Diyet Dukan

Pierre Duke tutar plaka protein ürünleri

Yazar teknikler bize 4 aşamalı bir diyet, her bir aşamada belirli bir ürün seti.

1. aşama Dukan diyet. Saldırı.

Özü bu aşamada – hızlı kilo. Onun boyunca (5-7 gün) kişi yiyor sadece proteinli gıdalar, ek olarak kepeği (1-1,5 yemek kaşığı. l). Deniz ürünleri, az yağlı et çeşitleri, tavuk derisiz ve süt, az yağlı gıdalar, yumurta.

2. aşama Dukan diyet.Münavebe (Cruise) bu aşamada, protein diyete eklenir sebzeler. Genellikle, bu diyet hasta kaybetmek 1,5 ila 2,5 kg için 1 hafta. Ulaşana kadar ideal bir kilo.

3. aşama Dukan diyet. Yerleştirme sonuç. (Konsolidasyon). Bu aşamada amaçlamaktadır sabitleme elde edilen bir sonuç. Bu süre içinde diyet eklenir taze meyve, tam tahıllı ekmek ve peynir. Ayrıca, birkaç gün haftada bir yapabilirsiniz tüketilmesi nişastalı, yüksek karbonhidrat. Gıda bu tür makarna, tahıl, patates. Bu faz sürer hesaplama aşağıdaki seçeneklerden: 5 gün boyunca her 0.5 kg kilo kaybetti.

4. aşama Dukan diyet. Son sahne diyet, temel amacı kalıcı kilo kontrolü. Sen kendi başına dönmek için tanıdık bir diyet, fakat uymanız gereken bazı kurallar:

 • Çizelgesi mevcut olmalıdır herhangi bir egzersiz (yürüyüş, örneğin).
 • Gerekir kalıcı bir protein bir gün.
 • Yiyecek alarak en az 1 yk. l kepeği.

Onun yapısı böyle bir beslenme kategorisine ait düşük karbonhidrat, herhangi bir yüksek protein, nasıl isterseniz öyle deyin. Ancak, ek –düşük ve yüksek –neden çeşitli sorular ve daha iyi altın sopa, orta ve önlemler tüm.

Evet, gerçekten diyet Dukan yeterince etkili bir mücadele yöntemi kilolu, ama nedeniyle azılı düşük toplam kalori diyet ve beygir doz protein. Analiz tüm süreç daha fazla bilgi edinin.

proteinli gıdalar ve cm bant

Nasıl çalışır bir diyet Dukan?

Bir ve aynı toplam kalori beslenme, diyet, yüksek protein sağlar daha hızlı kilo vermek, daha yüksek karbonhidrat. Bu acı değil, kas dokusu, vücudun kilo vermek kişi sürdürmek kas kütlesi vücudun hemen hemen hiçbir değişiklik nedeniyle gelirleri vücuda protein yüksek biyolojik değeri. Eğer yemek yüksek protein gıda süreçleri katabolizma gelecek diyet protein olmadan, dokunmadan kas kütlesi.

Hyperproteinemia diyet tutmak için izin verir yaşam için gerekli enerjiyi hızlı kaybı, vücut kitle indeksi. Diyet Dukan en hızlı ve en etkin kilo verme yöntemi. O, insanlar için tasarlanmış, obez 4 derece. Hyperproteinemia diyet tavsiye sadece bir doktor gözetimi altında ve bir süre için 5-7 gün.

Diyet dukan neredeyse tamamen ortadan kaldıran uygulama karbonhidrat. Orada sadece et, peynir, yumurta, balık, kuş. Ekşi krema, tereyağı ve ekmek çok sınırlı miktarda tam anlamıyla kırıntıları. 600-800 kalori bir gün gelir tüketim 150-200 gram protein.

