ürün olmadan sadece sıvıların sıkı kullanımına dayandığı açıktır. Karmaşıklığı bakımından, mutlak açlığa benziyor. Ancak popülaritesi her yıl artıyor.

Fazla kilolardan kurtulmak için bu yöntemi deneyen yeni insanlar var. İçme diyeti menüsü çok basit - daha fazla nem ve başka yiyecek yok. Tekniğin yaygın kullanımını belirleyen, gıdalardaki böyle bir kısıtlamanın basitliği ve etkinliğidir.

Diyet İçme Türleri

Orijinal saf su diyeti 30 gün için tasarlandı. Çoğu doktor, kilo verme konusundaki bu yaklaşımı çok eleştirdi ve hastalarının ve sağlıklı insanların bu tür kısıtlamaları uygulamalarını yasakladı.

kilo kaybı için içme diyeti türleri

Gerçek şu ki, yiyeceksiz bu kadar uzun bir süre geri dönüşü olmayan patolojilerin oluşumu ile insan vücudu üzerinde son derece olumsuz bir etkiye sahip olabilir. Kütle kaybı ile birlikte karaciğer, böbrekler ve kalp ekilebilir.

Bu nedenle şu anda kısıtlamaların süresine göre içme diyeti menüsü şu şekilde ayrılabilir:

 • 14 gün. En zoru kabul edilir;
 • 7 gün;
 • 2-3 gün;
 • "İçme Günü".

Fazla vücut ağırlığından kurtulmak için bu yöntemi denemeyen kişiler için son 2 seçenekle başlamaları önerilir. Daha deneyimli bireyler aynı suda bir hafta veya daha uzun yaşayabilir.

İçme diyetinin temelleri

Adından da anlaşılıyor ki, sıvı dışında bir kişinin herhangi bir şey kullanmasına izin verilmiyor. Ciddi kısıtlamalara hazırlanan kişinin psikolojik tutumu çok önemlidir.

Katı yiyecek olmadan herkes nemle tek başına yaşayamaz.

Temel içeceğe bağlı olarak, aşağıdaki içme diyet menüleri ayırt edilir:

 1. Su.Temiz H2O kullanılmasını gerektirir. Günde en az 2. 0 litre su için. Teknik, en zor olarak kabul edilir, çünkü böyle bir diyet, besin maddeleri açısından son derece zayıftır. 2-3 günden fazla yemekten vazgeçilmesi önerilmez. Bu, insan vücudunun durumunu olumsuz etkileyebilir;
 2. Bouillon.Sebze, balık, et, meyve çorbaları temel olabilir. Önce sıradan bir sıvı tabak pişirilir, ardından tüm katı kısım bir kenara bırakılır ve et suyu tüketilir. Sadece doğal içeriklerin kullanılması önemlidir. Hazır yiyecekler veya hazır yiyecekler uygun değildir;
 3. Süt Ürünleri.Yöntemin bu çeşidi için ideal ürün% 2 kefirdir. Vücuda sadece gerekli sıvıları sağlamakla kalmaz, aynı zamanda gerekli proteinleri, vitaminleri ve mineralleri de sağlar. 14 günlük içme diyeti menüsü çoğunlukla fermente süt ürünlerine dayanmaktadır. Kefirin yerine çeşitli yoğurtlar veya% 1, 5 süt kullanabilirsiniz. İkincisi, bağırsakta düşük miktarda laktaz enzimi bulunması nedeniyle yetişkinlerin vücudu tarafından zayıf bir şekilde emildiği için daha az talep görmektedir;
 4. Suyu.Temel, doğal meyve veya sebzelerden taze sıkılmış içeceklerdir. Alerjisi olan kişilerin bu diyet seçeneğine dikkat etmesi gerekir. Suyu kullanmadan önce 1: 1 oranında kaynamış su ile seyreltilmelidir;
 5. Çay veya jöle.Önemli olan, seçilen içeceğin doğallığıdır.

Temel İlkeler

kilo kaybı için diyet içme ilkeleri

Yedi gün veya daha uzun süreli içme diyet menüsünün olabildiğince etkili olması ve vücuda zarar vermemesi için uyulması gereken birkaç önemli kural vardır:

 • Kendinizi her şeyde hemen sınırlayamazsınız. Bu kilo verme yönteminin başlamasından bir hafta önce, yiyecek kısımlarını azaltmaya ve daha fazla sıvı tüketmeye değer;
 • Günde en az iki litre su veya başka bir ürün için;
 • "İçme günü" rejimlerinden başlamaya veya kendinizi 72 saatten fazla olmamak üzere sınırlamaya değer;
 • Ciddi bir rahatsızlık veya kötüleşme yaşarsanız, bu uygulamayı derhal durdurun.

Katı bir içme diyetinden çıkmanın doğru yolu son derece önemlidir. Normal beslenmeye kademeli bir dönüş sağlar. İlk günlerde sadece süzme peynir veya yulaf lapasıyla kahvaltı yapmanız gerekir, öğle ve akşam yemekleri hala sıvıdır. İki gün sonra, ikinci öğün zaten yağsız et veya balık içerebilir. Sadece diyetten çıktıktan sonraki ilk haftanın sonunda bir önceki menüye tamamen dönebilirsiniz.

Beklenen etkiler ve olası sonuçlar

Uygulayıcıların sayısız incelemesinin kanıtladığı gibi, yedi gün içinde böyle bir yiyecek kısıtlaması durumunda, beş ila yedi kilo verebilirsiniz. Bu tür kilo verme sürecini başarıyla tamamlayanlar, vücutlarında hafiflik ve canlılık hissederler. Bununla birlikte, diyetten yanlış çıkışla kaybedilen kitlenin geri dönebileceğini anlamanız gerekir. Bu süreçte önemli olan pürüzsüzlük ve ölçülü olmaktır.

İstenmeyen sonuçlarla karşılaşırsanız, derhal bir doktora danışmalısınız. Genel olarak, bu kadar şiddetli bir kısıtlamaya başlamadan önce bir doktora danışmanız tavsiye edilir.

kilo kaybı için bir içme diyetinin etkinliği

En yaygın yan etkiler şunlardır:

 1. Baş ağrısı;
 2. İlk başta karın ağrısı;
 3. Genel halsizlik, zayıflık hissi;
 4. Anemi ve hipovitaminoz.

Diyet içmek aşırı kilo ile mücadelede çok radikal bir yöntemdir.

Sadece uygun ön eğitim almış sağlıklı kişiler tarafından yapılması tavsiye edilir.