Kilo kaybı için doğru beslenme

kilo kaybı için doğru beslenme ilkeleri

Çoğu kişi kilo vermek, daha çekici, zayıf ve sağlıklı olmak için nasıl doğru yemeye başlayacağını düşünüyordu. Evde spor yapmaya başlama, spor salonuna gitme ve doğru yemek yeme girişimleri bile olmuştur. Ama sonunda, lezzetli ve yüksek kalorili bir şeyle ziyafet çekme arzusu, güzel bir vücuda sahip olma arzusunu bastırdı.

Bugün kilo vermek için nasıl doğru yemek yemenin kurallarını bulabileceğiniz çok sayıda kaynak var. Birçok bilim insanı, nasıl doğru besleneceğini öğrenmek konusunda yıllardır çalışıyor. Maalesef birçok sıradan insan için doğru beslenme konusu bir “hassas nokta” dır.

Çekici formlar arayışında, "Kilo vermek için doğru yemeye nasıl başlanır? " sorusunu gerçekten ele almak yerine, pahalı spor takviyeleri, kanıtlanmamış kilo verme teknikleri veya bir komşunun tavsiyelerini tercih etmeyi tercih ederiz

Temeli uygun ve sağlıklı bir diyet olacak olan sağlığınıza dikkat etmeye ciddi bir şekilde karar verdiniz mi? Doğru yere geldiniz! Bu yazıda, her zaman formda olmak için nasıl doğru yemeniz gerektiğine daha yakından bakacağız.

Kilo vermek için nasıl yemelisiniz?

İncelenen konu o kadar çok yönlü ve hacimli ki, kapsamlı bir cevap vermek mümkün değil. Kilo vermek için nasıl yemelisiniz? Cevap basit - doğru beslenme. Belirlenen sonuca ulaşmak için uyulması gereken birkaç bileşenden oluşan bir tür simbiyoz olarak tanımlanabilir.

Burada şunları vurgulayabilirsiniz:

kilo kaybı için doğru beslenmenin özellikleri
 • bölünmüş öğünlere dayalı sağlıklı gıda alımı;
 • düzenli fiziksel aktivite;
 • kaliteli uyku;
 • yetkin çalışma ve dinlenme dönemleri.

Kendinize fazla kilolarla etkili bir şekilde mücadele etme hedefini belirlediyseniz, her bileşen özel dikkat ve uygulama gerektirir. Doğru beslenme burada önemli bir rol oynar. Ama kilo vermek için nasıl doğru yemelisin? Hadi çözelim.

Nasıl yenir: temel ilkeler

Doğru yemeyi nasıl öğrenebilirim? Burada doğaüstü hiçbir şey yoktur - belirli ilkelere bağlı kalmanız yeterlidir:

 • kahvaltı bizim her şeyimizdir: kilo vermek için nasıl yenileceğini anlamak isteyenlerin aslan payı en önemli öğünü - kahvaltıyı ihmal eder. Evet, doğru duydunuz. Deri altı yağ miktarını azaltmak için nasıl yemek yemeyi öğrenmenize yardımcı olacak düzenli bir kahvaltıdır;
 • birden çok öğün: modern sporcular nasıl doğru besleneceklerini anlamaya yardımcı olacaklar - diyetleri yalnızca sağlıklı malzemelerle dolmakla kalmıyor, aynı zamanda birkaç öğüne de ayrılıyor. Modern vücut geliştiriciler "Her gün nasıl doğru beslenir? " Sorusunun cevabını bilirler. Her 2-3 saatte bir 6-8 öğün yemek, vücuttaki metabolik süreçleri hızlandırarak yağ yakmaya başlarlar;
 • gün içinde yemelisiniz: doğru beslenmek için uzmanlar, karbonhidratlı yiyeceklerin çoğunu yemeniz gereken gündüze odaklanmanızı tavsiye ediyor; akşamları lif ve protein ürünlerine odaklanmak daha iyidir, çünkü geceleri karbonhidratlar kesinlikle kilo alımına yol açacaktır;
 • sebzeler bir zorunluluktur: zayıflama diyetlerinin çoğu yüksek sebze tüketimine dayanır (her gün etkileyici lif içeriğine sahip 800 grama kadar sebze yemeniz gerekir, bu da kilo vermede faydalı bir etkiye sahiptir);
 • proteini unutmayın: doğru yemeye başlamak için proteinli yiyeceklerin önemini anlamanız gerekir; protein kaslarımızın temelidir, bu nedenle spor salonlarında spor yapan ve kilo vermek isteyenler 1 kg vücut ağırlığı başına en az 2 gram protein yemelidir;
 • su: kilo vermek için nasıl düzgün besleneceğimiz, su gerektiren vücudumuzu anlamamıza yardımcı olacaktır; su - menü bulunmalıdır (günde en az 2-3 litre su içmeniz gerekir), metabolizmayı hızlandırmaya, yağ yakmaya yardımcı olur.

Kilo vermek için nasıl yemek yenileceğine dair sunulan ipuçları, düzgün bir şekil bulmak isteyenler tarafından karşılanması gereken rejimin ve gereksinimlerin genel bir resmini sağlar. Öz disiplin ve kendi kendine eğitim bu konuda belirleyici bir rol oynamaktadır.

Kilo vermek için akşamları nasıl yemelisiniz?

kilo kaybı için doğru beslenmenin faydaları

Akşam yemek, etkili yağ yakmada önemli bir rol oynar. Çok az insan bilir, ancak geceleri kaslarımız büyümeye, yağa - yanmaya en büyük itici gücü alır.

Kilo vermek için akşamları yemeyi nasıl öğrenebilirim?

 • sondan bir önceki öğün minimum karbonhidrat içermeli ve sonuncusu hiç içermemelidir;
 • protein yönünden zengin sebze ve yiyeceklere (balık, yumurta, tavuk fileto);
 • Son öğün için (yatmadan bir saat önce), kefir veya kazein proteini mükemmeldir.

Sadece bu tavsiyelere uyarak kilo vermek için nasıl doğru besleneceğini öğreneceksin.

Pek çok insan kilo vermek için nasıl doğru yemek yiyeceğine dair tam bir menü almak ister. İnternette böyle bir diyetin birçok örneği var, ancak her bireyin bireyselliğini unutma. Bu yüzden "Kilo vermek için nasıl düzgün yemek yenir? "her biri için ayrı ayrı düşünülmelidir. Her zaman tonda kalın ve sağlıklı kalın!