Üzerinde hyperproteinemia diyetler alımı multivitamin GEREKLİ gibi ve bir tıbbi kontrol, gibi uzun bir uygulama bozabilir böbrek. Ayrıca, bir protein bir diyet tüketilen kalsiyum çok kötü etkiler için güçlü kemikler ve dişler. Eksikliği bitkisel lifler, ciddi sorunlara neden olabilir ile hareketliliği bağırsak, bu nedenle kullanılması tavsiye edilir, hafif bir müshil. Hazır olun, o zaman protein içecek diyetler mücadele ağız kokusu, sanki içtik şişe sıvı cilası çıkarıcı ile tırnak cilası, aseton bazlı olarak başlatılan süreci ketozis ve oluşan ketonlar yardımcı yakmak için yağ dokusu.

Kontrendikasyonları

 • gebelik ya da emzirme;
 • çocuk, genç veya senil yaş;
 • karaciğer ve/veya böbrek yetmezliği;
 • kalp krizi, yetmezliği, serebral dolaşımı;
 • onkolojik hastalıklar;
 • aritmi;
 • ağır ruhsal hastalıklar, beslenme ile ilgili;
 • şeker insülin-bağımlı diyabet;
 • hipotiroidi;
 • alkolizm.

Ne kadar protein ihtiyacınız var mı?

RDA (ulusal beslenme önerileri ABD sağlığı korumak için) vermek rakamı 0,8 gram kg vücut ağırlığı. Bu rakam, insanlar için değil, spor yapan ve oturup diyet, böyle bir ortalama adam. Daha taze bir araştırma demek protein ihtiyacı 1-1.2 gram kg vücut ağırlığı. Ama resmi onlar kadar gelmiştir.

İnsanlar için, spor yapan, norm protein büyümeye rağmen, tek sayılar bilimsel dünya yok. Böylece, American College of Sports Medicine ACSM için spor yapan danışmanlık 1.3-1.8 gram protein günde kg vücut ağırlığı 2 gram çağırır en yurt dışında daha yüksek olan protein zaten bu kullanım için vücut.

Yan etkileri diyet Dukan

 1. marul yaprakları

  Kilo kaybı gider ağırlıklı erik, su. Bir diyet içeriyorsa, sadece proteinli gıdalar, vücutta modu etkinleştirilir açlık, çünkü çoğu vücut hücrelerinin, beyin de dahil olmak üzere, genellikle enerji elde diğer maddeler gibi glikoz (kan şekeri) bize geliyor, karbonhidratlar,. Eğer diyet yetersiz karbonhidrat vücudu kullanmak zorunda rezervleri glikoz kas ve karaciğer (glikojen), yol azaltılabilir kas kitle, bu nedenle, ilk birkaç gün oluyor hızlı kilo. Çünkü karbonhidrat açlık hücreleri, vücut yağ yıkmak başlar oluşumu ile büyük miktarda keton vücut ketozis. Bunun pahasına oluyor dramatik kilo kaybı ilk aşamalarında bir diyet Dukan. Ne yazık ki, ketozis sadece yağ yakar, ama neden sağlık sorunları, ve bazı durumlarda oldukça ciddi. Sık sık ketozis eşlik baş ağrısı, sinirlilik ve aşırı yük böbrekler, ketozis aynı neden olabilir, aritmi (düzensiz kalp atışı), ve bazen kardiyak arrest. Ama hepsi bu değil, uzun süreli kalmak, vücudun mümkün ketozis, artar koroner kalp hastalığı riskini ve inme riskini. Ve olsa bile, ilk aşaması Dukan diyet biz güvenli bir şekilde tamamladıktan sonra ikinci aşamada «Cruise» gider münavebe gün protein ile protein-sebze günleri, yani stres vücut için devam ediyor, tam bir program.

