Nasıl kilo

Hepimizin bildiği önemli bir kilo kaybı prensibi: daha az yemek, daha fazla yazmak. Ama yine de biz biliyoruz ki büyük bir kısmı diyetler ve hızlı bir planları gerçekten etkili bir söz gibi yaratıcıları. Ve eğer bilmek istiyorsanız, kilo vermek için hızlı, o zaman bizim harika bir haber: uzman önerileri, aşağıdaki işlemi yapacak zayıflama en basit ve etkili!

Kilo

1. Yazın her şeyi yemek bir hafta, ve kilo

Araştırmaya göre, kim tutar böyle işte "gıda" günlükler, ortalama bir yemek %15 olanlar benzer kayıtları yapar. Dikkat ayırın hafta sonu: bilim adamları, Kuzey Carolina Üniversitesi, anladım ki kişi kullanıyor düzenin 115 ekstra kalori her gün, çoğunlukla nedeniyle alkol ve yağlı yemekler.

2. Ek olarak, kalori, hangi, sizce, size her gün yemek, başka bir %10

Olduğunu düşünüyorsanız, günlük kalori alımının yaklaşık 1600 kalori ve anlayamıyorum, neden kilo kaybetmek, o zaman buna başka bir 160 kalori. Büyük olasılıkla ortaya çıkan rakam daha fazla olacak maç aslında. Değiştirin, kendi gastronomik alışkanlıkları düzgün.

3. Bulmaya çalışın, halka ortağı diyet

Göre başka bir araştırma yapılmıştır Üniversitesi, Vermont gibi birçok online arkadaşları gerçekten yardımcı olur. Çalışmalar sırasında bir grup gönüllü vardı 1.5 yıl boyunca. Onlara kim zevk destekleyen internet programları, kilo verdik iyi olanlar bizzat katılarak destek grubu.

4. Tekrar mantra - neden olmasın?

Kesinlikle duydum hakkında bir şey self-contained kehanetleri. Ve eğer konsantre olursa, ne yapamaz, diyelim ki, vazgeçmek zararlı gıda ya da her gün temiz havada yürüyüş, muhtemelen bir daha olmayacak. Bunun yerine (ve hiçbir fark inanıyor musunuz verim mantralar) iyi say gibi ifadeler: "Ben kilo", "Ben giderim, bugün yürüyüş", "Ben eminim (emin), ... ... vazgeçmek послеобеденных tatlılar". Tekrarlayın tüm bu mümkün olduğunca sık ve kısa bir süre içinde bu воплотится bir gerçeklik!

5. İçki sadece su gün boyu

İçki sadece su gün boyu

Kahvaltıda içebilirsin, örneğin, elma suyu, ve işte geri kalanı da bir gün yalın sadece su. Herhangi bir meyve suları ve gazlı içecekler! Her gün biz sipariş 245 kalori ile birlikte, çeşitli alkolsüz içecekler, eşittir 90 000 kalori veya sipariş 11,4 kg tüm yıl! Ancak, şekerli içecekler, rağmen, kalori, neredeyse sağlar ve tokluk hissi.

6. Televizyon izliyor, bir saatten daha az

Bir örnek olarak vermek başka bir araştırma: gözlem, bir grup öğrenci, oluşan 76 kişi, göstermiştir ki, yenen gıda miktarı eşit orantılı olarak zaman yapılan bir tv. Getir kurban sadece tek bir program (bu, olmalı, olacak ta, sen çok seyretmek istiyorum). Daha iyi bunun yerine yürüyüşe çıkın sokakta.

7. Yiyin 3 bir ısırık daha az

De olabilir, tek bir tabak, bir bardak meyve suyu, vb. Bu-ecek tüketmek için en az 100 kalori daha az her gün, ne için yeterli "short of receipt" başka bir 1 kg ağırlık için bir yıl.

8. İyice yıkayın, herhangi bir, her hafta

Ne olursa olsun - bir pencere ile bir apartman dairesinde, küvet, tuvalet ya da bir araba. Bir adam, bir notebook bilgisayarın 70 kg, yakmak için 20 kalori 5 dakika içinde hasat. Bu nedenle, iş saat kurtulabilirsiniz 240 kalori.