 2. osteoporoz kemik

  Yağ reddi veya kendi tüketimi önemli ölçüde daha az sayıda, daha gerekli, sağlıklı bir vücut – bu tedavi diyet, bir atanır insanlara bazı hastalıklar değil, sadece isteyen kilo vermek. Ve bir erkek için bu geçmesi daha az etkileri olmadan, bir kadın, vücutta olan yağ dokusu dahil hormonal değişim, çok zor dayandı böyle bir diyet. Sonuçları felaket olabilir, hormonal disfonksiyon imkansız hamile ve adet düzensizliğine kadar amenorei. Aynı şekilde yağ oluşumu için gereklidir, hücre zarının ve eğer yeterli değil, bu yol genel bir bozulma vücudun. Öncelikle, acı, sindirim sistemi ve deri. Eğer hisse diyet yağ %10'dan az toplam kalori, vücudun üretimini azaltır, büyüme hormonu, tiroid hormonları (tiroksin, triiyodotironin, T3, T4) hormonları, bazı hormonlar, adrenal, var olan bu hormon uzak bizim yaşlanma. Bu nedenle tamamen vazgeçmek yağ, ya da eksikliği bunların hacmi 10%, karşı karşıya kaybı sağlık ve erken yaşlanma.

  • Kabul edilir, yüksek protein diyet neden olan osteoporoz — kemik kaybını. Amino asitler protein — bu asit, adından da anlaşılacağı gibi. Bu «asitli» vücudu zorlayan ve floş kalsiyum kemik etkisiz hale getirmek için asit. Bu nedenle, arabaya binmeden önce benzer bir diyet gerekir emin olabilirsiniz tutarlılık sağlık.
  • Böbrekler filtre organizma. Toplam onlar filtre, 180 litre kan her gün. Araştırmalar göstermiştir ki, yüksek protein yemek yapar, böbrekler filtre kan, bir dakika. Bu nedenle, ortaya, protein yapar kendi üzerinde çalışmak için yüksek devirde neden olabilir, böbrek yetmezliği. Yani böbrek organ «hedef» için Dukan diyet başlamadan önce bu güç, araştırmak gerekir senin idrar-boşaltım sistemi.
 3. gastrointestinal trakt

  Protein neden olan bir süreci çürüyen, sizin gastrointestinal sistem. Yediğimizi bir et parçası. Mide o sindirilir ve işlenmiş mide suyu, dönüşüyor, bulamaç (humus). Daha o alır, ince bağırsak, burada büyük bir kısmı yutulur protein etkisi altında enzimler parçalanır, tek bir amino asit, gibi diğer protein. Barsak duvarından onlar, kana emilir ve gitmek yapımı için vücudun kendi protein. Kalan gıda yumru ile nezapravlenny protein ( yaklaşık %2-3 kadar %5-10 yemiş) gider kalın bağırsak ve orada yaşayan mikrofloranın yapan bir kişi için çok yararlı şeyler. Büyüme ve üreme için ona gerekli bir amino asit. Mikroorganizmalar olsa ve içinde yaşayan insan, ama bu ayrı bir yolcu. Böylece, geri dönüşüm için protein var kendi enzimleri tamamen benzer enzimler SİNDİRİM sistemi insan. Bu enzimler işlenmiş protein ve sürecinde oluşan farklı toksik ve toksik olmayan ürünler, parçalanma. Bu işleme protein, bakteri denir «çürüyen sincap» olsa da çağrılabilir ve anaerobik fermantasyon. Herhangi bir durumda, bu parça sindirilmemiş et yatıyor bağırsak ve çürür. İnsan vücudu mümkün silahsızlandırılması için bu toksik bileşikler. Ve kan bağırsak gittikleri karaciğer. Orada kullanarak farklı kimyasal süreçlerin onlar için toksik olmayan ve idrarla – bu durum, zaman içinde insan vücudu vurur NORMAL miktarda protein. Bu büyük ölçüde aşan, insan vücudu ve onun mikroorganizmalar sadece ile başa çıkmak için zamanında pishevarenie sayısı kırtasiye «kalıntı» artar doğrudan orantılıdır, zaman sırası böyle bir diyet. Toksik ürünler vücutta birikir, bunun sonucunda gelişen protein zehirlenmesi. Senin karın şişmeye başlar, boyutu artan, rumble, korkutuyorsun geçenler, ortaya çıkan kabızlık. Bu mu istediğiniz bir şey yaşamaya kalarak diyet? Çin'de bile vardı çok korkunç bir tür ölüm cezası: kişi ölüme mahkum edilmişti, beslenen sadece haşlanmış et, üzerinden ay o ölürken korkunç bir acı. Hiçbir lif, et durdu sindirimi sonuna kadar ve başladı çürümeye doğrudan mahkum oldu kendi kendine zehirlenmesi bozunma ürünleri, et, sonucu, bir kişi öldü. Umarım bu merak yapacaktır yararları hakkında yoğun tüketim proteinli gıdalar.