9. Yiyin, ne zaman mide rumble başlar

İnanmazsınız, ne kadar yemek biz absorbe can sıkıntısı, sinir, kötü bir ruh hali ya da sıradan bir alışkanlık! O kadar çok ki, bazıları artık hatırlıyorum hissi fiziksel açlık. Ve hayal eğer herhangi bir belirli bir tabağı veya bir ürün, kesinlikle özlem değil açlık. Ve tersine, eğer yemeye hazır bir şey, bir şey, görünüşe göre, aslında yaşıyorsanız açlık. Deneyin diğer yöntemler bulmak zaman geçirmek, karşı takımın bayrağını kendi stres!

10. Eğer aç, burnunu çekmek nane, muz ya da elma

Bu aptalca geliyor, ama gerçekten çalışıyor! Sonra, Alan R. Hirsch, dr. med. bilimleri, Chicago, araştırmayı içeren 3 000 gönüllü, o ortaya koymuştur ki insanlar sniffed bu, daha az acı, açlık ve buna göre daha ince (ortalama 13,6 kg her biri). Göre sürümlerinden birinde bir adam, нюхая bu ürünler, ... hileleri, beyin, düşünen, onların yemek aslında.

11. Bakın mavi renk

Başka bir yararlı ipucu, nasıl hızlı bir şekilde kilo vermek için evde. Pek bir sürü bulabilirsiniz, restoranlar, tasarımı kullanılan siyah renk. Bu gerçeği ile açıklanabilir, bu renk ezen bir iştah. Bu nedenle yiyelim mavi kase, mavi elbise masada накрытом mavi bir masa örtüsü! De vazgeçmek sarı ve kırmızı öğeleri mutfakta. Bilimsel olarak kanıtlanmış, onlar iştah artışı.

12. Yiyecek al bir ayna önünde

Bilimsel olarak kanıtlanmış bir kişi yiyor, aynaya bakıyor, yiyor, yaklaşık 1/3 oranında daha az. Eğer bakmak kendine göz göreceksiniz yansıyan bazı iç niyet ve amaçlar. Öncelikle, bu size hatırlatacaktır, herhangi bir nedenle karar verdik ekstra ağırlık kurtulmak.

13. Harcamak için bir gün 10 dakika, yükselen/düşen adımları

Uzmanlara göre, bu kadar düşecek 4,5 kg / yıl (eğer, tabii ki, başlamak için daha fazla var).

14. Take a walk 5 dakika her birkaç saat

Bir tam gün geçirmek oturur pozisyonda? Enerjik yürüyün, bir kez 2 saat sağlayacaktır bonus 20 dakika (bazen daha fazla) yürüme mesafesinde günün sonuna kadar. Not ayrıca, bu tür molalar yardımcı vazgeçmek farklı atıştırmalıklar.

15. Eğer lose weight, eğer yürümek 45 dakika her gün

Evet, tavsiye ediyoruz 45 dakika yerine geleneksel 30 ve dayanmaktadır yapılan çalışmalarda, Duke Üniversitesi'nde (orada bir bilim adamı anlamaya başardı, günlük yarım saatlik bir yürüyüş yeterli, kilo artışı önlemek için, ama hafif bir yük, bu kadar süre sonra kilo vermeye yardımcı olur). Eğer yakmak için 300 kalori her 3 km tempolu yürüyüş, her gün (yaklaşık olarak geçmek mümkün olacak en az 45 dakika), daha sonra bir yıl kaybetmek kadar 30 kg bile değiştirmeden diyet.

16. Satın almayın, hazır gıda

...ilk 4 paragraf madde listeleri var olan şeker, fruktoz. Arama yapabilirsiniz analogları içeren daha az şeker ama daha iyi yerine tercih meyve. Satın ketçap, soslar, şeker, de kaçınmak kısmen hidrojene ürün. Son olarak, satın alma tahıl ürünleri tercih vermek konuları içeren en fazla 2 gram lif her 100 kalori enerji değeri.

Dikkat! Eğer maddeler listesi küçük, yani ürün az katkı maddeleri ve "boş kalori". Bunu unutmayın!

17. Sonra her porsiyon gecikme kaşığı bir kenara

Sık sık потягивайте su, seyreltik öğün ilginç hikayeler hakkında, ne oldu bir gün. Açısından tokluk sinyalleri mide öncesinde beyin 20 dakika. Bu nedenle, yediğimiz, yavaş yavaş beyin "yetişmeye" bizi ve geri rapor eder, ne yiyecek, daha fazla ihtiyacım yok.

18. Ver/atın tamamını "kalın" elbise

Bir kez görünür ilk sonuçlar, kurtulmak kıyafetler daha uygundur. Düşüncesi, yeni bir gardırop satın almak zorunda iade edilmesi durumunda ekstra kilo olarak daha fazla motivasyon şeklini korumak.

19. Kapatın mutfak gece

Biz akşam yemeğinden sonra bulaşıkları, get out mutfak ve ışıkları kapatsın. Beslenme akşam geç vakitlerde önemli ölçüde artırır kullanılan kalori, eğer imtina atıştırma geceleri, kurtulmak için başka bir yer 300 kalori bir gün (yaklaşık 14 kg / yıl).

20. Çıkın yemekten önce bir yürüyüşe azaltmak için iştah

Bir meraklı tarafından yapılan bir çalışma, Glasgow Üniversitesi, katıldı, 10 kadın, obezite muzdarip. Kanıtlanmıştır twenty minutes yürüyüş azaltır değil sadece, ama bir iştah ve tokluk hissi verir (yaklaşık olarak hafif atıştırmalıklar).

21. Buna ek olarak, bazı bir "çıkış ışık" bu hafta aktif

Yerine sinema daha iyi bir parkı ziyaret. Ve oturup olacak daha az, ve tüketilen kalori miktarını azaltın (el altında olmayacak bir kova patlamış mısır). Diğer aktif takipçiliği şunlardır:

  • tenis;
  • yürüyüş;
  • gezi doğa;
  • bowling;
  • bisiklet vb
tenisi

22. Pedometre al çalışın ekle 1000 adım gün

Günümüz piyasasında sunulan birçok benzer cihazlar (eğer bir iPhone sahibi iseniz, o zaman app ayarlayabilirsiniz Steps). Ortalama bir kişinin yol sedentary hayat, her gün yapar 2000-3000 adım. Artırırsanız bu rakam daha, diyelim ki, 2000, mevcut ağırlığı korumak ve önlemek artış. Ve kilo vermek için ekleyebilirsiniz daha fazla.

23. Pour on daha az yemek

Bildiğiniz gibi, daha az masada yemek, daha az yemek yemek. Ve tam tersine, onun daha fazla yemek, ve ne olursa olsun bir ölçüde açlık. Ayrıca, deneyin almak, küçük tabak salata.

24. % 90 yiyin yemek evde

Olasılık yemek için normalden daha fazla artar, eğer yemek için değil, ev.

25. Yemeye çalışın, bir tabak değil, birkaç

Bu da size yardımcı olacaktır kilo. Benzer bir yöntem geçerlidir psikolojik olarak: tabağını boş - yani, zaten yedik.

26. Yok çalışın ve büyük şirketlerde

Bir kişi yiyor, daha fazla şirket, diğer insanlarla mümkün olduğu masada daha fazla zaman. Eğer orada tek başına ya da aileniz, o zaman yemek yemek çok daha az.

27. Sipariş sadece yavaş yavaş

Deneyin sipariş küçük bir porsiyon. Çalışmalar sırasında, yine, ortaya, biz, genellikle, devam, var olan gıda önümüze, ne olursa olsun, zaten tok.

28. Gıdalar ile büyük bir su içeriği

Bu da yardımcı olacaktır kalori azaltmak. Bu ürünlerin kullanımı ile daha yüksek su içeriği, kabak, domates veya salatalık, bir yemek sırasında azaltır, toplam kalori. Diğer sulu gıdalar dahil, salatalar ve diğer yemekler. Eğer içecek bir su, aynı sonucu almak mümkün olmayacaktır. Mesele şu ki, vücudu işler susuzluk ve açlık yoluyla ayrı mekanizmalar, bu nedenle tıkanıklık sıvı onu kesinlikle kandıramazsın.