 4. Birçok söylüyorlar birikiminin ana nedeni yağ dokusunda bir aşırı karbonhidrat tüketimi. Yine de, öyle değil, ve adam sokmaya yağ nedeniyle toplam yüksek kalori sayısı. Uzmanlar, bu bile yüksek bir miktar protein vücutta birikimine yol açar yağ. Ama bu bakmak gerekir, her zaman belirli bir durumdur.

 5. aşırı yağ

  Sonra herhangi bir düşük karbonhidrat diyeti kilo geri dönecek. Öncelikle bu, temelde, su. Ama, geri düşülüyor «bu thepresence », pek mümkün durdurmak ve alımını sınırlamak, bu kadar uzun süre bulunan yasak, basit enerji kaynağı (anlık karbonhidrat). Arabayla uzun karbonhidrat olmadan mümkün değil tam olarak, sadece ahlaksız. Ve herhangi bir sert kısıtlayıcı tedbir neden olunmuş. Etkisini önlemek için aşırı telafi, bu diyet dışarı çıkmak çok sorunsuz ekleyerek, haftada 10-15 g karbonhidrat alımı, yavaş yavaş ekleyerek yağlar. Yani sanmayın sonra oturup diyet Dukan, sen bir ömür boyu kurtuldum aşırı yağ. Şimdi kalır en zor tutmak ağırlık. Ve burada yardım geliyor, rasyonel, dengeli bir diyet gerekir olmak bir yaşam biçimi. Sadece bu yüzden, bir profesyonel yardım, zorunda, dönmek, doğru beslenme, yetkili ve ömür boyu hapse, daha sonra, tüm kayıp engelleyici çabaları ve sağlık riskleri, geri dönmeyecek onun yerine.

Sonra herhangi bir düşük karbonhidrat diyeti kilo geri dönecek. Öncelikle bu, temelde, su. Ama geri düşülüyor «bu thepresence », pek mümkün durdurmak ve alımını sınırlamak, bu kadar uzun süre bulunan yasak, basit bir enerji kaynağı (anlık karbonhidrat). Arabayla uzun karbonhidrat olmadan mümkün değil tam olarak, sadece ahlaksız. Ve herhangi bir sert kısıtlayıcı tedbir neden olunmuş. Etkisini önlemek için aşırı telafi, bu diyet dışarı çıkmak çok sorunsuz ekleyerek, haftada 10-15 g. karbonhidrat alımı, yavaş yavaş ekleyerek yağlar. Yani sanmayın sonra oturup diyet Dukan, sen bir ömür boyu kurtuldum ekstra yağ. Şimdi kalır en zor şey – kilo tutmak için. Ve burada yardım geliyor, rasyonel, dengeli bir yemek olmalı yaşam tarzınıza. Sadece bu yüzden, bir profesyonel yardım, zorunda, dönmek, doğru beslenme, yetkili ve ömür boyu hapse, o zaman tüm kayıp engelleyici çabaları ve sağlık riskleri, geri gelmeyecek onun yerine.

Ne orada konuştuk takipçileri, diyet hakkında rasyonellik, ilk olarak herhangi bir başka diyet, ana eksi bu onun dengesizliği ve besleyici maddeler, bu okunabilir incelemelerde hemen hemen tüm doktorlar bir diyet Dukan. Onun içinde mevcut çok fazla protein zarar karbonhidratlar ve yağ, vücudumuzun ihtiyacı. İşte bu onun en büyük dezavantajı. Özellikle, eğer bir kişi bir karar alıp böyle bir güç sistemi için bir temel olarak önerir yazar Dukan diyet – yaşam için. Sizce — kendinizi mahrum gerekli besin – yaşam sence bu mantıklı için sağlık, herkes için sürekli kimyasal reaksiyonlar vücudumuzda meydana gelen?!