29. Eklemek yemekleri sebze

Örneğin, sen-yiyebilir salata ile makarna, sadece makarna, doldurulmuş mayonezli, iki kat daha fazla aynı miktarda kalori. Yerseniz, sebze taneleri ile 1:1 oranında çalışın, bu sebze içerdiği bol lif - çok hızlı bir şekilde calm down açlık yerine, yemek için tahıl ürünleri.

Dikkat! Ayrıca lif çok faydalıdır kabızlığı önlemek için, başka bir yadsınamaz bir avantaj.

Eklemek yemekleri sebze

30. Kaçınmak beyaz ürünleri

İçeriği yüksek basit karbonhidrat gibi ürünlerde un ya da şeker, bu neden olabilir kilo. Kaçınmak beyaz pirinç, şeker ve un yerine, yalın, kahverengi pirinç ve tam tahıllı ekmek. Bir deney gerçekleştirdik Harvard'da 74 000 kadın, doğruladı: kim onları yiyen en fazla 2 porsiyon tahıl ürünleri her gün, %49 daha az riske kilolu.

31. Geçin normal kahve

Sıradışı dayalı içecekler kahve içerir ve yüzlerce kalori, çoğunlukla nedeniyle şeker, süt, krema ve çeşitli tatlı şuruplar. Bu sıradan bir kahve, pişmiş ilavesi ile yağsız süt, son derece düşük kalorili. Kullanabilirsiniz yağsız süt, çok düşük kalorili, ama içerdiği kalsiyum bir sürü. Ayrıca, orada su yok, bu nedenle sulandırır kahve (ne hakkında söylemek mümkün değil normal süt).

32. Tercih vermek, yağsız süt ürünleri, yüksek kalsiyum konsantrasyonu

Bu kimyasal element kışkırtır hormonal yanıt, ezici bir вырабатывание yağ dokusu ve takviye yarma yağ.

33. Yemek yüksek kalorili gıdalar ilave değil, temel bir incelik

Burada her şey basit olsun: bir kaşık dondurma, örneğin, olacak, değerli bir süs vazo meyve.

34. Başla sabah püresi (en az haftada 5 kez)

İnsanlar, günlük breakfast lapası daha az eğilimli, obezite ve diyabet. Başka bir kişinin daha fazla kalsiyum ve lif, ama daha az yağ, eğer karşılaştırmak insanlarla употребляющими kahvaltı için diğer ürünler. Yulaf ezmesi sabah bu durumda harika bir şekilde doğru kilo için!

35. Deneyin baharatlı soslar

Onlar çok tat, tabiri caizse, ama çok az kalori ve yağ. Ayrıca, onlar neden "digestive yangın", compelling, vücut kısa bir süre yakmak daha fazla kalori.

36. İçmeyin meyve suları - meyve yiyin

Kalori açısından kutu elma suyu ayarlamak, bir elma, bir portakal ve bir parça karpuz. Tüm bu sayede, daha uzun süre doygunluk hissetmeye, daha elma suyu, bu yüzden orada daha az olacak.

37. Vazgeçmek "kendi" süt için kalori azaltmak 20%

Eğer sık sık süt içmek, gitmek, 2-yüzde. Eğer ve bu yüzden onu içmek için gidebilirsiniz yüzde 1 oranında ya da tamamen yağsız. Tipik, her adımda "önce" azaltır ve kalori içeriği %20. Ve o gün için damak tadınızı olacak trained almak için tercih. yağsız süt, büyük ölçüde azaltın kalori vücut!

Eğer sopa tüm bu ipuçları, daha sonra hızlı bir şekilde aşırı kilo kaybetmek. Hepsi bu kadar, bol şanslar zor bir iş! Belki size yararlı ipuçları deneyimli bir psikolog için herkes kilo vermek istiyor.